Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Епа тука е грешката на вмроецот. Пошто тоа некад било, као шо есдесоец не се стануе, него се раѓа и тоа као комунист. Луѓе заглавени во минатото? Кимам со глава.

Злите духови на грдата политика ја искористуваат малограѓанштината за своите подли потреби продавајќи и` за ефтини пари убава реклама од минатото. Едните со славната 5та светска воена сила во светот, другите со славната крушевска револуција. И додека какаме и го листаме албумот со слики од тие времиња, низ прозорецот над нас, времето и светот си врви. :back:
Мислам дека огледало зборуваше за иделогијата во самата суштина, која е според мене ни малку блиска до денешните нејзини интерпретери. А сепак, може да најде место кај индивидуалци, кои ќе си земат за право (со право) да се наречат конкретно, ВМРО следбеници.

А дека се продава во целофан наводната иделогија во време во кое пазарот на пратеници е реален и замисли, славен(!) кога ќе се случи, е во најмала рака неодговорно и непромислено.
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Епа тука е грешката на вмроецот. Пошто тоа некад било, као шо есдесоец не се стануе, него се раѓа и тоа као комунист. Луѓе заглавени во минатото? Кимам со глава.

Злите духови на грдата политика ја искористуваат малограѓанштината за своите подли потреби продавајќи и` за ефтини пари убава реклама од минатото. Едните со славната 5та светска воена сила во светот, другите со славната крушевска револуција. И додека какаме и го листаме албумот со слики од тие времиња, низ прозорецот над нас, времето и светот си врви. :back:
Сега слободно можеш да ги делиш луѓето на ВМРОвци и СДСмовци.Одамна за нас поимот патриоти и комунисти е мртов.Сега јас не гледам патриоти или комунисти.За да станеш патриот или комунист треба многу.Не значи дека ако си комунист не си патриот.Ако така гледаме значи сите што паднаја за време на НОБ биле комунисти но не и патриоти.Можеш слободно да ги ставиш во еден кош и да ги наречеш ЛОПОВИСТИ.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
42
malku nadvor od temata prostete

a zurka za isprakjanje na b.c. ke ima?
jas vo sekoj sucaj ke slavam,no super bi bilo da se sobereme na edno mesto da proslavime.
b.c. aka grobarot na Makedonija ke bide na najnisko mozno nivo od osamostojuvanjeto na Makedonija!
Golem den za Makedonija i Makedonskiot narod!! Toa treba da se proslavi!! :vozbud:
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Иванов ке биде најдобар прецедник досега. Б.Ц. беше најзаебаниот претцедник на Македонија. Предавник, криминалец. Криминалец кој амнестира криминалец. Срамота е ова. Да живее ВМРО ДПМНЕ.
 
I

Intex

Гостин
Иванов ке биде најдобар прецедник досега. Б.Ц. беше најзаебаниот претцедник на Македонија. Предавник, криминалец. Криминалец кој амнестира криминалец. Срамота е ова. Да живее ВМРО ДПМНЕ.
Конечно да си признаеш дека сте губитници.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Како ли се чуствува сега Б.Ц? Изгуби се изолиран исплукан странциве не го есапат.Му останува да се задоволи само со претседателска функција на бледата сенка СДСМ.Мислам дека увиде дека со сите интриги сплетки сојузништва со антимакедонски фактори не може дас добие ништо кога народот не те сака.Мора да сфати дека неговото време измина дека му припага на минатото и да се повлече и да ја препушти партијата на нови лица социјалдемократи но и патриоти.Во спротивно само повеке лопати земја ке фрла на изнемоштениот СДСМ,
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Не постои поим сдсмовец и вмровец ( за оние што се на власт) денес
едните се бивши комуњари и бирократи а другите современи комуњари и бирократи коа ке видиш исто срање различно паковање не постоел вистински социјализам ниту вистински капитализам... барем не во мк.. А Ѓорѓе факт е дека човекон нема фаца за прецедател и е со ова морам да се сложам :pos2: -Tabula rasa, но овај пат не се гласаше за фаца туку за политичка партија сепак ај да се надеваме дека ке направи нешо за Македонија...
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Назад ви е сркањето од СДСМ вас "вмро-вчињата" допрва ќе си го најдете од Бранко.Трпение спасение.



Точно,ако не сте го виделе Пиноче и Кастро ете ви го Грујо,жив пример.Ама сите знаат како завршуваат таквите,јас прогнозирам дека Грујо ќе го снајди истото што го снајде и Чаушеску.Полека ама сигурно сам си ја става јамката.
ako si od SDSM nema da se palis na grobarot na partijata tuku ke bides reformski orientiran..taka.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Пред првиот круг: Готови сте ,ќе губите
поминува прв круг седесе мавнат од земја туш!

Пред втор круг: Ќе видите сега ,готови сте во вториов круг
и пак туш! противникот по втор пат лежи на партер со грб

Сега најново мислам дека ќе му е ќе видите вие во мај!:pos2:


Ми фали суицидниот!:nesum:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
malku nadvor od temata prostete

a zurka za isprakjanje na b.c. ke ima?
jas vo sekoj sucaj ke slavam,no super bi bilo da se sobereme na edno mesto da proslavime.
b.c. aka grobarot na Makedonija ke bide na najnisko mozno nivo od osamostojuvanjeto na Makedonija!
Golem den za Makedonija i Makedonskiot narod!! Toa treba da se proslavi!! :vozbud:
славете трошете колку што можите повеќе ќе јадиме трње и песок потака,мало умници. колку сте глупи не ви е срам.само кудите овај не чини онај чини.погнасен од нашиов народ значи нема и нема ни да има.
Голем ден за Македонија????????? Што значи ова бе? се читаш што пишуваш?
оваа голем ден е за онај што ќе седни на стол ќе има од кај да зема.
Македонија не постои веќе од таквите како вас што славите.општо зборам и за другите ако ме сватиш погрешно твоја ствар:toe:

Иванов ке биде најдобар прецедник досега. Б.Ц. беше најзаебаниот претцедник на Македонија. Предавник, криминалец. Криминалец кој амнестира криминалец. Срамота е ова. Да живее ВМРО ДПМНЕ.
ова на карти го предвиде??????:))))):pos2::pos2::pos2:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Честитки за новиот претседател Ѓорге Иванов!Честитки за граѓаните за овие фер избори!Честитки за оваа влада која ги организираше изборите и се грижеше се да помине во најдобар ред:wink:Малку каснам со честиткиве благодарејќи на комуњарскиот подмладок од Охрид.....
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
42
славете трошете колку што можите повеќе ќе јадиме трње и песок потака,мало умници. колку сте глупи не ви е срам.само кудите овај не чини онај чини.погнасен од нашиов народ значи нема и нема ни да има.
Голем ден за Македонија????????? Што значи ова бе? се читаш што пишуваш?
оваа голем ден е за онај што ќе седни на стол ќе има од кај да зема.
Македонија не постои веќе од таквите како вас што славите.општо зборам и за другите ако ме сватиш погрешно твоја ствар:toe:


ова на карти го предвиде??????:))))):pos2::pos2::pos2:
Na b.c jas (a siguren sum i ogromen del od narodot vo MK) go dozivuvam
kako edno od najsramnite i najcrni neshta shto i se imat sluceno na Majka Makedonija poslednive 5.000 godini Gospodovi.
Drugiot del ne te razbiram sto sakas da kazes. sds si ima posebna frekfencija, koja nikoj odamna ne ja fakja. :helou:
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Има 6 % рејтинг а пак си го вракаат назад во СДСМ.Демек до сега не владееше со партијата па од сега ке владее и ке го урне ВМРО-ДПМНЕ.Жалосно
 
Член од
26 март 2009
Мислења
49
Поени од реакции
1
ВМРО е организација со која нема шала
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Pa Ivanov pobedi so 100 000 glasovi..Nema komentaR
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom