Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Ne be, dojde ama vo 23.
Naredba od gwujo e da se kasni min. 30min. I sto deka dojde ? Se poteknuva vo drzavava od Gole. Uste da kaze deka site roedeni otkako stanal ploden gi napravil on.

Кај дојде? Абе ме излагавте вие мене дека нема соочување вечерва!?
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
na jadi burek e, ama emisijava treba da se vika JANKO DUVA
-taka e profesore, neli profesore, pa da profesore, a drugive profesore neli rekoa izolacija, ama nema izolacija profesore...itn, 10.000 evra emisija.
Taka ti e toa koga Latas ti e idol.:jaj:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Професорот Ѓорѓе Иванов е еден од НАЈПАМЕТНИТЕ луѓе во Македонија моментално.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
na jadi burek e, ama emisijava treba da se vika JANKO DUVA
-taka e profesore, neli profesore, pa da profesore, a drugive profesore neli rekoa izolacija, ama nema izolacija profesore...itn, 10.000 evra emisija.
Taka ti e toa koga Latas ti e idol.:jaj:
10000 evra emisija ? kako mislis?
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Nema gabe. Sto mislis zosto ne se pojavi Mila, a Janko najavi deka kje ja pokani. Kolku dpmnovci prodefiliraa niz burekot.
 

ivana22

хиперактивна
Член од
21 декември 2007
Мислења
34
Поени од реакции
7
Професорот Ѓорѓе Иванов е еден од НАЈПАМЕТНИТЕ луѓе во Македонија моментално.

Абе ајде што збориш:vozbud::vozbud: Да не носиш тампони за уши кога го слушаш што збори по медиумиве?:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Абе ајде што збориш:vozbud::vozbud: Да не носиш тампони за уши кога го слушаш што збори по медиумиве?:pos2::pos2::pos2:
Тоа нема врска, немаат сите луѓе талент да се искажат. Човек се гледа по образование, дела и заслуги, по факти. И најважно од се да е ПАТРИОТ. Не викам дека Фрчко не е паметен, ама работата е во која насока ја користи интелегенцијата, дали против или во корист на Македонија (или во своја и само своја корист).
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Леле Јанко објективност... :vozbud:

Алал да му е :pipi:
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Тоа нема врска, немаат сите луѓе талент да се искажат. Човек се гледа по образование, дела и заслуги, по факти. И најважно од се да е ПАТРИОТ. Не викам дека Фрчко не е паметен, ама работата е во која насока ја користи интелегенцијата, дали против или во корист на Македонија (или во своја и само своја корист).
Да бе да, само образованието, а тоа дали добро зборува или не, не е важно? Па кога ќе има средби со други претседатели, дипломати, амбасадори што ќе прави бе кога ќе го прашат нешто?
Не велам дека во својата област не е експерт, ама за да се биде претседател треба и да знаеш да зборуваш.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Да бе да, само образованието, а тоа дали добро зборува или не, не е важно? Па кога ќе има средби со други претседатели, дипломати, амбасадори што ќе прави бе кога ќе го прашат нешто?
Не велам дека во својата област не е експерт, ама за да се биде претседател треба и да знаеш да зборуваш.
Па добро од каде знаеш ти каков е Иванов приватно ако не го познаваш. Знаеш ли колку широки познанства има?

А и претерувате малку околу зборувањето со коментари како “два збора не знае да поврзи“, можеби на почетокот беше малку напнат ама до толку не е :smir:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Абе доста со вашите бедности.

Човекот сега кога го гледам на емисијата ми се чини ко секојдневен човек, со капацитет, кој разбира што се случува околу него.

Јанко како и обично е нула од водител.

Се надевам искрено дека Иванов ќе биде следниот претседател.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Абе доста со вашите бедности.

Човекот сега кога го гледам на емисијата ми се чини ко секојдневен човек, со капацитет, кој разбира што се случува околу него.

Јанко како и обично е нула од водител.

Се надевам искрено дека Иванов ќе биде следниот претседател.
Токму тоа
 

ivana22

хиперактивна
Член од
21 декември 2007
Мислења
34
Поени од реакции
7
Да бе да, само образованието, а тоа дали добро зборува или не, не е важно? Па кога ќе има средби со други претседатели, дипломати, амбасадори што ќе прави бе кога ќе го прашат нешто?
Не велам дека во својата област не е експерт, ама за да се биде претседател треба и да знаеш да зборуваш.
Да се биде претседател не само што треба да знаеш да зборуваш да така е, али треба да знаеш и да бидеш ЛИДЕР, треба да знаеш да се соочиш со секого и да го убедиш тој што не мисли како тебе да почне да мисли како тебе а не да бегаш од соочувања како што прави Иванов.

Јас верувам дека доколку овој седне на маса со било кој претседател од друга држава па нема да се појави ке избега имал работа човекот.:nesvest:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Иванов во своето гостување кај Јанко кажа дека ќе се обидел да стигне утревечер на последната дебата закажана во 21 на А1.

Бидејќи претходно имале митинг во Струмица „ќе се потрудел да стигне“.

Ја би можел да се обложам дека нема да успее :pipi:

Фак, баш штета... :cry:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom