Избори 2008 - последен ден пред изборниот молк

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
i radikalite vodea na site anketi pa se sluci toa sto se sluci vo Srbija
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Помалце накај Србија да гледаме, за промена.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
неможеш со таква прецизност да ги прогнозираш резултатите од изборите!
јас мислам дека сдс ке изгуби најмногу во источна македонија каде што има најмногу земјоделци, и дека со тоа ке биде најубедлив поразот!
како и да е мислам дека Груевски ке има повеке од 60 пратенички места!
@ Kizo The Madman добра ти е анализата ми се допаѓа како размислуваш. Иде 1 јуни ќе видиме што ќе се случи. Тој што водел во анкетите не секогаш и победувал на изборите.

@ Демократи
Не си го брукај никот. Значи ако некој не размислува како тебе дека ДПМНЕ ќе освои 61 пратеник е предавник и не можел да прогнозира толку точно. Секој има право на став ова е јавен форум, не се обидувај да наметнуваш свое мислење тука сите имаат став и мислење за многу работи, а ти си премногу тазе за да имаш почит кај некого. Поздрав и поправ.
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
96
Поени од реакции
2
епа јас не наметнувам мислење, кажувам факти!
1. МИСЛАМ ДЕКА ВМРО ДПМНЕ ке добие повеке од 61 пратеник!
пази тоа е мое мислење!
2. не велам дека е предавник кој не мисли како мене, само мислам дека не размислува правилно, поточно размислува за пропаст а не за корист на македонија!
3. не можам јас, неможеш ти, не може никој да прогнозира како ке завршат изборите, можеме само да даваме мислења!
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Епа баш поради тоа не треба да се напаѓа никој и нели сме држава во која има демократија така да нема потреба на некој да му се смееме ако мисли поинаку од другите. Искрено мислам дека ни со едните ни со другите нема да ни е многу розево, но нели тоа е мое мислење. Сепак мислам дека нема да се успее во намерата да се има мнозинство во парламентот поради тоа што ова сепак ќе бидат изедначени избори како и сите до сега.
А да и со кои факти тврдиш дека ДПМНЕ ќе има 61 пратеник? Кажи ми од каде ти е тој факт само ти се молам немој пак да ми почнеш со ваучерите за студентите во последна година на студии...
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Никола Груевска ќе остај народот да одлучи за името
што ти е бе тебе од кога почнаа политичарите да го слушаат народот?
груески ќе си го наполни џебот со пари и ќе се повлечи како и сите други:toe:
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
96
Поени од реакции
2
епа јас колку што знам референдумот е демократски избор за некое прашање, спор, ситуација за која одлуката не е лесна!
а да во право си така да мислиш!
се случи нештото пред 10тина години!
ни го сменаа името, знамето се наполнаа со пари и сега ги нема!
сакам единствено да слушнам мислење од тогашните носители на идеите за смена на името, што совет ке дадат денес!
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
96
Поени од реакции
2
Епа баш поради тоа не треба да се напаѓа никој и нели сме држава во која има демократија така да нема потреба на некој да му се смееме ако мисли поинаку од другите. Искрено мислам дека ни со едните ни со другите нема да ни е многу розево, но нели тоа е мое мислење. Сепак мислам дека нема да се успее во намерата да се има мнозинство во парламентот поради тоа што ова сепак ќе бидат изедначени избори како и сите до сега.
А да и со кои факти тврдиш дека ДПМНЕ ќе има 61 пратеник? Кажи ми од каде ти е тој факт само ти се молам немој пак да ми почнеш со ваучерите за студентите во последна година на студии...


факти дека ВМРО ДПМНЕ ке има 61 и повеке пратеници немам-не сум во главите на лугето кои треба да гласаат!
јас само претпоставувам дека ке има 61 и повеке пратеници заради постигнатите работи, проекти и слично!
толку
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
епа јас колку што знам референдумот е демократски избор за некое прашање, спор, ситуација за која одлуката не е лесна!
а да во право си така да мислиш!
се случи нештото пред 10тина години!
ни го сменаа името, знамето се наполнаа со пари и сега ги нема!
сакам единствено да слушнам мислење од тогашните носители на идеите за смена на името, што совет ке дадат денес!
не мора тие да ти кажат еве јас ќе ти кажам,името ќе го менат,и ќе си играат судии,едните ќе речат тие го менаа други ќе речат а вие ко го менавте зошто па ние не :pos::pos::pos:
абе за ништо не ги бива бе,само најмногу ми е жал за народов оти си дозволува секакви работи.која демократија?се уништуваме самите себеси,еу само тоа му е во паметот.што к.р еу кога немаме динар до продавница да отидеме да купиме леб.а колку ќе требаат за да се оди надвор од држава:uvo:,нема везе ова што ти цитирам али јебига револт:smir:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Demokrati...Ako e tolku, ajde odmori, odi napij se kafe, olabavi malku, disi, pa dojdi pak utre, moze. Ne te baniram, ama oti spamiras edno isto, te molam kulturno da olabavis nekoj saat. Vazi.
Ili barem promeni lenta.

Ili setni do humor, opsti muabeti, do LJ i S, do igracnica. Saraj malku. I za tebe poarno i za VMRo i za Makedonija, a najmnogu za Kajgana.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Ако стартуваме со таков поразителен став тогаш дај воопшто да не правиме муабет, смешки. Да си испукам куршум в чело поарно ќе е.

А ти од кај па знаеш каков ќе испаднел референдумот?

Од каде ти се шпекулации од типот како ќе гласело прашањето, тоа е едно, а како второ што кур мене ме интересира дали ти сакаш да одиш во Европа ама јас да ја плаќам цената со тоа што ќе сменам име?

Ти си Албанец, ја сум Македонец.
Нема што да ти се објаснувам на тебе, крши глава оти еве јас цел живот ќе те кочам и нема да дозволам да патуваш без визи.

Цело време шпекулираме со лоши варијанти, како ете само најлошото е варијанта за нас, цело време плачипичкосување и ништо појќе.
Kо прво, грешиш дека јас сакам името да се смени. Јас само реков дека доколку некој ќе го стави името на пазар (читај референдум) тогаш ќе гледам да извлечам некој ќар од тоа. Бизнисот на нас албанците ни лежи, јебига. Иако, то тој референдум ќе бара повеќе од 51% одговори за промена, албанците сепак се 20% ... (зборуваме во сценарио кога секој албанец би гласал за промена).

Така да, доколку дојде до промена на името, преку референдум, пак ти ќе пљукаш по албанците, иако "твоите" го пазаруваат.

Ама нејсе, гледам дека ограден си околу тоа.

Што се однесува до лошите варијанти, треба да ги очекуваш. Треба да се има некаков план за тие лошите моменти. Не треба да ги чекаш лошите моменти неспремен, дека ќе те изедат. Така неспремни влеговме во дијалог со грците, и го папавме. НЕспремни ќе го чекаме референдумот, и ќе го папаме.

А ти, пак мисли си дека јас сакам името да се промени. Ќе правиме муабет година после избориве, па ќе ти стане јасно чуму негативен став околу политичките партии.

Се додека се бира помалото зло, за инает на поголемото, нема да ни биде јасно дека пак зло одбираме. Кога народот ќе го сфати тоа, и ќе се разбуди, тогаш би имале бојкот на изборите. Тогаш, некого ќе го фати уплав. Тогаш, ќе се менуваат некои работи во политиката. Дотогаш, ќе бираме помало зло.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Blisku se za dogovor za vlada, toa se desi.

ja napravija veke SRS-DSS-SPS

sega sakam da gi vidam licata na evropskite cinovnici i birokrati koi sakaa da ja kupat Srbija so besplatni vizi i so lazni vetuvanja za idnina i prosperitet

kaj nas denes isto EU -liglovcite izjavija deka ako ima uste kursumi ke nema datum za pregovori

Rusija-Indija -Kina deneska imaa zaednicka izjava za prodozluvanje na pregovorite so Kosovo
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
епа направија!
засадија 2 000 000 дрвца
изградија неколку (околу 100) сали
го реновираја гратски
направија водовод во прилеп и уште неколку места каде водоснабдувањето беше МИТ!
го кренаа земјоделието за неколку скалила (45 милиони евра одобрени за земјоделците за поддршка)
дадоа ваучери за сите апсолвенти
бесплатен интернет
бесплатни интернет кафиња
голем напредок во однос на добивање лични документи
отварање на бесплатни школи низ цела Македонија за млади претприемачи...
мислам...нема ефект да продолжам...за 1на година се реализирани 490 проекти!
1.2 000 000 DRVCA BEA KUPENI no ne zasadeni yoa tie prost esap 1 evro po drvce kolku ti doagja Demokratu?

2.Kaj se tie sali?jas u zapadna ushte ne sum vlegol vo nieden

3.Nego krenea tie tuku drzavata imase akces kon fondovite na EU i za ova godina tocno bea opredeleni 45 milioni

4.Da dadoa vauceri no ne se zaprashaa kade zabrshija tie vauceri?

5.Besplaten internet te molam baraj dopolnitelen brifing tamu kaj bazata.

6.Za stadionot da ti kazam i da doobjasnam deka toa e samo zaradi toa shto ne mozhea da iznudat reket od famozniot kineskiot zid koj gi imashe site potrebni dokumentacii no vo licna kartata imashe greshka namesto nekoj Bugarin od Pernik beshe Albanec od Tetovo

Kako i da e so ova shto sakam da ti kazam?

Toa deka Vmro Dpmne ne funkcionirashe vo ovoj period,tie samo odbraa da ne rabotat kako prethotdnite.
I da ne odreknuvash.
Objasnuvanjeto na Premierot e deka bara predvermeni izbori bidejki ne e mozno da raboti i deka nishto ne se rabotelo vo parlament kada nema totalitarna kontrola.

факти дека ВМРО ДПМНЕ ке има 61 и повеке пратеници немам-не сум во главите на лугето кои треба да гласаат!
јас само претпоставувам дека ке има 61 и повеке пратеници заради постигнатите работи, проекти и слично!
толку

More sega ako pocneme nie so pretpostavki ke treba 240 mesta da ima vo parlamentot.
Jas iskreno ne veruvam deka ke ima 61 pratenik bidejki on celo vreme zaborava deka ima rabota so sds a oni se navistina itri a toj pak gi potcenuva celo vreme toa e golem problem vo politikata znae nekogash da te pogodi vo nekoi mesta od koj ne mozhesh da se priberesh.

Kako i da e vo albanskiot blok DUI e apsoluten pobednik vo site izborni ednici ne deka lugjeto od DUI se neshto perfektni tuku zaradi toa shto narodot albancite pogotovo gi mrzat tie od DPA pa i poslednata finta na koja se igrashe demek so upotreba na instituciite na sistemot da se zaplashi naselenieto so nekakvi atentati da se izleze pred protivnikot padnaa vo voda taka da oni sami potpishea politicko samoubistvo
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Последни рејтинзи, како стојат резултатите. Неофицијално мислам дека моментално рејтингот е 3:1. така?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom