Зошто ја играте WoW?

Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
И Точкест ли почна... ? :nesvest:, шо да кажам освен со среќа играње...
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
ОМГ луѓе ептен го тупите, ако сака нека игра, негова работа.
 

BoB The Butcher

Unchachable
Член од
2 ноември 2008
Мислења
0
Поени од реакции
4
Зараза што преминуа у болест :)
 
Член од
13 април 2009
Мислења
113
Поени од реакции
2
Кој вика дека нема да се зарази и на приватен..ка почнав во интернет кафе по 1-2 сата дневно...послем кога стаив нет отидов на WoWsCaPEd приватен сервер..таму капев по 16+ сата дневно..т.е беше зима и не памтам дека излегов надвор, после намалив играње на 2-3 сата дневно, ама најдов еден ептен добар гилд на вовскапед и после дремев по околу 5-6 сата :D....сега моментално сум на оригиналот иам 80 левел и играм по 15 мин дневно :D дека ептен ја упропастија игрицата...кога ми е мн. досадно одам на wowscape со другари тепаме време...тоа е мојата ВОВ сторија:helou:
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Воф и не е толку заразна колку што самите гејмери и Близард ја претставуваат ... У денешен состав ВоФ и више не е најбоља ММо игра ...
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
93
Поени од реакции
1
Сум ја играл и јас и не ми е баш интересна а имам еден другар кој ја игра ден и ноќ во
едно интернет кафе. Дома си оди само да јаде и да спие. ццц зараза:uvo:
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.031
Ја играм оти ми е интересна...исто и е многу заразна
 
Член од
20 јануари 2011
Мислења
46
Поени од реакции
1
играва ја играм за тепање време коа нема шо да праам али и не сум заразен како некои други зависи и до чоекот дали ќе се зарази или не јас лично не се заразив се откажувам веќе 3-4 пати без проблем :)
 

Scythe 7

Malak al-Maut
Член од
25 јуни 2011
Мислења
68
Поени од реакции
23
играва ја играм за тепање време коа нема шо да праам али и не сум заразен како некои други зависи и до чоекот дали ќе се зарази или не јас лично не се заразив се откажувам веќе 3-4 пати без проблем :)
хах ама се враќаш пак нели? тоа е тоа и јас не играв 6 месеци ама ете сега лето време колку ти душа сака и пак заиграв -.-
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Пред се зашто тематиката на играта е medieval fantasy и тоа е сосема доволна птичина за мене да играм некоја игра, второ RPG е, и трето пораснав со Warcraft, односно со Warcraft 2, па после дојде Warcraft 3. Мора да напоменам дека кога испадна WoW не ја играв, почнав од WoW: BC, чисто затоа што WoW без експанзиите сама по себе за мене е некомплетна во премногу погледи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom