Имате ли фобија од летање со авион?

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Немам ни патувано со авион ама неам ни страв на помислата или слично ... :smir:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Нишо не ме премислува коа е за дестинација добра се качувам и готово ако е пишано да падне нека падне
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.675
Поени од реакции
4.787
Немам страв , иако со еден авион што се возев се урна - тој на Палаир Мацедониа :vozbud: само што дојдовме од Франкфурт следното полетување за таму падна авионот во Миладиновци - сите умреа мислам ........... за малце :jaj:
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
tamu se osekam najsigurno, kako doma :) a bas treba da presmetam kolku milji imam pominato :))))))))) nekade blisku pod 100.000 ...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Се немам возено... мада немам фобија ич, и утре да имам прилика би се возел без проблем.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Абе фобија неам коа мислам на авион не дека ми е страв......Јас иам страв од висина...:kesa:Ко мал сум патувал многу пати последен пат беше на 6 години...И коа ке ми каже некој авион ми доаѓа мислата дека ке се сруши (највечи баксуз сум), ке експлодира значи се најлошо...некој ке каже поголеми се шансите да загинеш со кола или на пешачки ама па за мене колата е свето нешто на 4 тркала на асвалт...а не авион со мотор кој лебди у воздух.....И сеа треба да идам со некојси skywings до Шпанија....али 15 дена додека да идам само си мислам на најлошото и дека некој ке ме глеа у дневник на задни 3 страни -.- !Затоа некој нека препорача некое апче или нешто друго или пак ако летал со тој skywing нека сподели доживувања и колку често има турбуленции такви срања....Знам отидов малце офтопик али да се распрашам јас....:kesa:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Абе поише луѓе умираат по автопати, отколку во авиони, ама ај оди докажи му на тоа мозочето што е научено да живее на земја, а не во воздух... Сите се плашат, барем малку. :) Мене ми фуфка како да ти објаснам...
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.665
Поени од реакции
11.693
Немам страв , иако со еден авион што се возев се урна - тој на Палаир Мацедониа :vozbud: само што дојдовме од Франкфурт следното полетување за таму падна авионот во Миладиновци - сите умреа мислам ........... за малце :jaj:
Ние сите умревме...од страв кога слетувавме во Скопје, се искриви задницата мислев ќе се превртиме...а кога летав од Франкфурт за Ванкувер полетавме во 13 часот а стасавме во 13 часот хахахахха и ај после речи нема црвоточини хахаха
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
уствари авионот е мојата најголема фобија. добро пријатно е со авион да се патува и услугата е на ниво мислам се во авионот ми е убаво посебно храната, ноооо кога ќе помислам на која висина сум и колку не се сигурни посебно во последно време, ми се стемнува, уште повеќе се плашам од авион откога се случи тоа во Америка со близначките.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Незнам,се немам возено во авион
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Абе фобија неам коа мислам на авион не дека ми е страв......Јас иам страв од висина...:kesa:Ко мал сум патувал многу пати последен пат беше на 6 години...И коа ке ми каже некој авион ми доаѓа мислата дека ке се сруши (највечи баксуз сум), ке експлодира значи се најлошо...некој ке каже поголеми се шансите да загинеш со кола или на пешачки ама па за мене колата е свето нешто на 4 тркала на асвалт...а не авион со мотор кој лебди у воздух.....И сеа треба да идам со некојси skywings до Шпанија....али 15 дена додека да идам само си мислам на најлошото и дека некој ке ме глеа у дневник на задни 3 страни -.- !Затоа некој нека препорача некое апче или нешто друго или пак ако летал со тој skywing нека сподели доживувања и колку често има турбуленции такви срања....Знам отидов малце офтопик али да се распрашам јас....:kesa:
остај Скај вингс вози се со јат да видиш што е превртување џигер исто приватна 22ка само у воздух
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
немам летано, од помислата можеби малце..ама сигурно кога би се качила би немало да се плашам
 
Член од
7 август 2009
Мислења
115
Поени од реакции
16
Се немам возено ама сега на 8ми ќе се возам... и поима неам дали ми е страв ќе видам вака од помислата не ми е ама никогаш не се знае :helou:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.689
Во животов сум се возел два пати во авион. Од Скопје до Копенхаген и назад. Беше одамна но го памтам патувањето многу добро. Во Скопје беше премногу жешко, едно 40 степени, сред јули. Чекавме долго време на аеродром и после не натоварија во авионот :) Не ми беше страв се додека не тргнавме. Кога тргнавме добив едно бајаги грдо чуство, како да ми се подигаат сите органи. Како за инат, првиот мој лет во животот беше ужасен. Многу турбуленции, срања и на крај кога стигнавме на пилотот му дадоа огромен аплауз. Сепак нешто кое највеќе ми ги стресе јајцата беше кога одеднаш авионот почна да паѓа, траеше тоа едно 2 секунди, и одма се крена. До ден денес ме фаќа страв од тој момент:) Тогаш имав 9 години и фатив голем страв од возење во авион. Летот за назад беше мирен, само што моторот брчеше мислиш се возиш во автобус од ЈСП :tapp: Да сумирам, можам да кажам дека имам фобија од авиони :)
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
имам летано неколку пати, ама се плашев премногу и затоа веќе во никој случај нема да влезам пак во авион ( ок, недај боже да мора, да се работи за живот и смрт) . затоа последниве две години сама дремам дома :cry:.

нескам ниту со автобус, воз, мотор.. а и со брод се плашам многу, како со авион.

најубаво и најудобно ми е со кола, ма да најмногу смртни случаеви има со кола.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom