Зошто сакаме жена/маж кои што се во брак?

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Зошто забранетото копка предизвикува и е интересно.Веројатно поради овој факт тие особи почнуваат нешто со некои во брак, освен ако крајната цел не е уште полакома а тоа е пари,статус, имиџ или не знам што.
А можеби има особи кои сакаат да го превземаат туќиот плен да го наречам и уживаат кога мажот/жената ќе го остави својот сопружник ради третата особа...има и такви луќе кои ги исполнува самата појава, колку и да звучи нездраво.

Лично не би сакала да имам ништо со некој оженет од проста причина што не сакам да бидам јас тој план Б и да бидам само напатена женичка која постојано верува дека тој ќе ги остави својата жена и деца ..мислам малце ми е мене нездраво.А и плус никогаш не би можела да си простам да бидам јас виновна за распаќање на една света заедница како бракот.
Така да лично викам цврсто НЕ:pipi:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Нема што да се чепка во нечив брак.
Ако некој е незадоволен, нека се разведе.
Да бидам утеха на некоја несреќна во брак не сакам.
Инаку, може да се рече и дека знам дека не е ептен будала ако некој ја трпи во брак, што и дава позитивни поени.
Сепак, најчесто мажените не влегуваат во мојот 18-25год. спектар за ебачици.

п.с. се заљубувате во нив бидејќи гледате сигурност (за женските).
Ако успеал делумно со една, можно е и да ја бидне како треба со вас.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
никад вакво срање , идиоти само се плеткаат вака...мрш:salut:
 
S

smart ass

Гостин
jas nekam i duri i da mi se pusti bi ja odbil...ne sumtakov mi se imaat pusteno zafateni zenski pa duri i na eden moj drugar i da znaete drugite drugari ja legnaa no jas ne bidejki go pocituvam mojot drugar i sekako mi se potsmevaa oti ne ja legnav:toe:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
море како би опнал некоја милфица лелелеле:vozbud: ај малку посериозно малку е тапа и мислам дека во тој момент треба да се запрашаме што ако нашата партнерка го прави истото како би се чуствувале, исто така сметам дека кога некој брак не оди си има развод зашто да страда некој од партнерите живееме современ живот во демокртаско општество секој има право на избор и не гледам никавка причина да се гледа криво кон разводот, а има многу такви стереотипи кои криво гледаат на разводот
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
neznam , ve citam site i site vikaat ne ja ne bi napravil takvo nesto, a sepak postojat takvi koi go pravat ili go napravile barem ednas pa kaj se tie da pisat od nivnoto iskustvo. neka pisat sto e toa sto gi nateralo da napravat takvo nesto (ednas) ? ili pak zasto seuste go pravat toa ?
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Зошто?

Затоа шо е “ украдените пари се двапати послатки од заработените“

:pos2:
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
:) ама пријатели е хумористична серија, не важи за реал лајф.:wink:

а што ќе кажеш за тоа дека мене ми се случи сличен настан, неколку месеци пред да ја гледам таа епизода од пријатели и кога ја видов епизодата ептен ја запамтив (па еве и до ден денес ја раскажувам)?

само што мене не ми беше жена, туку девојка која веќе не ја сакав, а сепак и беше убаво на овој начин. :)

neznam , ve citam site i site vikaat ne ja ne bi napravil takvo nesto, a sepak postojat takvi koi go pravat ili go napravile barem ednas pa kaj se tie da pisat od nivnoto iskustvo. neka pisat sto e toa sto gi nateralo da napravat takvo nesto (ednas) ? ili pak zasto seuste go pravat toa ?
еве јас што сум напишал пред некоја недела - се уште важи:

секое правило има исклучоци, но жените сакаат женети мажи од следниве неколку причини:

1. женетите мажи се дискретни (тоа и ти го напиша)
2. женетите мажи имаат поголемо искуство, па сексот со нив е подобар, а и останатите интимни работи, како ситно цвеќе овде, масажа онде, ...
3. женетите мажи спремни се да потрошат повеќе за жена, а сите знаеме дека жените многу сакаат поклони
4. се создава некоја мистичност, која ја сакаат 20% од жените
 

bb

Член од
4 септември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Почитувани Госпоѓици и немажени девојки!!!!!!
Дали знаете дека е подобро да имаш секс со оженет маж отколку со оние мали прскачи(ха,ха,ха....)кои штом еднаш го стават и одма го вадат и почнуваат да прскаат наоколу,:toe:додека со овие другите можеш да тераш бајаги долго :drk::pusk:долго.Јас сум за забранетото овошје доколку се конзумира во одредени количини.
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Јас сум за забранетото овошје доколку се конзумира во одредени количини.

Да не застане само некој гриз у грло, па да треба да го поттчукнат конзументот неколку пати, чисто да се склизне залакот надоле. Не за друго, греота е човекот млад да се задави.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Да не застане само некој гриз у грло, па да треба да го поттчукнат конзументот неколку пати, чисто да се склизне залакот надоле. Не за друго, греота е човекот млад да се задави.
Или можи морков финта :icon_lol:.
Тоа е една урбана приказна од градов за морковот, имало некоја убава млада невеста и кога одела на продавница и се пуштал продавачот. Поминало време и досадил многу, па својата мака му ја кажала на својот маж. И морков финта :icon_lol:, го излажала некоја ден дека ќе биде сама вечерта и го поканила на гости. ама го пречекал домаќинот со уште двајца негови пријатели па му ставиле морков во аналниот отвор, притоа подкршувајќи го да не може да се изваде.
Човекот морал да оди на операција :icon_lol:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom