Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
ама не бе ова е монтажа ...
не се важи :)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Уште го чекам одговорот јас за ова...
Суисајд мислам дека ми го должи.
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53

ова и на миленко го дискутираја можи да е вистина..
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Dpmne kje donese li odluka do petok, Selmani da vleze vo vtor krug.:back:
 

nacional

непобедлив
Член од
3 октомври 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Те молам со што те импресионира Фрчковски Дали со неговиот "супер" вокабулар.Човекот е тотална нула:toe:.Али ај секој си има право на избор и на размислување.:toe:
nula???? ne mu deli komplimenti ke te molam. toj e tezok minus. -100 pod nula
 
Член од
9 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
4
Jas iskreno ne sum za nikoj od ovie kandidati,nikoj spored mene ne gi ispolnuva kriteriumite so toa sto nekoj sto ima minato ima praveno greski,nekoi se tolku anonimni i nemaat minato za da imaat greski, no nemozam da razberam da kandidatot od najgolemata partija VMRO DPMNE da ne izleguva na javni soocuvanja i debati, nekako nerazbirlivo e da se krie:kesa:(kako zajak vo trn) da izbegnuva i taka da se provlekuva do izborite za da partijata so celata raspolozliva masineria go donese na prestolot:tv:.I sto posle toa!Ke go gledame ili ke ima nekoj portparol :vozbud:kako na primer Bicikliski ili nekoj drug, da zbori vo negovo ime:pos2: koga uste sega toa go pokazuva.Jas mislam deka treba so zakon da gi obvrzat kandidatite da moraat da imaat poveke TV soocuvanja(mislam deka poevtinino bi se izreklamirale i pobezbedni otkolku lepenje na plakati so kotek i reklamiranja koi se mnogu skapi a i samite znaeme od kade pari za reklamiranja).Sramota e da go povikuvaat javno na tv duel a da se izbegnuva,pa se cudam i zosto odi na mitinzi zosto partijata ne zeme eden od mnogute plakati i na toj nacin da go pretstavuvaat a nego da go pratat na zimuvanje nekade posto i taka zimata se razvlece za da covekot se odmori za da so polna snaga zapocne so rabota 24 h na den zaedno so premierot.
Za Frcko sto da kazam covekot ima svoe minato zatoa i mu naodjaat i mnogu zabeleski,Za Ljube mislam deka ke osvoi najmnogu glasovi kako nezavisen kandidat,koj se deklarira deka e od VMRO,a se trudat da mu ja simnat na sekoj mozen nacin taa deklaracija.No ke ima premnogu glasovi od VMRO sto ke glasaat za nego duri mislam i pola od grupata sto odi po mitinzite so premierot,I ke ima najgolem licen uspeh na ovie izbori.Za Selmani rejtingot na anketive mislam deka e montiran za da bide golem za da moze da se navede narodot da glasa za nego so cel da vleze vo vtoriot krug za da moze veke vo vtoriot krug da izlezat i albancite i makedoncite na glasanje i da uspeat izborite,vo kolku vo vtoriot krug vleze Ivanov i Boskoski jas mislam deka nema da uspeat izborite nema da ima golema izlezenost na glasaci.Za Ivanov i Frcko vo vtoriot krug ne se znae moze samite SDSM da ne izlezat na glasanje i povtorno da ne se izbere pretsedatel.Kako i da e nekako ovie izbori se monotoni .inaku celata vlada se seta po sekoe selo i grad a ne rabotat vo iznaodjanje nacini za spravuvanje so krizata koja sto veke navleguva vo nasata ekonomija.
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Мa не е он портокалов.
Он само го следи патот кој "мудрецот" Миленко ќе му го покаже со прст:


:tapp:
Не е мој проблем што Кумровец оставил големи последици врз твојата свест, да не кажам дупки ви главата... Јас барем некого следам, а ти што следиш - минато свршено време... На твоја жалост твоите веќе не го креираат јавното мислење, вистинита излегува на виделина, информативната темнина заврши, не можете веќе да манипулирате, прочитана книга сте...
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248


Коментирајте за новата Анкета
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Не е мој проблем што Кумровец оставил големи последици врз твојата свест, да не кажам дупки ви главата... Јас барем некого следам, а ти што следиш
Добро е што барем си призна :pusk: кого следиш.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
За мемоарите на Кирчо, поточно делот каде зборува за Фрчкоски...

п.с. вечерва имаше митинг на СДСМ во Охрид
ФРЧКОСКИ – КАНДИДАТОТ НА ДПМНЕ Е НЕДОВЕТЕН И НАЈСЛАБ ОД СИТЕ 7 КАНДИДАТИ

-Кандидатот на ДПМНЕ не знае да зборува, не ја познава проблематиката и не само што е послаб од нас туку тој е најслабиот кандидат од сите 7 кандидати кои сме во трката. Нема дилема дека на 22 ќе се одлучува дали Македонија ќе се остави на голобрадите момчиња кои сега ја водат земјата во еден правец кој го загрозува нејзиното опстојување. Овие голобради момчиња привремено собрани во ВМРО ДПМНЕ ја осиромашија земјава до невидени граници, сега сме посиромашни и од Албанија и од Бугарија, таму инвестициите се мерат во милијарди а кај нас се нула – рече Фрчкоски и додаде
- Секогаш кога ДПМНЕ е на власт се отвора прашањето за опстојувањето на Македонија како држава – рече Фрчкоски.
Тој рече дека сега излегува на површина промаршената економска политика на власта.
-ц Јас секојдневно се среќавам со стечајците, млекарите, бранителите. За да се згрижат сите овие луѓе според пресметките се потребни 45 милиони евра, а власта само за реклами троши 55 милиони евра, тоа е доказ дека не го сакаат народот и не мислат на ништо друго освен на својот рејтинг – рече Фрчкоски.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Za koe?



Koja crna anketa bre,nieden od tie % ne odgovoril kako sho treba,gragjanite ne ni krevaat ili pod hitna postapka spushtaat slushalki na politichki prashanja,ne bidi posmeshen od Џоле-who?

Што се лутите за анкетата, кога и самите признавате дека не сте со цел да победите на претседателските избори. тоа го слушам од најлојални членови на Сдсм. Јас не сум смешен сдс се смешни а Ти уште најсмешен си. :pos2:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
За мемоарите на Кирчо, поточно делот каде зборува за Фрчкоски...

п.с. вечерва имаше митинг на СДСМ во Охрид
ФРЧКОСКИ – КАНДИДАТОТ НА ДПМНЕ Е НЕДОВЕТЕН И НАЈСЛАБ ОД СИТЕ 7 КАНДИДАТИ

а ова да ми го искоментираш ... глеам те бива
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265

а ова да ми го искоментираш ... глеам те бива
Јас пак чекам поддржувачите на Фрчкоски да ми ги искоментираат... :pos:

Се најдовме на иста фрекфенција... уште од вчера го чекам објаснувањето :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom