Идиот убива куче во Битола

Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Аман бре, можел да го отруе ко секој нормален чоек, неморало да го фрла од тараса.
По хумано му се видело џиткањето од тераса, вака барем не се мачело со труење ќе се мачи сиротото кутре.
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
331
Поени од реакции
222
Аман бре, можел да го отруе ко секој нормален чоек, неморало да го фрла од тараса.
Труењето кај кучињата предизвикува многу бавна и болна смрт. Сеуште како траума ми е еден настан кога едно отруено куче цела ноќ плачеше како дете кај мене пред зграда и никој не излезе да му помогне :(
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Труењето кај кучињата предизвикува многу бавна и болна смрт. Сеуште како траума ми е еден настан кога едно отруено куче цела ноќ плачеше како дете кај мене пред зграда и никој не излезе да му помогне :(
Ти како голем љубител на животнни зошто не излезе да му пружиш помош на кутрето ?
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Не го гледав видеото ама вакви случаи има безброј, еден ќе се дознае 100 нема да се дознаат.

Дали нешто ќе се смени? Секако дека не, на типчето нема влакно да му зафали и ќе биде ко да не било.

Утре некое дете ќе биде фрлено од прозор зашто сите пасивно гледаат и никој со прст не мрднува.
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
331
Поени од реакции
222
Ти како голем љубител на животнни зошто не излезе да му пружиш помош на кутрето ?
И да излезев незнаев што да сторам нити пак знам да му најдам противотров. Ако воопшто и постои такво нешто.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
И да излезев незнаев што да сторам нити пак знам да му најдам противотров. Ако воопшто и постои такво нешто.
Добар изговор нема што, ама важно пиша дека сите останати се говеда затоа што никој не излегол.
Си можел да се потрудиш да го однесеш на ветеринар да прашаш други постари помлади било кој, што да направиш ама како и 99% од сите лајнојадци како по форум и фб и останати социални мрежи ти не си преземал ништо а ваму се курчиш.
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Не го гледав видеото ама вакви случаи има безброј, еден ќе се дознае 100 нема да се дознаат.

Дали нешто ќе се смени? Секако дека не, на типчето нема влакно да му зафали и ќе биде ко да не било.

Утре некое дете ќе биде фрлено од прозор зашто сите пасивно гледаат и никој со прст не мрднува.

Мене многу ме интересира како ќе спречиш да фрли некој дете (или куче) од прозор?
:)
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
331
Поени од реакции
222
Добар изговор нема што, ама важно пиша дека сите останати се говеда затоа што никој не излегол.
Си можел да се потрудиш да го однесеш на ветеринар да прашаш други постари помлади било кој, што да направиш ама како и 99% од сите лајнојадци како по форум и фб и останати социални мрежи ти не си преземал ништо а ваму се курчиш.
ЦЦЦЦ засрами се од тој твој речник.........
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 12:53 ---
Мене многу ме интересира како ќе спречиш да фрли некој дете (или куче) од прозор?
:)
Дај му 100-200 денара на детето и кажи му да го пушти кучето :). Одма ке го ослободи.
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
јас мислам дека овај заслужува дупло мачење. гратис корнење нокти со клешта, поливање со мед да го искинат секакви летечки инсекти и бесење на плоштад.
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
331
Поени од реакции
222
јас мислам дека овај заслужува дупло мачење. гратис корнење нокти со клешта, поливање со мед да го искинат секакви летечки инсекти и бесење на плоштад.
Леле колку си суров. Мене никад не би ми текнале такви ствари :)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Мене многу ме интересира како ќе спречиш да фрли некој дете (или куче) од прозор?
:)
Барем од тебе не очекував вакво прашање (n) . Одговорот е во постот, некогаш не можеш да спречиш ама можеш да лечиш а методите ако тебе не ти се јасни тогаш состојбата ни е стварно безнадежна.

Многу имале прилика да гледаат како некој мачи животно па биле пасивни, таа пасивност како народ не утепува зашто се рефлектира и човек кога е малтретиран повеќето да гледаат сеир.

Замисли да сме општество (нема никогаш да бидеме) каде ако насилник убие животно (за човек муабет да не праам) на крвнички начин од чист ќеиф да има сериозни последици. Дали од законот или од самите соседи не навлегувам, многу би размислиле дали нешто ќе направат чисто и од страв.

Ама не не бива за дејство, само за зборење не бива, тоа е единствен заклучок.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
и така човекот стана господ па почна да суди кој треба да живее а кој не. крвничко тепање и фрлање на живо суштество е нечовечки чин и најчесто ова го прават луѓе со внатрешен психички проблем кој го потиснуваат зашто не можат да се соочат со него и најчесто го решаваат со истурање на гневот на послаби од него.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
karma is a bitch. се што даваш ќе ти/ни се врати. така и за овој кретенов. лошо прави, лошо ќе го стигне. не дека треба да се остави да прави што сака, да сум бил таму сигурно ќе сум сторел нешто, па и тепачка ако треба, али сигурно немало да стојам и гледам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom