Имате ли дечко (маж) / девојка (жена)?

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Sweet Barbie напиша:
dobro, razbiram deka e frka. samo ti poretko posetuvaj go forumot i pochni da izleguvash so samo ushe edna drugarka i kje se najdat filjan momci ;)
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Ѕвер напиша:
А кога ќе имаш некој што често ќе ти вика НЕ и често ќе се карате, ќе ти фали папучар и фин момак :wink:
Боље често да ми вика не одколку..еј срцка пивово е зелено..да злато зелено е!аааааа:pishtoldz
И факт е дека добрите машки здосадуваат и се често искористувани колку и некои девојки да негираат дека не ги искористиле!
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
RealGirL напиша:
и се често искористувани колку и некои девојки да негираат дека не ги искористиле!
ljubam da bidam iskoristuvan
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Sweet Barbie напиша:
Имате ли дечко(маж)/девојка(жена)?

Ако немате зошто мислите дека тоа е така? Дали е заради вас или заради нешто друго?
Ако имате зошто сте со неа/него? Што е тоа што ве привлекува толку многу, па сте се одлучиле на таа личност?

p.s.Ве молам на кирилица:se_ molam :
nemam :nenene: ni decko a uste pomalku maz
mislam deka e taka zasto sum imala premnogu loso iskustvo,sum go prebolela a seuste osekam straf da pocnam nesto novo i seriozno,taka da sea ostanuvam na muvanje,a za seriozna vrska ima vreme.
 
Член од
15 март 2006
Мислења
20
Поени од реакции
2
Imam maz, lepce e, i bas pred nekoj den me prasa, kako mozam da bidam tolku sprotivna od nego, se praime obratno eden od drug. Sto mu odgovoriv? Deka vsusnost ako ne e taka nema da go sakam tolku mnogu(so site negovi doblesti i mani).Zaedno sme skoro 20godini, i veruvale ili ne se uste postojat nekoi raboti za koi se prasuvam kako bi izgledale koga bi ni se slucuvale. ne oti ni e zdodevno zaedno, no zivotot protkaen so ljubov, vzaemno razbiranje, zacinet so malku ljubomora(za toa e zadolzen ljubeniot mi moj), ponekoja karanica okolu domot i decata, ti dava moznost da go prosiruvas horizintot na vrskata se podaleku i podaleku. P.S. Ako sakate vrskata ili pak brakot da uspee osven neizmerna ,nesebicna ljubov, bidete spremni na kompromisi, za koi ne ste ni bile svesni deka mozete da gi premostite.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Ќе се спарувате тука бе луѓе? Океј, немам дечко ни маж, а и не се спарувам со никој од досегашниве или идните огласи тука:toe: :pos2:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Све имам. Сосве заградите од прашањето - имам све.
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
RealGirL напиша:
Боље често да ми вика не одколку..еј срцка пивово е зелено..да злато зелено е!аааааа:pishtoldz
И факт е дека добрите машки здосадуваат и се често искористувани колку и некои девојки да негираат дека не ги искористиле!
А знаеш ли дека тие што ги сакаш ти, мислам дека сакаш некој по инаетчии некој полоши што ке ти забранат многу работи, тие знаат многу добро и много често да изневеруват и да лажат, е тогаш да видиме какви ке сакаш, иначе ставот ти е за никаде....наместо да бараш некој кој ке е добар кој ке знае да те цени како жена ке те сака и ке те почитува ти бараш поинаков е кога ке налеташ на таков дојди тука и пиши како ти е со некој таков.

Имам девојка..... Подобро на тие години што сум е да немам, но со неа сум година време и ми е многу убаво и си ја сакам и не сакам да ја оставам. Зошто да ја оставам, некој друг да ја има.... нема шанси. Јас пак можам да си шетам и да уживам во младоста но не до толку нели сепак морам и да си ја гледам девојката и таа да не фати некој кривини.
А за другото,и јас сум добар спрема неа, ама таа знае како да го цени тоа, а не како некој други, што тоа го искористуват
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
Немам девојка, жена уште помалце...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
najprvo izvina za latinica ne poddrzuva PC kirilica :) Dobrite deckovci (vo koi se smetam i jas i mnogu drugi nepristrasni) vo posledno vreme se iskoristuvani od devojki na koi im e dosadno vo zivotot pa gledaat samo kako da fatat krivina (NE SITE devojki) .Vo momentov nemam devojka a narednata ke se trudam da ne bide so vakvi atributi i da bida pootvorena kon mene zasto ako problemite sto gi imame ne mi gi kaze mene neznam na kogo ke mu gi kaze.taka da moj sovet do devojkite:znam deka ima mnogu malku dobri devojki (ne fizicki) no ima uste pomalku dobri deckovci taka da ne gi iskoristuvajte
 
С

Сатори

Гостин
Sweet Barbie напиша:
Имате ли дечко(маж)/девојка(жена)?

Ако немате зошто мислите дека тоа е така? Дали е заради вас или заради нешто друго?
Ако имате зошто сте со неа/него? Што е тоа што ве привлекува толку многу, па сте се одлучиле на таа личност?

p.s.Ве молам на кирилица:se_ molam :
Е вака сега имам дечко.Долго време се убедував сама себе дека го сакам неговиот другар затоа што имавме поминато многу заедно, а мислев дека не сум способна да го повредам.Ама ете не се може против природата.Колку и да сакаш да задржиш нешто, ако не оди не оди.
Мојот моментален дечко, го сакам затоа што со него разговарам најмалку по 5 часа дневно и затоа што никогаш не се наоѓам во ситуација да немам тема на разговор, затоа што има сини очи и затоа што мислам дека е спој на надворешноста и внатрешноста која ми е мене моментално потребна.:toe:
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Имам девојка и со неа су заради тоа што мислам дека си одговараме многу, ме насмејува, забавна е, не некој намќор. убава е, со еден збор речиси како мене е на карактер
 

DaSiDe

Born Crazy Lived Insaine
Член од
6 март 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Па неаме женска и не се замараме со љубовни проблеми. А сакаме да имаме секако. А зошто па шо знам зошто можит зашто многу брзо зближвење на пријателска база не е уба работа е за то...
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Lady Satori напиша:
Е вака сега имам дечко.Долго време се убедував сама себе дека го сакам неговиот другар затоа што имавме поминато многу заедно, а мислев дека не сум способна да го повредам.Ама ете не се може против природата.Колку и да сакаш да задржиш нешто, ако не оди не оди.
Мојот моментален дечко, го сакам затоа што со него разговарам најмалку по 5 часа дневно и затоа што никогаш не се наоѓам во ситуација да немам тема на разговор, затоа што има сини очи и затоа што мислам дека е спој на надворешноста и внатрешноста која ми е мене моментално потребна.:toe:
:eek:ftopic:Лејди Сатори не напиша дека пред една недела си раскинала со дечкото ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom