Идиот убива куче во Битола

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Да не се разбереме погрешно, имам животни полн двор ми е со животинки кучиња, мачки, зајци, пауни ги сакам и ги почитувам животните, нхо човекот како човек сепак ми е по мил без разлика за какво и да се работи сељачиште или ропачиште.
Но не може дегенерици со изливи на бес и повикување на насилство до таа мера шо се граничи на лудило и шизофренија ептен не ми е гнасно, човек па потоа животни ако ги изедначуваш тури му курот фати обесисе.
Чекај сеа, оправдуваш реакција во афект кога некој човек бил изнервиран да убива и да коле животинки затоа што бил напнат, а не оправдуваш постови од луѓе во афект што го виделе тој грозоморен чин и им дошло одвратно во моментот и се испуцале во текстуална форма на форум (иако реално никој од тие што ги пишувале тие "болни" ствари на форум нема да отиде да си ја реализира замислата) наместо да излезат надвор да тепаат животни?
Ти пријателе имаш сериозен проблем со приоритетите.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.000
Поени од реакции
12.193
бабата кога ја испрскаа со пиво, колкав гнев се собра? доста веќе со wannabе cool рантови.
И што направивте со гневот? Го складиравте негде, или продолживте со својот живот, кој и каков и да е?

Исти сме, ако веќе тераш на таа страна. Ние глумиме искулирани и “без емоции“, а ти и твоиве глумите видно потресени, револуционерно настроени и ожалостени.

На крајот на денот, пак ке сме исти. И ние, и вие won't give a fuck за сето ова.
Па сега види...
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.961
Поени од реакции
4.880
Чекај сеа, оправдуваш реакција во афект кога некој човек бил изнервиран да убива и да коле животинки затоа што бил напнат, а не оправдуваш постови од луѓе во афект што го виделе тој грозоморен чин и им дошло одвратно во моментот и се испуцале во текстуална форма на форум (иако реално никој од тие што ги пишувале тие "болни" ствари на форум нема да отида да си ја реализира замислата) наместо да излезат надвор да тепаат животни?
Ти пријателе имаш сериозен проблем со приоритетите во животот.
Ти или не знаеш да читаш или нешто друго е работава, јас не оправдувам никого ни него ни тие што пишуваат, за мене на исто психопатско рамниште ми се и тој кој што го направил ова и овие што се лупаат од земја дали на форумов или на фб ,значи во потполност сте ми исти.
Тој фрлил куче од тераса, зошто не знаеме но затоа одма повикувате на убиства линчувања, мачења, куче нападнало човек одма јадете гурабии и самислувате 1000 глупи изговори ко божем тоа е нај нормално да џукела нападне некого у сред град демек му загрозиле територија , алоооооо шо кој кур бара куче во урбана средниа ??? Ете тоа ти го зборам дека исти психопати сте и вие и тој не дека тој е нешто подобар од вас, туку дека вие сте малку полоши од него.
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Ти или не знаеш да читаш или нешто друго е работава, јас не оправдувам никого ни него ни тие што пишуваат, за мене на исто психопатско рамниште ми се и тој кој што го направил ова и овие што се лупаат од земја дали на форумов или на фб ,значи во потполност сте ми исти.
Тој фрлил куче од тераса, зошто не знаеме но затоа одма повикувате на убиства линчувања, мачења, куче нападнало човек одма јадете гурабии и самислувате 1000 глупи изговори ко божем тоа е нај нормално да џукела нападне некого у сред град демек му загрозиле територија , алоооооо шо кој кур бара куче во урбана средниа ??? Ете тоа ти го зборам дека исти психопати сте и вие и тој не декатој е нешто подобар од вас, туку дека вие сте малку полоши од него.
Да бе, во право си, од сега кога ќе се изнервирам ќе одам надвор да тепам животни, нема да го истурам гневот на форум... барем така ќе бидам на исто рамниште со типов, ама не полоша. :)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.961
Поени од реакции
4.880
А ја па нема да разберам што бараат неандерталци во урбана средина...:cenzura:
Незнам ни јас, но ете ги има се занесуваат се мислат подобри од сите други и похумани ако лајкнат некоја слика на фб или пишат некој коментар дека некој треба да се убие. Сериозно не ми е јасно па уште и не-еволуираните неандерталци-опинчарос со тилот и гзот сеуште во некое планинско село , водејки се од носталгијата мислат дека треба во урбани средини да има кучиња исто како што ги имало и в'село од кај шо се симнале.
Навистина не ми е ниту јасно а не веруввам и дека некогаш тоа ќе ми се разјасни.
Ама јеби га тоа ти е кога ќе ги наполниш градовите со опинчари кој што сакаат да си го задржат селскиот шмек, и постојано нешто да ги потсетува на потеклото и верните им кучиња кој што им ги штителе овците од волци.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.284
Незнам ни јас, но ете ги има се занесуваат се мислат подобри од сите други и похумани ако лајкнат некоја слика на фб или пишат некој коментар дека некој треба да се убие. Сериозно не ми е јасно па уште и не-еволуираните неандерталци-опинчарос со тилот и гзот сеуште во некое планинско село , водејки се од носталгијата мислат дека треба во урбани средини да има кучиња исто како што ги имало и в'село од кај шо се симнале.
Навистина не ми е ниту јасно а не веруввам и дека некогаш тоа ќе ми се разјасни.
Ама јеби га тоа ти е кога ќе ги наполниш градовите со опинчари кој што сакаат да си го задржат селскиот шмек, и постојано нешто да ги потсетува на потеклото и верните им кучиња кој што им ги штителе овците од волци.
Колку прекрасно си се опиша. Ја да сакав вака да те опишам немаше да можам...искуството си го прави своето. Освен моментот со носталгијата, очигледно тебе преку глава ти дошле.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.656
Поени од реакции
17.321
Си замислувам онака како би било неговото тазе родено дете на местото на кучето.Најозбилно.Круша под круша...
А кај и да е типацов би пробал вака и со нешто друго, мачка, други луѓе...нагони:нинџ:
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.591
Поени од реакции
924
Не е ова во ред,цк,не...уште еден доказ оти е све запоставено.
Ко бев во Шпанија 2 години,таму вакво нешто непостоеше.Си имаше стационари за кучиња,добро опремени каде ги носеа кучињата скитници и со нив работеа етолози и грумери,ги пријавуваа на интернет и луѓето доаѓаа си ги посвојуваа.Исто ко на анимал планет шо е тоа по Америка.Исто така,има закон дека мора секое куче да има чип поткожен исто така и мачка и папагал.Секое куче си има амболантска книшка,и доколку еднаш годишно барем не се отиде на преглед,следуваат одредени казни.За мачките е 2 пати годишно законот.Одиш по парк,си шетаат срни,зајаци си скокаат и папагали ти застануваат по рацете бисквида да им дајш.Е сега казните за убивство на животно им се движат од 1500 евра до 10.000 евра и казна затвор од 6 месеци до 3 години.Поблаги се казните одошто во САД.
Но,неможеш да видиш куче кое што скита.Ако видиш,тоа е некое избегано од двор.Луѓето кои неможат да чуваат кутриња а кучката им родила,ги даваат во бејбиситерски стационер или папистационер и таму ги одгледуваат.И пред било какво усмртување на кучето,мора потврда од посебна комисија создадена од ветеринари која што ја има во секоја општина.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.217
Немам што многу да кажам, освен дека земјава е преполна со мажишта, кој од кој.

Само се надевам дека ќе се најде поголемо мажиште од мажиштево, кое ќе го држи обесен од тераса за муда.
И ќе се најде уште некое мажиште, па ќе го снима тоа.

Милина, да не знаеш со кого прво да се оплодиш.
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
42
Поени од реакции
16
Држава ? нормални сте бе ?
и на суд да го пуштите со видеово ќе им речит го учев да летат и никому ништо
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 10:00 ---
+ видеово е толку лоша снимка шо дечкото слободно може да тврди дека фрлил вреќа со ѓубре

Ме насмеа хахахахха
и јас го гледав и баш пишав дека не се забележува ама после тоа кога пуштив звук ко спишти кучето до срце ме здоболе :/
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.728
Не е нормално човек да биде ваков садист. Настрана потресување или непотресување. Која агресија треба да ја имаш во себе за да мачиш живо суштество? Треба да ти фали некоја даска.
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
381
Поени од реакции
81
Кучињата скитници и гробиштата стасаа на дневен ред во битолскиот општински Совет. За нив дискутираа советниците разгледувајќи ја работата на јавното претпријатие „Комуналец“ од Битола. Опозицијата обвини дека шинтерската служба нема кадар и доволен број на кафези и запраша дали мртвите кучиња завршуваат како храна на ѕверовите во зоолошката градина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom