Идиот убива куче во Битола

Член од
28 септември 2012
Мислења
7.948
Поени од реакции
18.871
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xfbnQQ8w4w8

Пред некоја минута го забележав клипот на фб , не дека се гледа нешто али јасно е дека станува збор за мачење на некое куче , има податоци и за типот кај живее точна адреса во Битола. Прво го маваше по се изгледа , за потоа на суров начин да го фрли од тераса.

Можно ли е да се преземаат некои мерки за вакво дело? Ако не друго барем да се исплаши типот.

Можеби требаше темата да оди во друга категорија , но ја ставив во општи муабети бидејки е повеќе посетено.
 

Ace Ventura

The samurai...
Член од
3 декември 2007
Мислења
383
Поени од реакции
59
да е у Америка ако го најдат кој е затвор ќе лежи и дебела казна ќе плати...ама кај нас ништо..јебига
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
779
Поени од реакции
1.346
Се надевам дека се што му е мило ќе му падне од иста височина или уште повисоко.
Ти ибам ретардираниот.
да бе, исто да му умре мајка o_O за неговите постапки тие што му се мили се криви...
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
42
Поени од реакции
16
Значи какви бесчувствителни луѓе има на земјава не ми се верува. Што не гази.. Имам во живо гледано како брат му на еден другар малтретираше куче, мило кученце некоја џукела беше не е битно, битно кучево беше пре пре мило и го пуцаше само заради тоа што му влегло во дворот. Буквално го отепа од ќотек едвај стана кучево за да избега го премолив, не неможев ништо да сторам бев мал.. Неможев да спијам вечерта.. како може еден толкав идиот да тепа невино кученце ? Зошто ? СРАМОТА БЕ ЕЈј... На што личи ова господе зошто вакви идиоти живеат ... гревота... кутро кученце..
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 03:11 ---
Колку подобро ќе беше место ДА СНИМА - да превземеше нешто. Зар не?

Што може да превземе ? ако не е и некој негов другар.. ако не е тогаш ќе му вика ќе викни полиција и што ? џабе е кај нас друже и да сакаш неможеш да помогниш, туку арно што снимил да види цела македонија и полицијата на дело...
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.183
Поени од реакции
836
Значи какви бесчувствителни луѓе има на земјава не ми се верува. Што не гази.. Имам во живо гледано како брат му на еден другар малтретираше куче, мило кученце некоја џукела беше не е битно, битно кучево беше пре пре мило и го пуцаше само заради тоа што му влегло во дворот. Буквално го отепа од ќотек едвај стана кучево за да избега го премолив, не неможев ништо да сторам бев мал.. Неможев да спијам вечерта.. како може еден толкав идиот да тепа невино кученце ? Зошто ? СРАМОТА БЕ ЕЈј... На што личи ова господе зошто вакви идиоти живеат ... гревота... кутро кученце..
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 03:11 ---Што може да превземе ? ако не е и некој негов другар.. ако не е тогаш ќе му вика ќе викни полиција и што ? џабе е кај нас друже и да сакаш неможеш да помогниш, туку арно што снимил да види цела македонија и полицијата на дело...

Сакаш да ми кажеш дека ништо,баш НИШТО немаше да постигне ако пријавеше во полиција?
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
4.872
Поени од реакции
3.908
Ако виде некој нешто на ова видеото, јас ќе си купам куче.
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
42
Поени од реакции
16
Сакаш да ми кажеш дека ништо,баш НИШТО немаше да постигне ако пријавеше во полиција?

И што ќе пристигнат џандарите по 15 минути и ? кој има доказ ?
Ако виде некој нешто на ова видеото, јас ќе си купам куче.
да ти кажам право размислував за тоа можеби е лажно не видов никакво куче слушнав само крици, болни крици сепак... можеби
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.442
Поени од реакции
15.199
И што ќе пристигнат џандарите по 15 минути и ? кој има доказ ?


да ти кажам право размислував за тоа можеби е лажно не видов никакво куче слушнав само крици, болни крици сепак... можеби
Ај видите на 0,50 мислим дека јасно се гледа.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.894
Поени од реакции
17.184
Раширете го видеово да се популаризира, чим се деси тоа ќе дојде до некој медиум, чим се деси тоа, сакале нејќеле ќе мора да го казнат, дали ради злосторствово или заради популистички причини не е битно, важно да биде казнет.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.555
Поени од реакции
590
Раширете го видеово да се популаризира, чим се деси тоа ќе дојде до некој медиум, чим се деси тоа, сакале нејќеле ќе мора да го казнат, дали ради злосторствово или заради популистички причини не е битно, важно да биде казнет.

Имало и претходни мачења врз животни и пак колку што знам ништо :( Ова е ужас :(
 
На врв Bottom