Изгубено - Најдено

Член од
10 јуни 2005
Мислења
413
Поени од реакции
145
Најден Самојед околина на Бутел ако сака да го вдоми некој нека пише.Веќе два дена не го бара никој
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Не видов тема за украдени домашни миленици, па ќе постирам тука.
Вчера е украдена Аргентинска Дога од куќа во Нерези. Кучето е старо речиси 3 месеци.
Било каква информација би била од голема корист.
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Во моментов околу паркот за кучиња во тафталиџе се шета ердел териер. Ми личи на чувано па пуштено куче...
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Во моментов околу паркот за кучиња во тафталиџе се шета ердел териер. Ми личи на чувано па пуштено куче...
Средено, истримано? Знам еден Ердел кој често "бега", не е триман.
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Средено, истримано? Знам еден Ердел кој често "бега", не е триман.
Не ми изгледаше на средено, влакното му беше онакво згужвано,збрчкано како веќе подолг период да не се грижел некој за него.
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Не ми изгледаше на средено, влакното му беше онакво згужвано,збрчкано како веќе подолг период да не се грижел некој за него.
Izgleda toj e. Vekje nekolku pati imaat objavuvano deka go nashle. Ne e erdel za sekogo. :(
 
L

Lu

Гостин
Средено, истримано? Знам еден Ердел кој често "бега", не е триман.
Штом се неспособни и дозволиле да им „бега“ тогаш заслужуваат заувек да им избега и никад веќе да не го видат ... значи тоа е просто страшно какви идиоти од сопственици постојат ...
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Штом се неспособни и дозволиле да им „бега“ тогаш заслужуваат заувек да им избега и никад веќе да не го видат ... значи тоа е просто страшно какви идиоти од сопственици постојат ...
Ај, да беше мажјак, некако ќе разберев, ама женка...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Изгубено е куче во центарот на Скопје, црн лабрадор женка старо 8 години. Има повреда на предните нозе, доколку имате информаци или го најдите кучето следува награда.
Тел 076256390
Благодарам

14310434_10210941921612186_4386073006267415556_o.jpg
 
Член од
7 октомври 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Izgubeno ili ukradeno zensko kutre vo gorno lisice.Ima 5 ipol meseci i se odziva na ime Tara.Dokolku nekoj ja vidi ve molam da me iskontaktira na 077919771
Posleden pat videna vo AVTOKOMANDA kaj aristokrat nautro okolu 8 casot. 14484689_1221447837875360_62870933795968428_n.jpg
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Picture 3343.jpg сам дојде кај нас,кај што седевме на Маркова река.цел ден го чувавме.Многу мирен и паметен.Веројатно некоја сорта Загар.Имаше кожен кајш околу вратот.Очекувавме некој да дојде по него но ништо,дури вечер едни дечки го земмаа,а они имаа едно досадно мало кутре без влакна-мазно со мала глава.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Прегледај го приврзокот 175014 сам дојде кај нас,кај што седевме на Маркова река.цел ден го чувавме.Многу мирен и паметен.Веројатно некоја сорта Загар.Имаше кожен кајш околу вратот.Очекувавме некој да дојде по него но ништо,дури вечер едни дечки го земмаа,а они имаа едно досадно мало кутре без влакна-мазно со мала глава.
Се тоа убаво @Anco, само незнам колку е добро и паметно слики од твоите деца/внуци да ставаш на форум. Ова е најдобронамерно кажано:)
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.071
Поени од реакции
1.187
денес пронајдов златен предмет кој сакам да му го вратам на сопственикот бидејќи мислам дека занего има многу повисока вредност отколку замене, е сега бидејќи е најден предметот на многу фреквентно место (и сопственикот може да биде скоро секој) незнам како да постапам.
  • неколку пати поминував во околината на местото каде го најдов да видам некој да побарува нешто, и да му го вратам на сопственикот но ништо,
  • немам доверба да поставам слика и да го огласам дека сум го пронашол бидејќи какви се времињава голема е шансата некој да се јави дека е негов а да заврши кај откупувачите на старо злато,
  • помислив на опцијата да го однесам во полиција но незнам колку е и тоа паметно со оглед на тоа дека кој се е денес во службата...
п.с досега сум пронашол повеќе предмети како навчаник, неколку мобилни но тие предмети лесно можев да ги вратам на вистинските сопственици но ова ? ? ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom