ИСТЕКУВА БУКУРЕШКИОТ ДОГОВОР ВО 2012 ПО 99 ГОДИНИ

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Еве на пр. да замислиме хипотетички дека утре Македонија се враќа на границите од пред 1913 г.Како ќе изгледа етничката слика на Голема Македонија?Во 1913 г. во Егејска М. живееа околу 900 000 Македонци.Во Пиринска М. околу 230 000.Денеска после 94 г. етничката слика е сосем различна.ВО Егејска М. после разни преселби,војни,терори,асимилации денес има околу 250 000 Македонци најмногу(од вкупно 2,5 милиони жители на цела Е.Македонија).Во Пиринска М. Не знам колку Македонци има пошто татариве не дозволуваат слободно изјаснување.
Значи таа држава би имала вкупно 4,7 милиони жители.Од нив едвај 1,8 милиони жители би биле Македонци.
Само влез во ЕУ му е мајката и ништо друго.
 
Член од
7 септември 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
добре

Фатална грешка :pos::pos:
одма едитирам.....

а за татарот..
па кога немате свои имиња ке клавате наши имиња за улици
ебаго....

Добре ама уште дедото на ујак ми живел на ул "Пелистер" уште преди 80 години. Татар - добро, ама многу сте слични на нас, него на немци, шведи, руси,грци и турци. Ајде со здраве.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Ујак е вујко,а татару??
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Samo ke primetam do sega nieden Srbin ne dosol na forum da kaze u Srbija ima ulica Pelister i da gi spori Makedoncite kako nacija ?

Zasto e toa taka ?

Uste eden dokaz za najgolemoto prijatelstvo so Bugarite ...

Ne smee coek da se isposmee odma ko leshinari ovie Bugarive ... mamkata mrsna
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
71
Поени од реакции
1
ahahahahaha sto e be ova VICOTEKA hahhahahahaa

aj uste nekoj nek se pojavi so vakvi hrabri izjavi Ve molam hahhahaha:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

abe deca edno se zelbi drugo moznosti
еве ти од мене храбра изјава јас до 2012 мозе и порано ке се обединам со мајкати.и сега мозе да се смеес:pos2::pos2::pos2::helou:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ako te pustat od dom za retardirani deca na izlet mozebi ...samo ti nadevaj se
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
еве ти од мене храбра изјава јас до 2012 мозе и порано ке се обединам со мајкати.и сега мозе да се смеес:pos2::pos2::pos2::helou:
Samo nesto te prasam prvo ti si za VMRO DPMNE od osnovanjeto ili sea si novo primen ?
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Нема потреба од коментар. Нови пациенти од исток пак ни го нападнаја форумов
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Samo ke primetam do sega nieden Srbin ne dosol na forum da kaze u Srbija ima ulica Pelister i da gi spori Makedoncite kako nacija ?
Можда овдека немаат дојдено срби да провоцираат,ама на долнион линк ќе видиш како некои од нив пцујат по нас и нашава држава.Сепак тие се мали пациенти кои не можат да ги нарушат добрите односи со Србија.


http://www2.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/15/?1
 
Член од
3 август 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
SWEEDEN ako sakas mojs slobodno da se frlis vo vardar od takvi ko tebe propagjat drzavava a jas mislam deka takvite ne trebit da postoet
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Можда овдека немаат дојдено срби да провоцираат,ама на долнион линк ќе видиш како некои од нив пцујат по нас и нашава држава.Сепак тие се мали пациенти кои не можат да ги нарушат добрите односи со Србија.


http://www2.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/15/?1
nekoi od niv da

eve ti ja ti garantiram deka najmalce 80 posto od Srbite vaka mislat ko sto istaknal deckovo

zubac (diler, treca smena ,jeftino.) - 8. septembar 2007. u 09.11 (registrovani član)
u ...te toliko ruznih reci o makedoniji a živis im u sred pretolnice sigurno nisi tamo dugo nije valjda da si ceo zivot proveo tamo,to bi bilo dovoljno da zavolis makedoniju
ja sam tamo živeo nekoliko godina cale mi vojno lice a živeo sam i u dalmaciji,slovneiji a nigde mi nije bilo lepse nego u skoplju.
to je briljantan grad pun mladosti druzenja i zabave.
de si u skoplju ja sam bio u vojnim zgradama na bulevaru jane sandanski.naselje aerodrom.
tamo sam i postao diler u kasinu grand hotela ,sad sam u vegasu.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Се мислам дали да ја ставам темава во Чек дис аут :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pop:
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
nekoi od niv da

eve ti ja ti garantiram deka najmalce 80 posto od Srbite vaka mislat ko sto istaknal deckovo

zubac (diler, treca smena ,jeftino.) - 8. septembar 2007. u 09.11 (registrovani član)
u ...te toliko ruznih reci o makedoniji a živis im u sred pretolnice sigurno nisi tamo dugo nije valjda da si ceo zivot proveo tamo,to bi bilo dovoljno da zavolis makedoniju
ja sam tamo živeo nekoliko godina cale mi vojno lice a živeo sam i u dalmaciji,slovneiji a nigde mi nije bilo lepse nego u skoplju.
to je briljantan grad pun mladosti druzenja i zabave.
de si u skoplju ja sam bio u vojnim zgradama na bulevaru jane sandanski.naselje aerodrom.
tamo sam i postao diler u kasinu grand hotela ,sad sam u vegasu.
:pos2: swedski gajci zanes sto:)):pos2: idi jebise sa njima nek te svi srbi jebu u tvoju bulju:pos2: e znaci si seljak tezok.mi ja pukna zilava :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom