Инструментална музика

Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Слушате ли строго инструменталки...ја обожавам посебно навечер за опуштање...
мој фаворити се Vangelis, Era, Enya, потоа старите неповторливи музички великани од типот на Моцарт, Бетовен, Чајковски, и нивниот наследник Ричард Клајдермон...
Во последно време многy ми се допаѓаат изведбите на стари мaкедноски изворни песни од Влатко Стефановски заедно со Мирослав Тадич.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
166
Одлични се за опуштање дефинитивно. Enya ми е фаворит, прекрасен глас прекрасна музика. Исто и Моцарт и Бетовен се добри за слушање, ми влијаат позитивно на влијание, посебно како што кажа навечер, денски не преферирам многу да ги слушам, мада зависи.
:pipi:
 
S

StormRage

Гостин
Vangelis... море мамицата грк е ама пак супер е за слушање...заедно со Jean Michel Jarre(мислам немат поќе шо да зборвам)...
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.964
Поени од реакции
361
Се слуша инструментална музика , наравно. Додуше претежно прогресив метал инструменталки . Canvas Solaris претежно.
Исто така мора да кажам и Buckethead. :)
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.703
Поени од реакции
2.351
Во последно време Enigma. Дури и дискографија им спуштив со посраниов нет. Која сензуалност еј! Идеални се за опуштање навечер.

Исто така мора да кажам и Buckethead. :)
И него.:)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Одлични се за опуштање дефинитивно. Enya ми е фаворит, прекрасен глас прекрасна музика. Исто и Моцарт и Бетовен се добри за слушање, ми влијаат позитивно на влијание, посебно како што кажа навечер, денски не преферирам многу да ги слушам, мада зависи.
:pipi:
Каков глас у инструменталки бре :) Ондак не спомињајте тоа! Не сум слушал само коментирам за тоа шо го читам :)
Иначе слушам инструменталки онака, барокна музика, класика, слушам метал инструменталки и то :)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
855
да си слушам а и си свирам најчесто за опуштање ... имам два добри албуми Sax & Sex и Sax in the movies инструменталки свирени на саксофон подобро нешто не сум слушнал . ако случајно некој сака да ги добие нека ме контактира :smir:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.102
Поени од реакции
63
Vangelis... море мамицата грк е ама пак супер е за слушање...заедно со Jean Michel Jarre(мислам немат поќе шо да зборвам)...

daaa a moze i Ennio Moricone tuka da se dodae :) .. .a be new age
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
40
Слушам,обично кога работам нешто или се спремам за излегување па си пуштам нешто во позадина да ми свире:)
Еве една фина инструментална песничка:)

 
Г

Господ

Гостин
Bas slaba tocka mi se instrumentalki :vozbud:
Osobeno tehnicki stvari ko shred na pr. Paul Gilbert,Steve Vai,Joe Satriani,Shawn Lane(bog da go prosti) i mozda najrazvieniot gitarist na tehnicki plan so dosega sum go slusal Rusty Cooley
Inace za emocionalno vnesuvanje vo pesnite na Buckethead mu nema ramen
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Леб и Сол :salut: и скоро сите од веќе спомнатите(дури и Вангелис).
 
Член од
7 март 2009
Мислења
74
Поени од реакции
8
може дум метал инструментал или блек депресив
а и jazz/fusion такви некои :D
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
949
Поени од реакции
96
Ги слушам Therion, и многу ме опуштаат..
 
D

dh00|

Гостин
Apocalyptica- едноставно ги обожавам...
иначе и класика си слушам,сепак...работа ми е на еден начин :smir::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom