Има ли закони за полицијата слични на законите за навивачите?

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Офтопик,најјако е шо најногу коментират луѓе шо немат стапнато никогаш на трибина :D. Лесно е од страна да гледате момци,да не се најдете на лице место :)
Те тераат ли со сила да одиш да урлаш во сала? Те фати ли некој за гуша? Не си приморан да одиш на настан кадешто големи се шансите да добиеш котеќ од некого (дали полицијата или опозицијата-другата навивачка група).
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
До негде да, а за првата реченица не си. Како то не е битно дали имат или немат права да навредват ?
Ај одиш ти на утакмица и некој сељак од џандарите ти се нафрли и те напрај подолу од лајно. Сеедно ќе ти биди ?
Не е битно дали сум јас или ти во право. Битно е дека реално ке биде онака како што јас опишав.
Инаку ете мене досега во цел мој живот досега нити еден полицаец ми се нема вдаено без причина онака како што опишуваш ти од нигде никаде. Брем не досега. Но ми се имат вдаено кога сум се праел курназ.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Те тераат ли со сила да одиш да урлаш во сала? Те фати ли некој за гуша? Не си приморан да одиш на настан кадешто големи се шансите да добиеш котеќ од некого (дали полицијата или опозицијата-другата навивачка група).
Каква врска има тоа со темата?
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Каква врска има тоа со темата?
Па еве препрочитај го твојот коментар, па мојот па пак реплицирај :) Ти велиш не сме биле, незнаеме како е. Па многу јасно, јас се на се 2 пати имам отидено да "навивам" кога играше Вардар против Бате Борисов, и кога играше МЗТ после нова година , не ми текнува моментално со кого играше(кога беше беспари влез). Зошто не идам? Е поради такви ботови од навивачи кои се влезени во филм дека глумат ХУЛК на спортски натпревар од "висок" ризик, со што ги доведуваат и останатите "навивачи" во опасност.
 
Последно уредено:
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Па како ќе ти се вдае коа не си таргетна група? Навивачите посебно тие што не го пушат на власта се секогаш таргетна група на полицијата(претежно кисели) зошто не им трчаат по гзот и не им носат луѓе за митинзи.Тогаш џандарите чекаат само да ги погледаш на криво и одма добиваат команда удри све што ќе ти дојде. Најтаргетирани се Комити,па ЦПБ,па Чкембари горе-доле...останативе им се све потрчковци на митинзи и затоа не ни имаат проблеми
Не е битно дали сум јас или ти во право. Битно е дека реално ке биде онака како што јас опишав.
Инаку ете мене досега во цел мој живот досега нити еден полицаец ми се нема вдаено без причина онака како што опишуваш ти од нигде никаде. Брем не досега. Но ми се имат вдаено кога сум се праел курназ.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Не е битно дали сум јас или ти во право. Битно е дека реално ке биде онака како што јас опишав.
Инаку ете мене досега во цел мој живот досега нити еден полицаец ми се нема вдаено без причина онака како што опишуваш ти од нигде никаде. Брем не досега. Но ми се имат вдаено кога сум се праел курназ.
Ете пак мене ми се има, кога случката не била на утакмица и немало врска со навивање туку скроз трета работа.
Готово тука прекинвам со пишењето, џабе е.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Темата е повторно отворена, секој обид понатамошен да се води дискусијата кон политика - бан. И како што кажа Near, ако не сте навивачи подобро не коментирајте на темава затоа што ова е исто ко у гурманско катче да отидам и да објаснувам како се прави грав, а јас ни јајце не знам да сварам.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Таман сакав да го објавам линкот синоќа, гледам катанец ставиле на темата.
Некој прашуваше (уствари знам кој е, ама нема да го пингам) за нормално општество, еве... „Истрага против 12 полицајци по немирите на дуелот Шалке - ПАОК поврзани со македонското знаме”.
http://ekipa.mk/istraga-protiv-23-politsajtsi-po-nemirite-na-duelot-shalke-paok-povrzani-so-makedonskoto-zname/
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Таман и јас сакав да постирам линк од нормално општество каде полицијата наместо со пендреци со цвеќиња мава и на сите им се обраќа со господине и никогаш ама никогаш не мава дури другите први не манат посебно не само за провокации оп гледам заклучена темата. И јас нема да пингам ама обрнете внимание на 1.40 од видеото.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Ај вака малце. Јас седев во Блок М3, значи од кај навивачите на МЗТ. И таму имаше еден што постојано шеташе долу и им се дереше на судиите на едно метро од нив. Како таму тие полицајци што беа не го зачукаа дечкото? Имаше и таму контакт(од страна на полицијата). Значи сепак проблемот бил лично во полицаецот.
Ако зборуваш за дечкото со плави тренерки, него не би требало да му дозволат и влез у сала. Колку беше смешен, не можеше на нозе да седи. Пијан, дрогиран, без зборови ме остави.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.693
Поени од реакции
2.280
Ако зборуваш за дечкото со плави тренерки, него не би требало да му дозволат и влез у сала. Колку беше смешен, не можеше на нозе да седи. Пијан, дрогиран, без зборови ме остави.
Toj bese petarda napraen, ali ne prestavuvase opasnost, ne znaese kade e. Zboram za eden povisok slabicok decko na ktaj u posledni minuti sto setase dole.

Sent from my LG-P700 using Tapatalk
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Toj bese petarda napraen, ali ne prestavuvase opasnost, ne znaese kade e. Zboram za eden povisok slabicok decko na ktaj u posledni minuti sto setase dole.

Sent from my LG-P700 using Tapatalk
Цело време шеташе доле и одеше кон редарите и цајканите, труп си беше. Не беше опасен, ама местото во сала не му беше.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.475
Поени од реакции
6.653
Абе треба малце порадикално,пример наоѓање децата на овај ЈАКИОТ ВО ГЛАТА и тепање во вреќа :)
Колку шо се криви навивачите во ситоацијата,толку се и неговите деца. Па,зошто да плачи мајка ми , ко можи мајка му така?? :свиркам:
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Во која земја живејте бе ? Колку пати си биден на трибина ? Не само сега, туку секогаш употребуваат прекумерна сила не се санкционирани ниту еднаш. Единствено решение е да му вратиш со иста мера или да го затепаш негде.
Да го начекаш во цивилка па да му е*еш векот
Се надевам дека нема, напротив се надевам дека и ке го наградат.
А има пирватен живот па навивачот да му врачи уште една награда[DOUBLEPOST=1396562401][/DOUBLEPOST]
Ееее да ти кажам право ме изнасмеја да не пукниш.
Ти можеби си читнал нешто, ама едно е да читаш сосем друго е да сфатиш.
Еве ти мој став .
Треба ти да се плашиш од полицијата а не таа од тебе.
Посебно навивачките групи било комити ,чкембари и останатиот џган кој нема допирни точки ни со спрот ни со натпревар.
За нив ќотек до посер за да другите што навистина дошле да гледаат спорт можат да уживаат во истиот.
Ако е така дај да ги ставиме во нива со жито,пченка........и таму плашила да глумат,чавките да се плашат
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
А има пирватен живот па навивачот да му врачи уште една награда[DOUBLEPOST=1396562401][/DOUBLEPOST]
Ако е така дај да ги ставиме во нива со жито,пченка........и таму плашила да глумат,чавките да се плашат
И сега треба да ти реплицирам на глупостите или што?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom