Инструментална музика

Член од
20 февруари 2007
Мислења
77
Поени од реакции
8
побарајте нешто од Peter White, според мене човекот е уметник!!!
 

Andrejnalin

Резонатор на хармоници
Член од
4 јануари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
Абе вие не сте чуле Mike Oldfield...
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
171
Поени од реакции
8
Za mene najdobra instrumentalna muzika koja sum ja slusnal e onaa na Liquid Tension Experiment svirat Petrucci,Portnoy,Rudess i ludakot Tony Levin:):):).Isto taka albumot na Loomis ne mi e izvaden od playlista,isto vo stil na Loomis bi go izvadil Robert Marcello kako odlicen Neoclassical gitarist,Jazz instrumentalna muzika sakam isto(cesto ja pratam emisijata na Petar Rendzov ima dosta interesni gostuvanja):):):).Isto ja sakam i klasicnata muzika-Bach,Bethoven,Mozart,Vivaldi...Posebno kef mi pravi instrumentalnata muzika i nacinot na izrazuvanje:):).A isto dobra instrumentalka e Instrumedley od Dream Theater posebno verzijata vo zivo od Budokan:):):).
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Нема зборови со кои може да се опише какво чуство ми предизвикува, ВРВ!!!!!!!!! :wub::wub:

 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Обожавам инструменталки, порано не можев да заспијам ако не ја слушнам Nothing else matters od Apocalyptica. :)

Во последно време обично уживам со албумот на Бодан Арсовски - Endless View, одличен е.

 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Их обожавам, и тоа од повеќе правци.
Ќе ви залепам неколку видеа тука, првото е едно саат ипол мешавина од иснтрумелнталки на дрим театар...тоа за љубителите на прогресив

Еве ги за мене веќе легендарните поркјупајн три со една од нивните амбиентални иснтрументалки...ова МОРА да го чуете ама нагласувам МОРА!!!


Гледам шпонгл ликвид тенпшн експреимент и други сте ги спомнале...е па терајте со темава, супер е :D
 
Г

Господ

Гостин
Burn од кај го извади Stream of Instrumentals :O
Го преслушував пред 3 години али едно време го снема :S
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Случајно пред некој ден излезе на јутуб...а преска пишав dream theater instrumental и искочи меѓу првите резултати...ебение нели.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom