Интересни комплименти за девојки од машки и обратно :)

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Најубаво е кога ќе ти речи, Кога Пак ?!
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
:pos: :pos: :pos: :pos::pos: :pos::pos::pos: :pos: :pos:

Изворот не можат да ти го исечат, може само да ти секне
и што кажа сеа ? па сеедно дали ке го исечат јазикот или секне изворот после и едното и другото резултатот е ист
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
и што кажа сеа ? па сеедно дали ке го исечат јазикот или секне изворот после и едното и другото резултатот е ист
Жал ми падна за тебе. Сериозно. Или си стварно богат или немаш имано девојка во животот.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Многу пати од женските ми имат кажано дека многу добро газе имаш:giggle:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Здраво женска имаш ли добри гради?
Имам, зошто?
Па, што не ги носиш.
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
Во контекст на муабетот што го прочитав имам еден виц за вас:
Дечко се заљубил со некоја девојка и и ги кажал чуствата, арно ама таа го
запрашала: имаш ли два мерцедеса ТОЈ:Не, а викендица на два спрата? ТОЈ:не
епа ништо бркај работа.
Дечкото натажен оди кај таткому и му раскажува што се десило, а таткото му одговара
Ок сине ако сакаш продај ги Бентлито и Ламбурџинито за да купиш два мерцедеса, ама
да ги рушиме двата спрата од викендицата за да станат два за некоја пуфла мислам дека не се исплаќа.....

Така да зборува и Џебот ама мора да имаш и јазик..... ако ти го изеле кокошките јазикот џабе ти е полн џеб:)
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Никогаш не сум сакал комплименти.
Многу ми се излитени, прекористени и клише.
Едноставно знаеш дека се отскочна штица за допир на усни па чак и кревет. Неискрени и непромислени.
Се повеќе од „Ми се допаѓаш“ или „Би сакал подобро да те запознам/доколку би можеле да минеме повеќе време заедно“ ми е некако... глупаво ? Па да, тоа е зборот.
Оние малоградски глупости како „Колку е саат -12 - Време е да се запознаеме “ ме нервираат. Секоја која има пријдено со глупава pick-up линија била најпоштено одјебена.
 
Г

Гучи

Гостин
Никогаш не сум сакал комплименти.
Многу ми се излитени, прекористени и клише.
Едноставно знаеш дека се отскочна штица за допир на усни па чак и кревет. Неискрени и непромислени.
Се повеќе од „Ми се допаѓаш“ или „Би сакал подобро да те запознам/доколку би можеле да минеме повеќе време заедно“ ми е некако... глупаво ? Па да, тоа е зборот.
Оние малоградски глупости како „Колку е саат -12 - Време е да се запознаеме “ ме нервираат. Секоја која има пријдено со глупава pick-up линија била најпоштено одјебена.
Хахаха јака финта, може некад да се проба :LOL:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Во контекст на муабетот што го прочитав имам еден виц за вас:
Дечко се заљубил со некоја девојка и и ги кажал чуствата, арно ама таа го
запрашала: имаш ли два мерцедеса ТОЈ:Не, а викендица на два спрата? ТОЈ:не
епа ништо бркај работа.
Дечкото натажен оди кај таткому и му раскажува што се десило, а таткото му одговара
Ок сине ако сакаш продај ги Бентлито и Ламбурџинито за да купиш два мерцедеса, ама
да ги рушиме двата спрата од викендицата за да станат два за некоја пуфла мислам дека не се исплаќа.....

Така да зборува и Џебот ама мора да имаш и јазик..... ако ти го изеле кокошките јазикот џабе ти е полн џеб:)
se slagam
gjabe ti se i pari i sve ako vo ustata si fanat :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom