ИСТЕКУВА БУКУРЕШКИОТ ДОГОВОР ВО 2012 ПО 99 ГОДИНИ

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
У немок у недостаток на аргументи...обично мајмунот се смее научно докажано - Дарвин богами кај тебе не згрешил
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Нема ни теоретски шанси да се случи такво нешто.Ама ај да имаме со што да се занимаваме до 2012 :)
 
Член од
5 октомври 2007
Мислења
8
Поени од реакции
1
Јас искрено многу би сакал да се вратат тие територии, ако се вратат ке идеме на Еѓејско море бре луѓе и не само тоа ке имаме каде да патуваме, а они кои што се смејат на тоа дека нема да се вратат тие делови тие немаат ни малку македонско у крвта со ја имаат, а исто така спас би бил и влезот во Европска унија.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Абе не разбирам ништо на бугарски...
Него,кога веке чекаат крај Вардар,нека си врзат по еден камен и нека се фрлат фино во него...Ке ни направат голема услуга...А можеш и ти слободно...
Ај чао...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Abe luge kaj ste go videle vie toj clen???Ajde eden od vas neka mi dade link kaj sto e dogovorot i kade sto pisuva deka ima revizija po 100godini??
 
K

KomitaMKD

Гостин
dobro be ie srbite so im se umilkuvate na grcite ne vi odgovara . abe napad e najdobra odbrana moze nesto da pokreneme
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
201
Поени од реакции
1
Верно атаката е нај-добрата отбрана.
Според Ньојскија договор Струмица и рајона е даден на југославија а не на РМ след като такава д'ржава вече нјама е време да поискаме ревизија на договора и да си в'рнем рајона.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
koj reon be da si vratis be Bugar Strumicko ???
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Ajde pazar stom e ja ja sitkam zapadna Makedonija za egejska..ja menjam strumica za pirinska makedonija
Zainteresirani..??
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Ti da menjas toa tatko ti sto ti zarabotil i ostavil.
Ova vise vleguva vo kategorija na navredi..:)
Zevsus ne pokazuvaj sila tuka ti kazav jas ke dojde leto togas ke vidime..
Sega junastvo na forum ne e potrebno!!
I gleas deka postot e ironicen ne ripaj odma posle sekoj moj post se palis :tapp:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
201
Поени од реакции
1
Нјама какво да сменјаме, според Ньојскија договор 1919 г. Б'лгарија трјабва да предаде на Кралство југославија областите на Босилеград,Цариброд и Струмица



След като југославија вече ја нјама следва ревизија на договора.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Нјама какво да сменјаме, според Ньојскија договор 1919 г. Б'лгарија трјабва да предаде на Кралство југославија областите на Босилеград,Цариброд и Струмица



След като југославија вече ја нјама следва ревизија на договора.

Sto sakas da kazes so toa ?? ke ja zimate Strumica i Bosilegrad ?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
37
Поени од реакции
0
ovie tatarive ne se mnogu po intelekto... emi ko kje zemat nasive 2 milioni makedonci bugarsko drzavjanstvo, pa ko kje izlezat na referendum so se milion ipol makedonci so vekje ziveat tamu za otcepuvanje na pola bugarska , kje im tekni zoso baraat drzavjanstva. kje vi ostani samo Ruse ... kolku za spomen da si go imate.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom