Има ли реално некаква ТРЕТА ОПЦИЈА?

Член од
13 јули 2006
Мислења
7.923
Поени од реакции
7.236
д-р Љупчо Ристовски - Интегра и д-р Јанко Бачев - Единствена Македонија по се изгледа не беа препознаени како алтернатива, не им беше прифатена политичката програма и по се изгледа ова ќе биде нивниот крај на политичката сцена...
Во нивните програми има добри проекти и политики некој би требало да го искористи тој потенцијал, само изгледа на Северџаниве не им треба тоа тие се со поглед свртен кон...
Како не кажувате бе вакви работи, таксист поддржува северџан:pos:
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
651
Поени од реакции
672
Дефинитивно другари НАЦИОНАЛИЗМОТ е трета опција во државата.
Без тоа сите ќе носите чечета.
#ФакДСистем
#ЌеГоМењаме

Да, ама прав национализам, е не шовинизам како што практикува професорот Апасиев во Левица/Десница.

Прав патриотизам и национализам ни треба, гледаш дека ГДУ се најевропската партија во државава.
Се за во прв фаза парламент од 90 пратеници а подоцна и 61 пратеник во парламент. Плус една изборна единица.
Плус се за соработка со сите држави од светот и организации, а не како Левеица/Десница кои заговараат да бидеме некаков сателит на Кина.
ГДу сакаат државава да е дел од ЕУ ама ако политичките змији од партии кои 30 години наназад ја раководат оваа држава не се успешни во ЕУ интеграциите, тогаш резервен план постои за ЕУ интеграција.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
580
Поени од реакции
671
Да, ама прав национализам, е не шовинизам како што практикува професорот Апасиев во Левица/Десница.

Прав патриотизам и национализам ни треба, гледаш дека ГДУ се најевропската партија во државава.
Се за во прв фаза парламент од 90 пратеници а подоцна и 61 пратеник во парламент. Плус една изборна единица.
Плус се за соработка со сите држави од светот и организации, а не како Левеица/Десница кои заговараат да бидеме некаков сателит на Кина.
ГДу сакаат државава да е дел од ЕУ ама ако политичките змији од партии кои 30 години наназад ја раководат оваа држава не се успешни во ЕУ интеграциите, тогаш резервен план постои за ЕУ интеграција.
Штом има демократија у името , тури му кур-от.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
5.637
Поени од реакции
11.085
Гду се татарска испостава. Не може фашисти и негатори да промовираат вредности. Тоа се едноставно платеници директно од татарскиот буџет за ширење татарска пропаганда и разнебитување на македонското ткиво. Но, со оглед на тоа дека татароманите се дното на општеството, никого не можат да го убедат, па затоа земаа 2-3000 гласа и се небитен политички субјект. Кај и да е ќе им ги секнат парите татарите па ќе станат најголеми патриоти и антички македонци. Веќе видено од низа на други политички субјекти и ликови. А ти како татар на батерии ќе се закачиш за друга цицка и све така по ред ќе ти мине твојот животец во лижење туѓи газови и безделничење.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
651
Поени од реакции
672
Гду се татарска испостава. Не може фашисти и негатори да промовираат вредности. Тоа се едноставно платеници директно од татарскиот буџет за ширење татарска пропаганда и разнебитување на македонското ткиво. Но, со оглед на тоа дека татароманите се дното на општеството, никого не можат да го убедат, па затоа земаа 2-3000 гласа и се небитен политички субјект. Кај и да е ќе им ги секнат парите татарите па ќе станат најголеми патриоти и антички македонци. Веќе видено од низа на други политички субјекти и ликови. А ти како татар на батерии ќе се закачиш за друга цицка и све така по ред ќе ти мине твојот животец во лижење туѓи газови и безделничење.

:facepalm:

Ме изнасмеа ако ништо друго со овој дебилен коментар.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.007
Поени од реакции
1.980
Гду се татарска испостава. Не може фашисти и негатори да промовираат вредности. Тоа се едноставно платеници директно од татарскиот буџет за ширење татарска пропаганда и разнебитување на македонското ткиво. Но, со оглед на тоа дека татароманите се дното на општеството, никого не можат да го убедат, па затоа земаа 2-3000 гласа и се небитен политички субјект. Кај и да е ќе им ги секнат парите татарите па ќе станат најголеми патриоти и антички македонци. Веќе видено од низа на други политички субјекти и ликови. А ти како татар на батерии ќе се закачиш за друга цицка и све така по ред ќе ти мине твојот животец во лижење туѓи газови и безделничење.
На ова ли мислиш?
Неофицијалното мото на Татарстан: "Без булдырабыз!" (македонски: Можеме!).
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
3.852
Поени од реакции
6.172
Со ГДУ конечно бугарското разузнавање си доби официјално своја филијала, сите други групации кои ги имаат низ политичките кулоари ќе бидат експозитури. Од турско не биле толку влијателни како шо се сега брашта б`лгари.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.255
Поени од реакции
7.458
Да, ама прав национализам, е не шовинизам како што практикува професорот Апасиев во Левица/Десница.

Прав патриотизам и национализам ни треба, гледаш дека ГДУ се најевропската партија во државава.
Се за во прв фаза парламент од 90 пратеници а подоцна и 61 пратеник во парламент. Плус една изборна единица.
Плус се за соработка со сите држави од светот и организации, а не како Левеица/Десница кои заговараат да бидеме некаков сателит на Кина.
ГДу сакаат државава да е дел од ЕУ ама ако политичките змији од партии кои 30 години наназад ја раководат оваа држава не се успешни во ЕУ интеграциите, тогаш резервен план постои за ЕУ интеграција.
Бугарофилијала е подобар избор него Левица? Да, патриотизам и национализам на кило. Ама бугарски. Со drag маска на некаков македонизам.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
5.637
Поени од реакции
11.085
Жмицко да не го видел некој? Под тепих, под камен, во кафани и теретани го барале, ама нигде не го нашле.
Или некој да начул да нешто спомнал околу изборите?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.378
Поени од реакции
738
 

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
205
Поени од реакции
181
Засега нема. Затоа што немаш политички партии кои му служат на народот и интересите на државата и народот.
Автоматски споено мислење:

Жмицко да не го видел некој? Под тепих, под камен, во кафани и теретани го барале, ама нигде не го нашле.
Или некој да начул да нешто спомнал околу изборите?
А заеФ ќе си дадеше оставка после поразот 2016?
 
На врв Bottom