Идеи за „гласање“

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Си мислев што ќе правам на гласање, пошто не сакам да гласам ни за едните ни за другите, нема некој голем избор, пошто ми се смачи да слушам како се караат по телевизии, да не можи чоек една шпанска серија да изгледа од нивните расправии кој е крив, и кој ќе победи на изборите (си викам како и едните и другите се 100% сигурни дека ќе победат? тогаш едните мора да лажат :) )

Овде ја отворив бидејќи е актуелно избори, политичари, каде за 6 месеци итн. Ако смета некој од админите дека не е за овде, нека ја премести.

Значи. Одам на гласање. Ми земаат лична карта, ме маваат со УВ зраци по палецот со неисечен нокт и изгрицкан по страните, гледаат дека не сум пикнал 100.000 ливчиња претходно на друго место, ми даваат еден лист хартија од 2 метра со 200 партии внатре, (иако знам дека реално се 2 опции, бар на хартија да штедеа) и ....

1. Го кинам листот на ситно, викам „чичко пушти летки за нашите петки“ и го фрлам на сред гласачко место.
2. Го земам, одам зад параван, на параванот пишувам „овде бев јас и не гласав за никој“.
3. ....... (овде настапувате вие)


Ајде малце креативност, како да изразиме протест.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Собираш 5000 незадоволници како тебе, регистрираш партија, после и од тебе ќе им биде смачено.
Чаре ?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Од 200 партии, под број 201 напиши си се ти како независен и заокружи се.
 
Член од
1 јуни 2007
Мислења
404
Поени од реакции
2
Абе тој параванот е убав и за друга работа..... а со гласачкото ЛИВЧЕ ќе си направиш завеса.....ха ха
Ионака им даваат тоалетна хартија за бришење на спрејот после прскање....може да се искористи и за својата оригинална намена....
Плус ако си јадел сарми или зачинета пица....толку од гласањето таму....
ХЕ ХЕ
Избори ---- ГЛУПОСТ НЕВИДЕНА........
Ќе излегуваме на избори за да определиме кој во следните 4 години ќе лапа и ќе се нафатира......
ЕКСИК!!!
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Славјански напиша:
Собираш 5000 незадоволници како тебе, регистрираш партија...
Партии има многу, ама тешко дека некоја ќе успее да засени некоја од овие две. Плус тоа, доволно е големо гласачкото ливче. А гласачите или ги имаш или ги немаш. Ама никако големиве да сфатат дека фактот што се големи си има свој товар. Затоа ми е смачено секои избори да гледам како се лижат и тепаат за глас повеќе, а после да го „изгазат ливчето на кое си гласал“. Поарно јас ќе го „изгазам“.

Срамота е начинот на кој се расправаат ко мали деца, место да трошат нерви и финансии на такви работи, малце зен нека манат, да седнат и да поработат иако ги плукаат.

И доста бе, го испокрадоа народот. И едните и другите. Така да знам дека кога одам да гласам, изборот кој го имам е да заокружам кој да ме краде и да ми набива рогови.

Затоа, сакам да кажам дека не сум задоволен, и да си ја ублажам болката со симболично гласање.

Ваше е да кажете до кои граници може да се оди, а да не дојде чичко милиционер да реагира :) оти кој ќе слуша после дека сум бил партиски војник кој ги загрозил фер и демократските избори. И од едните и од другите.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.387
3. Пишуваш "Кен Ли" и го заогружуваш редниот број.
4. Пишуваш "Чак Норис" и го заокружуваш редниот број со крв.


ПС: Ја префлам темава во Чек дис аут.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Не е Македонија исклучок кога се работи за изборите и тоа како политичарите се пресметуваат меѓу себе.Политика е луѓе, не е научна дебата.
Македонците според мене имаат елегантен, остро реторички начин на кампања и ја имаат совладано демократијата.
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Не сакам да забегаме премногу во политика, целта ми беше како да им го „разубавам“ денот на луѓето од изборната комисија.

Цел ден седеле таму, на крај ќе бројат гласови и треба да има нешто што ќе ги насмее или збуни.

Пример. Ставаш 100 евра со ливчето во кутија и сите тие како принципиелни кога ќе ги бројат гласовите (по одредени правила од правилникот, кој бил знае), што ќе направат кога ќе се најдат во непредвидена ситуација? Наоѓаат 100 евра, сите ги виделе (неможе некој да си ги здипли), нема во правилникот за таква ситуација и нешто ќе направат. Да ги поделат, многу се (рачунајте има и набљудувачи).
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Го зимаш ливчето праиш авионче и го фрлаш на сред гласачко место:toe:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
нацртај к*р на ливчето
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Го земаш ливчето одиш зад параванот и со црн маркер им црташ еден така голем влакнест машки полов орган и го виткаш ливчето од обратната страна.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
116
Поени од реакции
0
go zimas livceto i crtas edno anarchy na livceto i pisuvas fuck the system
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ова кога ќе имате 18 засега методиве ви се супер.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Што и да правите на ливчињата вашите гласови ќе бидат дадени....од некои други личности:)
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Ме изнасмеавте со ова машкиот полов орган:pos:

Може да застанете зад тоа параванот и да почнете со гласачкото ливче
Ме сака, не ме сака, ме сака, не ме сака.......................
и ко шо викате ако е бааги долго има да им напрајте бааги работа на тоа надгледувачите и прскачите со хемикаалии по прсти:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom