Има ли се уште такви женски што се чуваат за прва брачна ноќ?

Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
:cuc: не знам што да кажам, прочитај ги и претходните постови види за што е напишано така and try again.
А колку познаваш скинати помали од нив?
--- надополнето: 28 декември 2011 во 03:00 ---

Лина и Мејта се претставија, ако ти значеше нешто, кажаа дека се од Босна имавме убав провод, не беа нешто посебно убави, за вера не испадна прилика да ги прашам.
Мислам дека ми е многу табу темата кога се запознавам со девојка во дискотека да ја прашам, извини што си по вероисповед? Барем тоа не е мојот стил:eek:
хахааах тоа нема да ја прашаш ама ке ја прашаш како се вика .
И ако ти рече Ајнур ке знае дека е мулиманка ,но доколку ти рече Елена тогаш ке знаеш дека е христијанка ...едностано е нели ?
Лина и Мејта сигуно се христијанки .
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
хахааах тоа нема да ја прашаш ама ке ја прашаш како се вика .
И ако ти рече Ајнур ке знае дека е мулиманка ,но доколку ти рече Елена тогаш ке знаеш дека е христијанка ...едностано е нели ?
Лина и Мејта сигуно се христијанки .
Па што и да се не е битно. Битно е дека Босанките сакаат провди не како што ги опиша God, барем тие што идат на одмор овде во Македонија сами. Не се баш толку патриархално воспитани како што ги опиша батето
-заостанати народи
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Па што и да се не е битно. Битно е дека Босанките сакаат провди не како што ги опиша God, барем тие што идат на одмор овде во Македонија сами. Не се баш толку патриархално воспитани како што ги опиша батето
-заостанати народи
Така е колега .И Америка не е секаде исто ,едно е во Калифорнија (тоа што го гледаме во филмовите ) а поинаку е на пример во Кентаки .
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
хахааах тоа нема да ја прашаш ама ке ја прашаш како се вика .
И ако ти рече Ајнур ке знае дека е мулиманка ,но доколку ти рече Елена тогаш ке знаеш дека е христијанка ...едностано е нели ?
Лина и Мејта сигуно се христијанки .
Лина и Мејта се муслимански имиња и сигурно биле муслиманки.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Лина и Мејта се муслимански имиња и сигурно биле муслиманки.
Лина не ми личи на муслиманско .
Како и да е поентата ми беше дека по името може да дознае .
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Лина не ми личи на муслиманско .
Како и да е поентата ми беше дека по името може да дознае .
Лина е арапско муслиманско име што во превод значи мала палма.Еден вид импровизација од Алина, Емина, Амина.(y)
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Кај албанците, ако ја скинеш и дознаат нејзините родители, ти ја донесат дома, и ти викат или ќе се ожениш со неа или ќе ти ебаме матер. Така да оние албанци кои сакаат да имат секс пред првата брачна ноќ секогаш изборот паѓа на девојките од друга националност или некоја што сите ја ебат, или пак девојка која потекнува од семејство кое ни мува не гази. :icon_lol:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Поимот девица и брачна ноќ нема да го снема ни за 200 години, а камоли за кратко(y)
Не одговори од кој кантон се тие Босанки?
--- надополнето: 28 декември 2011 во 01:40 ---

Можеби и тие спротивните те жалат тебе , можеби тоа си е нивна желба и размислување во живот.Незначи дека ти ако од 15 години користиш кондом дека и на нив тоа им е желба и задоволство во живот.

Да де, ме жалат исто како детето од Африка што ме жали што јас јадам Сникерс, а тоа никогаш не пробало... еднакво ме жалат.
Барем со муслимани сум најмногу, добро знам зошто прават нешто, или зошто не прават. На пример, од страв дека нема да може да се омажи. Тој страв и го всадиле уште од дете, што е дури смешно кога слушаш од страна.
--- надополнето: 28 декември 2011 во 12:30 ---
Кај албанците, ако ја скинеш и дознаат нејзините родители, ти ја донесат дома, и ти викат или ќе се ожениш со неа или ќе ти ебаме матер. Така да оние албанци кои сакаат да имат секс пред првата брачна ноќ секогаш изборот паѓа на девојките од друга националност или некоја што сите ја ебат, или пак девојка која потекнува од семејство кое ни мува не гази. :icon_lol:
Јас па знам неколку што врска немаат со тоа што го пишуваш, посебно, албанките од Косово. Има и кај нас, ама Косоварките ич уво не ги боли за мажачки и женачки и невиност. Е сега, зависи, имаш албанец и албанец. Имаш човек, и имаш некој што уште живее во минатиот век. Се си има свое....
--- надополнето: 28 декември 2011 во 12:31 ---
хахааах тоа нема да ја прашаш ама ке ја прашаш како се вика .
И ако ти рече Ајнур ке знае дека е мулиманка ,но доколку ти рече Елена тогаш ке знаеш дека е христијанка ...едностано е нели ?
Лина и Мејта сигуно се христијанки .
Иначе, Елена (или Хелена) е грчко име, па има многу Македонки што се викаат така. :) Има и христијанки што се викаат Лејла, и муслиманки што се викаат Сузана. ;)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.805
Поени од реакции
20.146
Мене не ми претставува проблем ако одлучила девојка да си се чува за прва брачна ноќ тоа е нејзин избор, нејзино тело (химен) што сака ќе прави со него, ме чуди онаа работа што толку е трофеен тој пуст химен кај маживе наши, албанци, турци и сите ред редум, тоа сакам некој маж да ми каже, признание дека во иднина само тој ќе и е, вечен завет? мене па баш од таква би ми било страв од коа ќе ја брцнат после тоа да се изгуби и да види што всушност пропуштила па да удир мака на „веселби“.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
нема, но има што ќе ди се дадат одма и тоа е последица на изгубеното патријархално чувство, нормални здрави ,,заостанати,, луѓе сакаат жени, а модерни ,,напредни,, сакаат машки, но тоа затоа што се оддалечиле од природното, а природното е жената да биде женствена и жена а машкото мажјак.
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Јас па знам неколку што врска немаат со тоа што го пишуваш, посебно, албанките од Косово. Има и кај нас, ама Косоварките ич уво не ги боли за мажачки и женачки и невиност. Е сега, зависи, имаш албанец и албанец. Имаш човек, и имаш некој што уште живее во минатиот век. Се си има свое....
Се е тоа Ок, не викам дека нема, се ебат луѓево, но верувај ми сеуште важи тоа правило, си ја скинал мора да се ожениш со неа, во спротивно како што кажав погоре се знае што можеш да очекуваш. Не е проблемот кај жените колку што е проблемот кај мажите, кои 90% не сакат да се оженат со девојки кои се скинати од некој друг. Е тоа ги потикнува најмногу албанките да не се ебат, не дека не сакат. :D

Инаку јас се чудам зошто македонците(мажите) се толку либерални по ова прашање?
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Кај албанците, ако ја скинеш и дознаат нејзините родители, ти ја донесат дома, и ти викат или ќе се ожениш со неа или ќе ти ебаме матер. Така да оние албанци кои сакаат да имат секс пред првата брачна ноќ секогаш изборот паѓа на девојките од друга националност или некоја што сите ја ебат, или пак девојка која потекнува од семејство кое ни мува не гази. :icon_lol:
to mozda bilo nekogas pred edno 50 godini koga bil enver hodza sega i albankite se slobodni posebno onie od kosovo minic do pic :)
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Мене не ми претставува проблем ако одлучила девојка да си се чува за прва брачна ноќ тоа е нејзин избор, нејзино тело (химен) што сака ќе прави со него, ме чуди онаа работа што толку е трофеен тој пуст химен кај маживе наши, албанци, турци и сите ред редум, тоа сакам некој маж да ми каже, признание дека во иднина само тој ќе и е, вечен завет? мене па баш од таква би ми било страв од коа ќе ја брцнат после тоа да се изгуби и да види што всушност пропуштила па да удир мака на „веселби“.
Еве ја ќе ти одговорам за мене. Не е некакво признание, туку мажот ја сака жената само за себе, едноставно мој е хименот, јас сум тој што треба да го контролира, се додека тоа девојка решила да го помине животот со мене. Така да се што има она, ми припаѓа мене, а се што имам јас и припаѓа нејзе.

Ја би се плашел од девојка што има поминато пред мене едно 4-5 дечки, знаеш зошто? Затоа што она веќе е научена на тој занает, едноставно курва е, и во секој момент би те изневерувал ако најде некаде подобар од тебе. Јас можам да и бидам подобар од тие 4-ца пред мене, но што правиме ако се сретне со некој подобар од мене? Треба ли јас на тоа да му ја мислам?
--- надополнето: 28 декември 2011 во 17:53 ---
to mozda bilo nekogas pred edno 50 godini koga bil enver hodza sega i albankite se slobodni posebno onie od kosovo minic do pic :)
Да бидеш сигурен дека баш тие со минич, не се ебат. Има едни девојки што изгледат многу пштени девојки, а лом прават. :P
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Кај албанците, ако ја скинеш и дознаат нејзините родители, ти ја донесат дома, и ти викат или ќе се ожениш со неа или ќе ти ебаме матер. Така да оние албанци кои сакаат да имат секс пред првата брачна ноќ секогаш изборот паѓа на девојките од друга националност или некоја што сите ја ебат, или пак девојка која потекнува од семејство кое ни мува не гази. :icon_lol:
искрено мислам заостанато е тоа малце и по градските да ги кажам албанци не ќе да се такви
 

Kajgana Shop

На врв Bottom