Имате ли дечко (маж) / девојка (жена)?

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Немам женска, а не ни размислувам да имам.
Во последно време ми мава една мисла во главата за тоа како ќе биде да имаш дечко :)
 
С

Сатори

Гостин
JeCILaDy напиша:
:eek:ftopic:Лејди Сатори не напиша дека пред една недела си раскинала со дечкото ?
Па баш поради тоа и раскинав со дечкото , точно пред 10 дена.Затоа што немаше смисла да го лажам и него и сама себе да се лажам а тоа што се појави некој друг кој ми покажа дека во врската може да има повеќе разговор одколку само 15/20 минути е друга работа, само уште еден мотив повеќе.
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
Немам девојка али би сакал да имам! :nesum:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.747
Поени од реакции
4.985
Моментално сум во никаква врска , така да у скоро време ке неам девојка
 

manijak

Full of shit!
Член од
15 април 2006
Мислења
1.219
Поени од реакции
1
Free agent.
Еми што да праам кога само за фудбал дрндам :)
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
Неам..јас и викам:"дај биди ми девојка"...а таа останува на ставот да се гледаме повремено:)..hmm...да молиш за девојка бре??..туку кај да ја бутнам во списокот..само четврток и вторник ми се слободни:)..
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
imam decko idam vise 7ipol meseci na 17 ovoj mesec ke pravime 8 ...sto me privlece kaj nego...pa sto zanam:)karakterot,izgledot...toa:)
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
imam decko dve godini sum so nego,super mi e go sakam i to.:)
 
Член од
27 април 2006
Мислења
176
Поени од реакции
2
Немам девојка и тешко дека ке си најдам, бидејки сум многу срамежлив:icon_redf
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Aceto18 напиша:
А знаеш ли дека тие што ги сакаш ти, мислам дека сакаш некој по инаетчии некој полоши што ке ти забранат многу работи, тие знаат многу добро и много често да изневеруват и да лажат, е тогаш да видиме какви ке сакаш, иначе ставот ти е за никаде....наместо да бараш некој кој ке е добар кој ке знае да те цени како жена ке те сака и ке те почитува ти бараш поинаков е кога ке налеташ на таков дојди тука и пиши како ти е со некој таков.
Она најверојатно не мислеше лош у смисол ќе ја вара, нема да ја почитува, ќе ја лаже, рецка нема да и мава, ќе ја третита како резерва итн итн, туку мислеше лош у смисла да има свое јас, да знае понекогаш да заземе свој став итн. Па нормално, ниедна девојка не сака папучари, да не се осмелува да и писне, да се плаши да си го каже своето мислење, да и се спротистави од страв да не ја загуби. Во ред е да те почитува, нели сите го бараме тоа, ама не значи тоа дека не треба никогаш да ти каже не!
П.С. Риалгрл, извини вака што се изјаснив у твое име, ама не можев да се воздржам, срцка, знаеш како е :icon_lol: И ако нешто згрешив, слободно поправиме :wink:
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
PSYtisfaction напиша:
Она најверојатно не мислеше лош у смисол ќе ја вара, нема да ја почитува, ќе ја лаже, рецка нема да и мава, ќе ја третита како резерва итн итн, туку мислеше лош у смисла да има свое јас, да знае понекогаш да заземе свој став итн. Па нормално, ниедна девојка не сака папучари, да не се осмелува да и писне, да се плаши да си го каже своето мислење, да и се спротистави од страв да не ја загуби. Во ред е да те почитува, нели сите го бараме тоа, ама не значи тоа дека не треба никогаш да ти каже не!
П.С. Риалгрл, извини вака што се изјаснив у твое име, ама не можев да се воздржам, срцка, знаеш како е :icon_lol: И ако нешто згрешив, слободно поправиме :wink:
Vidi sega ako ne e miren, togas e los. A kakvi se losite???
Ne veruvam deka ima takvi maski sto ni barem malku ne i se sprotistavuvat na devojkata.
Kakvi mazi se tie? :)
OK. A sto pravime so "papucarite". Takvi "papucari" kako sto gi vikas ti gi ima poveke zenski. A maskite se retki. A sto pravime so niv, ke ostanat li stari ergeni? :) Nema neli? Ima devojki sto sakat takvi i tie se takvi sprema niv. I znaj deka na nim ke im e poubavo otkolku na tebe i na mene- nie sto ne sme "papucari".:toe:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Тито напиша:
Немам девојка и тешко дека ке си најдам, бидејки сум многу срамежлив:icon_redf

Ќе ти помине :) Негде до 30тата... :pos2:
Се зезам. Не се секирај. Не касаат женските. Освен кога се многу попалени или им е тој дел од месецот. :pishtoldz
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
Тито напиша:
Немам девојка и тешко дека ке си најдам, бидејки сум многу срамежлив:icon_redf
nemoj da bides sramezliv:icon_redf ,so toa tvoe sramenje daleku ke signes(mislam vo negativna smisla)...pa ti vidi....dali ti se isplati i ponatamu da se sramis
 

Kajgana Shop

На врв Bottom