Изгубено - Најдено

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Е незнам дали има ваква тема во „Животни“.
Пред малку додека сум на комјутер (а само што дојдов дома), на тераса пееше некое пиле, не обрнував внимание на тоа.
Но по малку време тоа долета во собава и застана на ТВ.
Продолжи со пеењето, јас ја затворив вратата од тераса.
Тоа се гледа дека е домашно папагалче не бега и се зближи.
Му изронив сусам од геврек и тоа почна да колва од него.
Сега нон стоп пее и ми застанува на рамо, додека пишувам.

Но би го вратил на сопственикот, сигурно ќе им недостига ... еве го неканетиот гостин, кој сака да биде дел од фамилијава.
Picture 704.jpg Picture 705.jpg Picture 706.jpg
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Picture 820.jpg
Посакувам што побрзо да си го најде ова маче сопственикот. Помагајте.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Два дена по ред го гледам кученцево, смрзнато, изгладнето и му се познаваат ребрата! Ако знаете некој што изгубил вакво или сака да го вдоми, се матка околу Тинексот и новиот Рамстор на Првомајска. Не можам да го вдомам а премило е и жално е да остане на милост на случајните минувачи...
Тоа е во Кисела Вода, односно спроти 11 Октомври. Ако некој го препознае или сака да го чува, нека го прибере, нехумано ладно време нѐ очекува. 
L

Lu

Гостин
Тоа е во Кисела Вода, односно спроти 11 Октомври. Ако некој го препознае или сака да го чува, нека го прибере, нехумано ладно време нѐ очекува.Ова е невозможно, Бордоска Дога оставена на улица :confused:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Ова е невозможно, Бордоска Дога оставена на улица :confused:
Па затоа и го постирав, се гледа дека е расно куче. Постои можност и некој да не можел да ја чува, па да ја оставил на улица, што е многу, многу мизерно. Постирајте на Фејсбук кој може, греота е да мрзне на студовиве :(
Едит: Сега прочитав дека некој ја вдомил. Браво за девојката што ја земала!
Искрено се надевам дека била изгубена, не оставена. Со оглед на тоа што нема каивче, потсмрднува на тоа дека некој ја оставил. Затоа треба не три, туку сто пати човек да размисли пред да донесе одлука да земе куче.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Па затоа и го постирав, се гледа дека е расно куче. Постои можност и некој да не можел да ја чува, па да ја оставил на улица, што е многу, многу мизерно. Постирајте на Фејсбук кој може, греота е да мрзне на студовиве :(
Едит: Сега прочитав дека некој ја вдомил. Браво за девојката што ја земала!
Искрено се надевам дека била изгубена, не оставена. Со оглед на тоа што нема каивче, потсмрднува на тоа дека некој ја оставил. Затоа треба не три, туку сто пати човек да размисли пред да донесе одлука да земе куче.
Ни го вратија кучето после 3-4 дена, не можеле да се носат со него (било агресивно со другото нивно куче- чудна работа за двајца мажјаци нели). Така да сеуште се вдомува.
Еве ве текст, ако сакате да шернувате по фб.
П.С. Ѕверов е однесен на ветеринар, направена е крвна слика, кучето е здраво и покрај тоа колку е изгладнувано. Имаше некои ситни ранички на него (се е санирано), прими терапија и најголемиот проблем со него ќе биде психички да се опорави- ако има некој што може да му помогне, ѕвонете ми слободно.
Бордошка Дога, стара 2, 5 години, мажјак, бара сопственик кој што ќе може да и помогне да го надмини екстремниот страв од луѓе и повторно да стекне доверба во истите. Посебно куче кое прошло доста трауми. Потребна му е цврста рака и дом без други миленици. Бара посебни луѓе и дом каде ќе се осеќа сигурен и безбеден. Ве молам, само сериозни и истрајни вдомувачи! Само за во Скопје, за полесно да може да се следи неговата состојба. Инфо-Ѓоко (привремен вдомувач) 078 434 052, Ивана 078 219 384. 1508010_641810899208485_1515921802_n.jpg
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Poveke od ITNO!
Zlaten retriever najden na mostot pod zeleznicka nakaj saem!
Ima smestuvanje samo ushte vecerva, znaci utre od sabajle ostanuva na ulica. Najden e vaka oblecen so jaknickava..ako znae nekoj civ bi mozel da bide ili ako saka nekoj da go vdomi, ve molime reagirajte vednas I SPODELETE!
Info na : https://www.facebook.com/maya.mishkarova
2469 881Ова ми се појави на homepage, многу е специфична јакничкава. Ако го препознаете кучево исконтактирајте.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Picture 1240.jpg Picture 1241.jpg улично ли е или домашно - незнам
незнам што раса е,ниска сорта,многу лично и здраво и кротко,си игра со другите,
секој ден пред Рамстор во Н.Лисиче позади бензинска МП.
Ако некој сака може да го земе да го чува.
 
Член од
4 април 2014
Мислења
2
Поени од реакции
1
Изгубено/открадено е куче по име Чарли, околу две години старо. Ако го видете или чуете некоја информација која би можела да биде од помош ве молам контактирајте ме на 078761311 20130316_143531.jpg
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Изгубено/открадено е куче по име Чарли, околу две години старо. Ако го видете или чуете некоја информација која би можела да биде од помош ве молам контактирајте ме на 078761311Прегледај го приврзокот 88617
Vo Sveti Nikole ili vo Debar (мислам дека треба да има и вакви информации)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Може сум малку оф топик, ама темава е и најдено. :)
Јас барам и сакам да најдам фраерски мачор, со идеална тежина, во домашни услови чуван, без болви, за парење, од Скопје. Не е битно од која раса е, битно е да се бендисаат со мојата миленица. ;)
И без тролање и оф топици на мојот пост, ќе ве молам.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.144
Поени од реакции
893
Пронајден е кафеав пинч во околина на нова железничка (Мичурин). Кученцето се наоѓа моментално кај мене. Телефон за контакт: 075288030
 

Kajgana Shop

На врв Bottom