Играчи кои се докажаа на ова ЕП

Член од
10 јуни 2012
Мислења
82
Поени од реакции
57
Дефинитивно според мене:

Alan Dzagoev - Russia

 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Хумелс - дефинитивно на врвот од играчите кои изиграа добро на првенствово до сега, иако ете погоре пишаа дека потпишал нов договор со Дортмунд и ќе остане таму сепак за неколку години ќе биде во топ5 дефанзивци.. а и реално Дортмунд не е слаб тим и со малку плус пари можат и опасни конкуренти да бидат на останатите тимови во Европските купови.

Стринич и Марко Ројс - толкава енергија во играчи како нив немав видено до сега на првенството, верувам за брзо време ќе ги ангажираат во појаки тимови а не да игра Стринич во Дњепр во Украина и Ројс во Борусија Менхенгладбах.
Ројс потпиша за Борусија Дортмунд.
 
М

Мартин`

Гостин
Ројс потпиша за Борусија Дортмунд.
За колку милиони ? Инаку супер чим го земале ко што пишав и погоре за Дортмунд со малку пари можат да склопат уште подобар тим конкурентен и за другите Европски купови не само за лигата/купот во Германија. И Кагава да останеше ќе беа ..
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
За колку милиони ? Инаку супер чим го земале ко што пишав и погоре за Дортмунд со малку пари можат да склопат уште подобар тим конкурентен и за другите Европски купови не само за лигата/купот во Германија. И Кагава да останеше ќе беа ..
17 милиони платија за Ројс :)
 
B

BooBojan

Гостин
Доста добро досега на ова ЕП се покажаа.
Пападопулос-Грција:Толку млад а толку квалитетен.Не за џабе брат му на Ферги го скаутира за Јунајтед.
Пилар-Чешка:Како лисица ми делуваше,итар,брз агилен.Се на се доста квалитет и потенцијал.
Јирачек-Чешка:Истото што и Пилар,само нешто поквалитетен,и многу повеќе трча.
Џагоев-Русија:Најголем руски талент,се очекуваше од некој од Русите да блесне и на ова ЕП,дали тој дали Семшов,еден од нив типував дека ке одигра одлични мечеви,и Шемсов одигра доста квалитетно.
Левандовски-Полска:Според мене моментално потенцијално најквалитетниот шпиц на денешницата,каков осет за гол,за простор,одлична игра со глава,со нога,доста квалитетен во дуел игра.
Ериксен-Данска:Во толку тешка група,одигра добри мечеви,но не успеа повеке.
Симон Поулсен-Данса:Доста добро се претстави со Крон-Дели по левата страна корнеа,скоро сите голови на Данска паднаа преку таа страна.
Жоао Переира-Португалија:Покажува дека не случајно е тоа што Валенсија го одбра него за разлика од Ван Дер Вил.
Хумелс-Германија:Бисер,дијамант,нешто што секој тренер догодина ке го сонува за неговата одбрана,точен како швајцарски саат.
Бадштубер-Германија:Доказ дека претходната сезона во Баерн не било случајност продолжува во ист одличен стил.
Боатенг-Германија:Исто како Бадштубер.
Жорди Алба-Шпанија:Лев бек каков што шпанија заслужува.
Манџукич-Хрватска:3од3 одигра одлично првенство,квалитетен напагач.
Стринич-Хрватска:Уште еден лев бек кој одигра одлично првенство,многу пробивен.
Харт-Англија:Сепак англиски голман е досега одличен.
Конопљанка-Украина:Потенцијален,доста добар осет за пас.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Пилар,Џагоев и Ројс.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.047
Не ги набројувам Хумелс, Џагоев, Манџукич, Јармоленко, Ројс и сличните како нив, затоа што за мене беше очекувано да изиграат на нивото на кое изиграа.
Во оваа категорија, играчи кои се докажаа на ова ЕП, односно се открија, би ги вброил: Гебре Селасие, Дебиши(или Дебуши), Стринич, Конопљанка, Пилар, може и Јирачек.
Други не ми текнува моментално, ако ми текне ќе пишам после.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Хумелс,Џагоев,Пилар,Јирачек,Манџукич,Јелавич,Стринич.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.124
Поени од реакции
9.773
Таман во цутот на младоста е. Мислам дека ќе има доста успешна кариера. Допвра му претстојат вистинските години за фудбал.
Печен е за во Интер :icon_lol:
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Најголем мерак ми направи !!!
ИГРАЧИШТЕ
Ivan+Strinic+Italy+v+Croatia+Group+C+UEFA+pL0FWX9toT-l.jpg
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Tobias Mikelsen мн јак играч е овој језда е 25 години ама добра техника добар пас брзината не му е добра страна ама одличен играч е!
 
H

HoT IcE

Гостин
Конопјанка, Стриниќ, Хумелс, Алба, Џагоев, Велбек и тие би биле засега, други не ми текнуваат..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom