Идеи за Македонија

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Тие бугарашите беа во Народна!
љубиша бонева антонио....не само што не се тргнати туку се и носители на листа
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Aj sto se bugarsi :) sto i da se podrazbira pod toj poim.....tie se bre bolni vo umot...sto e tragedija....za vozacka treba lekarsko, na godinite na Ljubisa tri lekarski...., a nositel na lista moze da bide sekoj blagonadezen lunitic.....
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
љубиша бонева антонио....не само што не се тргнати туку се и носители на листа
Бла бла бла, празни зборови. Дури и да се бугараши како што лажеш, досега не и наштетиле на Македонија. За разлика од ова, пријателите на гејците-сдс веќе се декларираа за промена на името.

Ти филозофирај колку сакаш со тези од типот на ефтов и сличните, ама фактите друго зборуваат. Додека таквите како тебе седат дома фрустрирани и од сдс и од Вмро, војничињата на сдс кои ве ставиле во таков "сите се исти филм" излегуваат и гласаат.

Па ти сега види. :nesum:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
љубиша бонева антонио....не само што не се тргнати туку се и носители на листа
Tокму тука го гледам главниот проблем кај ДПМНЕ,за пратеници или носители на листи се одбираат “сопнати коњи“ кој подобро паселе од оние кој не се “сопнати“.Изборот е катастрофален и во општинските комитети,особено сега откако им се вратија поголем дел од арамиите на ЉуБчо,ми се чини како да ни се пофторува 98ма,кога преку ноќ одредени личности станаа милионери иако ни ден денес не знаат да прочитаат одреден текст во целост.ни се враќаат годините кога се делеа парите од Телекомот,се вработуваа кадри на кој им се даваше огромна моќ во нивни раце,им се доделуваа земјишта и фирми кој не беа сеуште приватизирани на управување или во сопственост иако од образование имаа ноќно основно,за кое не се ни појавиле во работничките универзитети да го стекнат.:toe:

Бла бла бла, празни зборови. Дури и да се бугараши како што лажеш, досега не и наштетиле на Македонија. За разлика од ова, пријателите на гејците-сдс веќе се декларираа за промена на името.
Ти филозофирај колку сакаш со тези од типот на ефтов и сличните, ама фактите друго зборуваат. Додека таквите како тебе седат дома фрустрирани и од сдс и од Вмро, војничињата на сдс кои ве ставиле во таков "сите се исти филм" излегуваат и гласаат.
Па ти сега види. :nesum:
Со самото тоа што се Бугараши и наштетуваат многу повеќе на Македонија одколку оние кој отворено се залагаат за промена на името кое и онака следува после избориве,само поинаку спакувано,преку референдум или слично нешто.
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Tокму тука го гледам главниот проблем кај ДПМНЕ,за пратеници или носители на листи се одбираат “сопнати коњи“ кој подобро паселе од оние кој не се “сопнати“.Изборот е катастрофален и во општинските комитети,особено сега откако им се вратија поголем дел од арамиите на ЉуБчо,ми се чини како да ни се пофторува 98ма,кога преку ноќ одредени личности станаа милионери иако ни ден денес не знаат да прочитаат одреден текст во целост.ни се враќаат годините кога се делеа парите од Телекомот,се вработуваа кадри на кој им се даваше огромна моќ во нивни раце,им се доделуваа земјишта и фирми кој не беа сеуште приватизирани на управување или во сопственост иако од образование имаа ноќно основно,за кое не се ни појавиле во работничките универзитети да го стекнат.:toe:



Со самото тоа што се Бугараши и наштетуваат многу повеќе на Македонија одколку оние кој отворено се залагаат за промена на името кое и онака следува после избориве,само поинаку спакувано,преку референдум или слично нешто.
Извини што??? Прво лажете на дебело. Второ ај да речеме де ти поверувам на жими мајка, дури иако некој се чуствува така а ништо не презема што е тука проблемот? Многу ми е гајле мене дали он се чуствувал така или дали обвинителот е италијанец или такви глупости.

Додека работи за моите интереси нека се чуствува како сака.

Алооооооо овие се декларираа ќе го мењат името!!!!

Бидејки вообичаеното плуѓање на Вмро не пали повеќе, сега одите на сите сте исти...Е па не се.

Коалицијата „За подобра Македонија

„Сонце – коалиција за Европа

Каде е Македонија во името на коалицијата на сдс? Зошто го избришаа името?

ПС - јави му се на Милошевски извести го дека он у ствари е бугарин
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
obicen30...aj ne bidi obicen....t.e. prost i nikakov :)
pogledni na kalendarot...21 vek..prostoljudie samo ke ne vlece nadole ..nema mesto za neuki....i primitivni... ne si ja brukaj partijata i ne dolivaj voda na glasinite ( glasini???) deka samo glupanderi funkcioniraat vo taa partija...
KOJ MOZE BRE OVCO EDNA DA TI SMENI IME??? aj ostajte gluposti fatete se za rabota ne za reklama i propagande... IZBORI SE BLIZAT!!!!!!!!!.....
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
55
Поени од реакции
0
obicen30...aj ne bidi obicen....t.e. prost i nikakov :)
pogledni na kalendarot...21 vek..prostoljudie samo ke ne vlece nadole ..nema mesto za neuki....i primitivni... ne si ja brukaj partijata i ne dolivaj voda na glasinite ( glasini???) deka samo glupanderi funkcioniraat vo taa partija...
KOJ MOZE BRE OVCO EDNA DA TI SMENI IME??? aj ostajte gluposti fatete se za rabota ne za reklama i propagande... IZBORI SE BLIZAT!!!!!!!!!.....
Многу тешки зборови,а ти сигурен ли си дека СДСМ ќе тепаат на избориве?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Многу тешки зборови,а ти сигурен ли си дека СДСМ ќе тепаат на избориве?

ne , najverojatno nema da pobedat....., no ne veruvam deka i Gwujo ke gi ima mnozinstvoto za koe sonuva, se ke bide mnogu slicno kako pred toa, samo so pominat rok na drzavata....i so pravenje sansa Sobranie veke nikagas da nema.....
....civa cel e toa???? najverojatno na onie koi go "isfrlija " od Sobranie na ulica...naivniot Gwujo...........koj na mnogu tezok nacin denovive ke mora da "odrasne".......
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
55
Поени од реакции
0
ne , najverojatno nema da pobedat....., no ne veruvam deka i Gwujo ke gi ima mnozinstvoto za koe sonuva, se ke bide mnogu slicno kako pred toa, samo so pominat rok na drzavata....i so pravenje sansa Sobranie veke nikagas da nema.....
....civa cel e toa???? najverojatno na onie koi go "isfrlija " od Sobranie na ulica...naivniot Gwujo...........koj na mnogu tezok nacin denovive ke mora da "odrasne".......
Ќе си го повлечеш ли сега ова што го кажа и признај си еднаш дека си жртва на манипулации од најнизок комуњарски тип.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ќе си го повлечеш ли сега ова што го кажа и признај си еднаш дека си жртва на манипулации од најнизок комуњарски тип.



..............,a kaj pa vide deka nesto pogresno sum kazal???? ...pocekaj uste nekoja nedela....pa reci OP... :)
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
..............,a kaj pa vide deka nesto pogresno sum kazal???? ...pocekaj uste nekoja nedela....pa reci OP... :)
Тешко тебе. Победата е 64 пратеници. :tapp::tapp::tapp:

А сега како очекуваш некој да го почитува тоа што го говориш? Биди маж и кажи згрешив а не вака да се срамиш пред цел форум.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
obicen30...ne bi si odbral ti takov nik da mozes da svatis finesa :)
ako vnimatelno citas sto so godini pisuvam ovde, ke zaklucis deka ......................... :)
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
obicen30...ne bi si odbral ti takov nik da mozes da svatis finesa :)
ako vnimatelno citas sto so godini pisuvam ovde, ke zaklucis deka ......................... :)
абе не туку ме финесирај ти мене....

еве што пишуваше пред избори.

ne , najverojatno nema da pobedat....., no ne veruvam deka i Gwujo ke gi ima mnozinstvoto za koe sonuva, se ke bide mnogu slicno kako pred toa, samo so pominat rok na drzavata....i so pravenje sansa Sobranie veke nikagas da nema.....
....civa cel e toa???? najverojatno na onie koi go "isfrlija " od Sobranie na ulica...naivniot Gwujo...........koj na mnogu tezok nacin denovive ke mora da "odrasne".......
еве што пишував јас пред избори. Моја прогноза беше 65-70 пратеници за Вмро....згрешив за еден.

http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=1394837&postcount=1412

еве ги резултатите

http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=93714


Talk is cheap concretche. Се виде колку ја знаеш Македонската политика. Се правите експерти тука со лицето а-бц а комплетно згрешивте за резултатите од изборите. Учете деца, учете.....не треба ароганција туку памет.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
vaka obicen30...verojatno znaes kogo e preporaclivo da se unajmuva kako sofer...SAMO GLUP COVEK..toj e najbezbeden,toj e BUKVALIST...ja gleda belata linija,reagira samo soobrakajot direktno pred nego,zad nego i naokolu i signalizacijata, toj nema pamet za "finesi" i razmisluvanja ....ZATOA E BEZBEDEN..................paaa... srekno vozenje .........moj obicen 30... :)
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
vaka obicen30...verojatno znaes kogo e preporaclivo da se unajmuva kako sofer...SAMO GLUP COVEK..toj e najbezbeden,toj e BUKVALIST...ja gleda belata linija,reagira samo soobrakajot direktno pred nego,zad nego i naokolu i signalizacijata, toj nema pamet za "finesi" i razmisluvanja ....ZATOA E BEZBEDEN..................paaa... srekno vozenje .........moj obicen 30... :)
Сега има смисла зашто Бранко ни е претседател. Видиш не ми текнало на ваква аналогија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom