Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
P

Princ

Гостин
абе шо да ти кажувам, страшни нерегуларности.
уште што немаше дојави од типот, на баба и паднале наочарите, на еден дедо му се истурло вода на ливчето.
Зборуваме за ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ. Тие означуваат без репресија (затварањето на цел изборен штаб + читањето на глас на името на гласачот јас ги сметам како репресија... а и цел свет така гледа на тоа), без сугерирање за кого да гласаш (имаше такви случаеви во Прилеп и некои други места, наскоро точно све ќе се дознае, само да си пољубат рани уште малку), и така натаму. Не е само пукање или кршење кутии. Јас (во Кондово) денес излегов да гласам достоинствено, не ми читаше никој име на глас, ми ги дадоа ливчињата, ги пополнив, ги ставив во кутиите и си отидов. Баш европско гласање. Ама затоа пак во Источна Македонија жими стапов. И после со вас ли во ЕУ ќе одиме? Каде бе вака?
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Фрчко води пред Иванов во некои општини во Скопје со дупло гласови.
Колку зимаш за ширење на дезинформации ... кои мошат да бидат вистина само во фантазијата ?!
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Зборуваме за ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ. Тие означуваат без репресија (затварањето на цел изборен штаб + читањето на глас на името на гласачот јас ги сметам како репресија... а и цел свет така гледа на тоа), без сугерирање за кого да гласаш (имаше такви случаеви во Прилеп и некои други места, наскоро точно све ќе се дознае, само да си пољубат рани уште малку), и така натаму. Не е само пукање или кршење кутии. Јас (во Кондово) денес излегов да гласам достоинствено, не ми читаше никој име на глас, ми ги дадоа ливчињата, ги пополнив, ги ставив во кутиите и си отидов. Баш европско гласање. Ама затоа пак во Источна Македонија жими стапов. И после со вас ли во ЕУ ќе одиме? Каде бе вака?
Хехе еднаш ќе излезат без калаши на избори (додуша може и од полицијата да се плашеа) и одма ќе почнат да се цепаат.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Според ДИК
1. Иванов
2. Бошкоски
3. Фрчкоски

напомена Иванов имаше повеќе од двајцата заедно
од досега пребројаните гласови
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
spored stabot na selmani vodel pred frcko duri i vo istocna makedonija
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Сега на А1 рекоа вака:

1. Иванов
2. Селмани
3. Незнам точно, мислам дека Фрчкоски.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Според ДИК:
Иванов: 5314
Фрчковски: 2373
Бошковски: 2360
Селмани: 1119
Буџаку: 731
Ружин: 265
__________________
 
Член од
12 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
1
Јас колку што разбрав од многу блиски извори, СДСМ воделе во Центар и Аеродром.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Јас колку што разбрав од многу блиски извори, СДСМ воделе во Центар и Аеродром.
Капиштец исто така,ако се ферски избориве Фрчко и Љубе ќе тепаат,да не праат дубари овие од дпмне ко лани.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Зборуваме за ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ. Тие означуваат без репресија (затварањето на цел изборен штаб + читањето на глас на името на гласачот јас ги сметам како репресија... а и цел свет така гледа на тоа), без сугерирање за кого да гласаш (имаше такви случаеви во Прилеп и некои други места, наскоро точно све ќе се дознае, само да си пољубат рани уште малку), и така натаму. Не е само пукање или кршење кутии. Јас (во Кондово) денес излегов да гласам достоинствено, не ми читаше никој име на глас, ми ги дадоа ливчињата, ги пополнив, ги ставив во кутиите и си отидов. Баш европско гласање. Ама затоа пак во Источна Македонија жими стапов. И после со вас ли во ЕУ ќе одиме? Каде бе вака?
Ова беше шега? Сепак 1ви април е блиску, треба да се вежбаме за кажување шеги.:smir:
Нема одма да кажам дека халуцинираш, зашто на крајот на краиштата не можам да знам што се случувало во други единици, може и имало вакво нешто (иако не верувам). Ама дека во Тетово, Гостивар и околните села се гласа подемократски од Источна Македонија, е тоа е најголемата глупост што ја слушнав денес.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ова беше шега? Сепак 1ви април е блиску, треба да се вежбаме за кажување шеги.:smir:
Нема одма да кажам дека халуцинираш, зашто на крајот на краиштата не можам да знам што се случувало во други единици, може и имало вакво нешто (иако не верувам). Ама дека во Тетово, Гостивар и околните села се гласа подемократски од Источна Македонија, е тоа е најголемата глупост што ја слушнав денес.
E bas vo Tetovo se glasase najdemokratski!!! Nitu eden mal incident nemase.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom