Интересни комплименти за девојки од машки и обратно :)

S

Stef Bachatero

Гостин
Твоето срце чука како газела кога бега од гепард.Кога е возбудена
Даваш искрена насмевка но твојот поглед ме убива.
Твоите раце се нежни на добир но можеби твоите усни се груби и ми оставаат лузни.
Се зависи до моментот и до тоа што гледам во таа девојка во моментот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: iis

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.376
Поени од реакции
28.466
Нешто не е во ред со моите очи. Не можам да ги тргнам од тебе. :cool:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
кога сме кај комлиментите уф
НЕКОЈ ДЕВОЈКИ Е ПОЛЕСНО ДА ГИ КАЧИШ НА МАРС ОТКОЛКУ ДА ГИ СПУШТИШ НА ЗЕМЈА .
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Тапа ми е кога ми даваат комплименти, па според моите теории ни јас не ги споделувам.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ти си некоја вештерка што ме маѓепсува со твоите способоности,но сепак имам другари што ме бранат па можеби ќе размислам дали ќе се пуштам толку брзо во твојата магија.
Имаш толку невина насмевка,но твојот поглед е толку чуден што морам малку да се повлечам за да размислам дали вистински мислиш нешто за мене.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: iis

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Убави се сите комплименти како на пример Затвори очите да биде магично :)

StevoMC e најдобриот, кога ќе ми текне дека и подари ружа на велешанката далечната 2007 кога бевме таму на собиранката, но пустата не го ценеше тоа....
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
191
Поени од реакции
29
Epa kako ke go ceni koga ubavo kaza deka e Velesanka :S Po Kt Devojcinja nema u cela mk od iskustvo i jas sum velesanec
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Убави се сите комплименти како на пример Затвори очите да биде магично :)

StevoMC e најдобриот, кога ќе ми текне дека и подари ружа на велешанката далечната 2007 кога бевме таму на собиранката, но пустата не го ценеше тоа....
Е тоа беа моменти :),не беше крива она уште беше малечка не разбираше :)
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
46
Поени од реакции
22
Никад не и давај комплименти за изгледот. Никад.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Никад не и давај комплементи за изгледот. Никад.
Од почеток не се дава комплименти но се разгледува детали,што носи како се движи.Се што правам е да ја маѓепсам дека ме интересира каква личност е она.А ако ми рече зашто не ми даваш комплименти ќе и речам сигурно си толку несигурна во себе што бараш од мене да ти кажам ти вистински каква си,погледни се во огледало и гледај што има во тебе.Ако и тогаш не можеш да уочиш што е добро а што е лошо кај себе иди на психолог и среди ја таа твоја несигурност.Ако она ми даде комплименти едно фала е доволно.Но сепак сакам да приметува што носам и како се понашам да видам дали она е заинтересирана за мене.

Убави комплименти според мене се оние креативните нешто што досега не го чула.Сите и кажале леле колку си убава ти треба да бидеш поинаков на свој начин.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Кога во друштво некоја девојка ти се извини што кон тебе е завртена со грб и одговараш со ... " Не грижи се цвеќето нема грб "
 

Kajgana Shop

На врв Bottom