Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
гууд чрај батка :lol:
 
Член од
15 февруари 2005
Мислења
69
Поени од реакции
2
Незнам дали е за овде ама ај јас да си прашам можеби некој и ќе ми помогне:
Од еден македонски владин сајт симнав Мортон Бенсон (англиско македонски и обратно). Беше бесплатен.
Сега повторно го барам но никако да го најдам а сакам да го преснимам. :cry:
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Kleopatra напиша:
Незнам дали е за овде ама ај јас да си прашам можеби некој и ќе ми помогне:
Од еден македонски владин сајт симнав Мортон Бенсон (англиско македонски и обратно). Беше бесплатен.
Сега повторно го барам но никако да го најдам а сакам да го преснимам. :cry:
Morton Benson...Го имам!!!!! :lol: Ќе ти го дадам под услов ако ми најдеш некој crack или patch за да не мора секогаш да го ставам цедето внатре. Речникот работи само ако го ставиш цедето, онака не сака да чуе. Ми оди на живци за секое зборче да морам да буткам цеде.

Morton Benson не е бесплатен, може си имала само демо верзија.
 
Член од
15 февруари 2005
Мислења
69
Поени од реакции
2
humanoid напиша:
Kleopatra напиша:
Незнам дали е за овде ама ај јас да си прашам можеби некој и ќе ми помогне:
Од еден македонски владин сајт симнав Мортон Бенсон (англиско македонски и обратно). Беше бесплатен.
Сега повторно го барам но никако да го најдам а сакам да го преснимам. :cry:
Morton Benson...Го имам!!!!! :lol: Ќе ти го дадам под услов ако ми најдеш некој crack или patch за да не мора секогаш да го ставам цедето внатре. Речникот работи само ако го ставиш цедето, онака не сака да чуе. Ми оди на живци за секое зборче да морам да буткам цеде.

Morton Benson не е бесплатен, може си имала само демо верзија.
Незнам каква верзија беше ама беше многу практично. Едноставно не ставаш ЦД и веднаш ти е при рака речникот. Сега ги листам владините сајтови и се надевам дека пак ќе го најдам. Ако успеам немај гајле ќе го имаш и ти и сите а ако не успеам ништо ваљда некој ќе ни помогне. :roll:
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Kleopatra напиша:
Незнам каква верзија беше ама беше многу практично. Едноставно не ставаш ЦД и веднаш ти е при рака речникот. Сега ги листам владините сајтови и се надевам дека пак ќе го најдам. Ако успеам немај гајле ќе го имаш и ти и сите а ако не успеам ништо ваљда некој ќе ни помогне. :roll: [/size]
Јас можам да го спакувам, да го закачам на интернет и да си го симнеш, но ќе мораш да ги распакуваш и да ги снимиш на цедеа(две цедеа се ). Зошто, како што реков, мораш да ставиш цеде за да ти работи речникот.
Затоа барам некој друг речник, никаде не можам да најдам некоја закрпа за да не мора да користам цеде :?
 
Член од
15 февруари 2005
Мислења
69
Поени од реакции
2
Ти благодарам многу но и јас имам ЦД (српско-англиско и обратно) и истата финкција ја фрши.
Сакам да го најдам ова што беше на сајт од некое МК минитерство. Супер беше.
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
humanoid напиша:
Kleopatra напиша:
Незнам каква верзија беше ама беше многу практично. Едноставно не ставаш ЦД и веднаш ти е при рака речникот. Сега ги листам владините сајтови и се надевам дека пак ќе го најдам. Ако успеам немај гајле ќе го имаш и ти и сите а ако не успеам ништо ваљда некој ќе ни помогне. :roll: [/size]
Јас можам да го спакувам, да го закачам на интернет и да си го симнеш, но ќе мораш да ги распакуваш и да ги снимиш на цедеа(две цедеа се ). Зошто, како што реков, мораш да ставиш цеде за да ти работи речникот.
Затоа барам некој друг речник, никаде не можам да најдам некоја закрпа за да не мора да користам цеде :?
А да направиш виртуал драјв .. !?
Или софтверот користи заштита како StarForce....etc што не ми се верува.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
A da ne znaete nekoj da prodava BNC-a? Ozbilno mi trebaat ADSL-ov dava po edna IP adresa :x a toa mi e malce za internet kafe. Aj ako znae nekoj kazete mi :wink:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
ме интересират како се местит кирилична подршка на мирц ? ак се местит..
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
The`bItCh напиша:
ме интересират како се местит кирилична подршка на мирц ? ак се местит..
Мислиш да пишуваш на кирилица? Исто како и на форумов, притисни алт+шифт за да го промениш јазикот и почни да пишуваш. Секако, ќе те разберат само оние кои имаат инсталирано кирилична поддршка на компјутерот, сите останати ке те читаат со "oeaoaororoaeoosasaoeao" :wink:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
ниту можам да читам ниту да пишам кирилица:(
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Нормално пред да пробаш тоа што кажа Ацид не е лошо да провериш дали имаш инсталирано системска кирилица и тастатура о секако со пишување на /font и бирање на кириличен subscript, па Aplly to all windows of this type не му речеш на мирцот дека сакаш кирилица ...
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Пак ќе прашам
Ми треба програмче кое што смалува гиф фотки.
Дали некој знае од каде да даунлоадирам или слично?
Фала
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
StormAngel напиша:
Пак ќе прашам
Ми треба програмче кое што смалува гиф фотки.
Дали некој знае од каде да даунлоадирам или слично?
Фала
јас немам користено такви програми бате Сторм, но еве ти линк за симнување и кога ќе кликнеш на еден од нив, има објаснување за што служи. Јас кликнав на еден и еве што ми вели:

GIF Animator allows you to create or edit animated GIF files for your Web pages easily. With its special features you can optimize, prepare GIF files for your Web page also. GIF Animator can handle any type of GIF animation; it provides high compression and great quality for your animated GIF files. GIF Animator is a GIF animation editor, you can use a built-in image editor or any standalone graphics editor to create image files that will assemble into GIF animation. It supports JPEG, BMP, ICO, and GIF files. Create text effect animated GIF images. Create slide show style animated GIF imagesлинкот: http://www.xtremedl.com/search.php?q=gif
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Пред некој ден зедов real player ( имам windows media player и winamp ) го зедов real player-ов з`ш не можев да гледам едни скечови од К-15. Ама.. сега не можам да пуштам музика на winamp-ов и на windows-ов.. можам само на real player. Може некој да ми каже во што е проблемот? :roll:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom