Идеи за Македонија

Член од
23 октомври 2008
Мислења
137
Поени од реакции
9
Со никого ама зошто да се живее на ризик од напад кога можеш да спиеш раат кога знаеш дека си безбеден...
Kolku i da kupis oruzje sekogas komsii ke imaat 5 puti vise, osim nuklearka nisto drugo ne ni pomaga.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Gledam temata otide bas na toa za koe jas mislam deka ke se sluci Konflikt:
Ne se sekirajte samo treba da im kazeme na turcija deka ke im davame 50% od pristanistata vo Solun i Kavala i potpis na takanarecen military access.
-btw. Grcija ja gubi pozicijata na balkanot.Turcija se vozdignuva ,a baska toa grcija nema ni sredstva da pokrenuva vojska taka na toj nacin ke go ostvarime nasiot vekoven son,da si ideme vo solun a ne da sedime vo skopje da si ideme na nasa pratatkova i filipova zemja.Pozz brakja makedonija do VLADIVOSTOK mislam ne teritorijalno KULTURNO :P
 

I'm macedonian

urban gangsta
Член од
19 март 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Go poddrzuvam deckoto sto kaza investiranje i kupuvanje makedonski proizvodi namesto grcki a i baska dokolku onie 500 000 000 evra ili kolku se, bi odele vo kasite na nasata drzava nema da trcame nie kon evopska unija tuku taa kon nas...
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Go poddrzuvam deckoto sto kaza investiranje i kupuvanje makedonski proizvodi namesto grcki a i baska dokolku onie 500 000 000 evra ili kolku se, bi odele vo kasite na nasata drzava nema da trcame nie kon evopska unija tuku taa kon nas...
само забелешка се извинувам за непријатности :wink:

I`m Macedonian - М со голема буква другар ... додека не си набутал постови смени имево да не ти биде криво понатаму :wink:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Македонија цела да е-
тоа идеја
на секој Македонец да е.:smir:
 

SpaceMan

Dead Like Me
Член од
8 декември 2005
Мислења
102
Поени од реакции
1
Македонија цела да е-
тоа идеја
на секој Македонец да е.:smir:

Само на сон ... било што било прчи си к**** и терај напред. Правата на Македонците во соседните земји треба да се бранат, али промена на граници НЕ. :smir:
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Реалноста за сите нас младите наса идеја за Македонија е археолошкиот туризам,бидејки тоа за нас би ни знацело извоз на пари,каде странецот неговите пари ги остава кај нас во Р.Македонија.За сето ова ни треба ,,колективен ум,,ум кој ке ги одбегне сите предрасуди,истовремено доказувајки ја вистината за Македонија - каде сто не веруваме дека некој млад човек не талка по неа.
Со доваганјето до вистината секој од нас младите потоа нема потреба да биде по илиците,каде од своето незадоволство што институциите,владите,претседателите до сега ни го ускратија ова задоволство,не оставија самите на себе.
Во таква ситуација ние младите утехата поцнавме да ја бараме кај пороците на денесницата,сто никој не може да не свати,па и нашите родители дома.
Ајде заедницки сите да се обединиме и да направиме позитивни резултати з сите нас,но и за насата света и библиска мајка Македонија,бидејки ако детето не заплачи мајката не му дава цицка,
Зосто и ние како поединци,како индивидуалци на плачиме со наши идеи позитивни пред претседателот и премиерот.
Заедно сме појаки,не случајно во Софија на еден од хотелите стои паролата - ,,СИЛАТА Е ВО ОБИДИНЕНИЕТО,,
Еве парола нека ни биде на сите нас младите без разлика кој на која религија му припага и кој на која политичка партија,


,Рајот е тука, на земјата, во Македонија, само секој граѓанин независно на која религија припага, треба да го пронајде околу себе и во себе. Нашиот рај може да ни носи одлични приходи за секој поединец, индивидуалец само потребна ни е многу сериозна рекламна кампања, посебно во полето на мистичноста. На секој во државава треба да му стане лајф-мотив на денешницата, мотив на привлечноста на странскиот турист. Само така можеме да создадеме перспективна иднина на државата-Македонија, зачувувајки го нашиот идинтитет.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Рајот е тука, на земјата, во Македонија
Можеби бил, на времето.
Прво што ми текна веќе изветвена идеја-да не продолжуваат од рај Македонија да ја прават пекол.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Не е за тука муабетот за разглабање, само прочитај го ова и размисли дали зависи од нас -мене, тебе за дозвола
За боледување мора да ви земат крв
Ќе се качи притисок и ќе испитуваат со лабораториски анализи. ццц, фино еден коментар имаше од написот
Мислам дека фондот треба да работи исклучиво со доказ од Бутел. Со сигурност спасителот на Фондот Тренковски ќе донесе позитивни резултати за Фондот со оваа метода!
Се мисли на Бутел 3.
 
E

emission

Гостин
Дали имате забележано дека на google earth има слики од места во Македонија на кои насловот им е ФИРОМ или содржи ФИРОМ. Сликите поточно се хостирани на сајтот ПАНОРАМИО а ги има направено најверојатно некој Грк. Напишете Trpejca, Macedonia и на соодветно ниво на зумирање на googel earth околу Трпејца се хостирани тие слики. (јас случајно ги видов)

На сликите што ги постирал има коментари од Македонци кои се против тоа меѓутоа освен препукувања со Гркот нема конкретни ефекти. Еве му го јузерот на Гркот http://www.panoramio.com/user/77264 и на листата десно од местата кои ги посетил ја има и Македонија како ФИРОМ и сите слики во тој фолдер се така насловени. Еве и пример од сликите http://www.panoramio.com/photo/1771205
ПАНОРАМИО имаат политика за прифатливост на наслови на слики http://www.panoramio.com/help/#policy_text т.е. не прифаќаат дискриминативни, расистички, ксенофобни наслови и коментари.

We don't accept in Panoramio comments/titles with profanity, discriminative, xenophobic, racist content, repeated, spam, etc. Posting those comments/titles could lead to the user deletion.

Напишано е “If you want to report a photo that is violating this policy, please, click on the "inappropriate or offensive" link on the right sidebar of the photo.“ ама тешко дека разбираат Македонски па треба да ги информираме. Јас пратив мејл пред повеќе од недела ама изгледа нема ни да добијам одовор. Па ако сакаме да не не пишува ФИРОМ и да не добива некој од страна погрешен впечаток за нас да пратиме повеќе мејлови и да се надевам ќе си ја спроведат задачата.

Адресата на која би требало да се пријави ова е questions@panoramio.com. Не сум забележал други вакви примери па ако друг сретнал нешто вакво нека сподели.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не е за тука муабетот за разглабање, само прочитај го ова и размисли дали зависи од нас -мене, тебе за дозвола
За боледување мора да ви земат крв
Ќе се качи притисок и ќе испитуваат со лабораториски анализи. ццц, фино еден коментар имаше од написот

Се мисли на Бутел 3.
Lurtz, јас сакам да мислам дека може да биде поубаво и дека иамаме капацитети за нештата да станат поубави. Штета е што многу ретко почна да ни се дешава да видиме нешто и спонтано да „ни излезе“ : „Многу добра работа!“
(необоено политички, идеолошки и не знам уште како...)
Треба да им е мерак на луѓето да создадат нешто убаво. Не можам да ги разберам градоначалниците за почеток. Има еден куп паркчиња и делчиња кои можат да се претворат во мали рајски градини. Зошто на пример нема иницијативе на секоја амбасада во РМ да им се даде мало паркче и да биде уредено по нивна желба како симбол на нашето гостопримство и во знак на претставување на нивната култура (флора) во нашата земја?
На еден од состаноците со новиот градоначалник на Скопје имаше изјава: „Да се разбереме, јас ќе бидам онолку добар колку ке биде дарежлива бизнис-заедницата“!?!?!?!?!?
НЕ!
Ке биде толку добар колку што ќе има идеи и визии да осмисли дел по дел од овој град и да направи сите ние да сакаме без коли и со задоволство да пешачиме и уживаме во нашиот град за почеток.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
najdobra ideja za makedonija e da se podeli sto pobrzo zasto dzabe se trudat da ja drzat ova zemja ziva koga nema sansi da prezivee.toa ti e isto kako eden coek so ima 100 bolesti leci edna doaga druga isto e i so zemjava..zatoa vo republikava ima samo fantazeri koi se bavat so proslosta samo deka znaat idnina nemaat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom