Зошто сакаме жена/маж кои што се во брак?

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Не би имала ништо со женет човек, барем засега не сум почувствувала таква потреба ама и да почувствувам некогаш би се премислила зошто сепак фалимија да растураш и да носиш таков грев на душа да си ставаш е опасна работа, а и незрело е, покрај толку слободни мажи наоколу нема потреба за тоа:smir:
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Не би имала ништо со женет човек, барем засега не сум почувствувала таква потреба ама и да почувствувам некогаш би се премислила зошто сепак фалимија да растураш и да носиш таков грев на душа да си ставаш е опасна работа, а и незрело е, покрај толку слободни мажи наоколу нема потреба за тоа:smir:
зошто одма на негативните работи помислувате???:smir:

дали сте ја гледале серијата Пријатели и оној момент кога Џое Трибијани го „фаќа“ татко му со љубовница и му наредува да и раскине или ќе го каже на мајка му? па после кога доаѓа мајка му кај Џое да се жали зошто така направил. као таа знаела со години, ама откако татко му имал и друга жена, почнал да биде повнимателен и животот и се подобрил. :)

значи заклучок е дека - ако тебе ти е убаво, немој ич да се грижиш за растурањето, може и позитивно нешто да направиш...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Знам премногу причини зошто да НЕ сакам некој кој е во брак, па оние "позитивните" стануваат небитни.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Незнам,ама жените во брак,мноогуууу ги сакам,ама многууу.Еден ден ќе бидам МИЛФ хантер.
 
Член од
12 август 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Не знам, ама мене тоа ми е многу без везе. Не сум спиел со некоја што имала дечко а не пак што била во брак. Некако таквите личности не можам да ги ценам, а за да спијам со некоја освен привлечноста мора малку и да ја ценак како личност.
Е сега... секој си има свои погледи на работите.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
126
Поени од реакции
3
Zatoa sto ako ebes mazena ke ti porasne kurot 5 santima ako go drzis na polna mesecina ete zatoa...

Ziva glupost da sakam necija zena ko prvo taa e kurva stom e so mene a si ima maz , osven ako ne smee se razvede radi decata oti e siromasna ama pa taka ne znaes zas te saka ...

Ako e mazena ne ja ni gledam gola da trca po mene oti jas sum si muz na mesto
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
Kazi i za zenite!:vozbud:
Inaku toa da dokazam deka mi e pogolem ... hm... moze da si vo pravo! Sekogash go koristime najjakoto oruzje neli? A za podobar ne se natprevaruvam toa e neshto shto so zborovi ne se opredeluva, barem jas taka mislam, zashto vo takvi sluchai barem zenskite imaat navika da kazat lele najdobar si ili ,shto znam, so mazot mi nikogash ne sum se chustvuvala vaka ili .. ima eden kup, ne veruvam zashto 90% od toj muabet e radi reda ili od kultura, znachi procenka koj kolku e dobar se meri so vlaga vo ochite ili vremetraenje do sledniot povik ili broj partii posle tretata ili .... GG:smir:
mazite mislam deka samo si dokazuvaat deka se podobri od soprugot koga se so nivna zena, a kaj zenite e razlicno. zenata koga e mazena ima potreba od ona cuvstvo da se oseti sexsy, deka seuste moze da zaveduva so svojata pojava. ali sepak ova e moe mislenje. sepak ne sum za vrska so zenet , bidejki ima dovolno single:back:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
зошто одма на негативните работи помислувате???:smir:

дали сте ја гледале серијата Пријатели и оној момент кога Џое Трибијани го „фаќа“ татко му со љубовница и му наредува да и раскине или ќе го каже на мајка му? па после кога доаѓа мајка му кај Џое да се жали зошто така направил. као таа знаела со години, ама откако татко му имал и друга жена, почнал да биде повнимателен и животот и се подобрил. :)

значи заклучок е дека - ако тебе ти е убаво, немој ич да се грижиш за растурањето, може и позитивно нешто да направиш...
:) ама пријатели е хумористична серија, не важи за реал лајф.:wink:
 
Член од
6 мај 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
Па баш и не сакаме маж што е во брак. :icon_roll

Прво, оженет маж би бил сигурно барем 8-10 (да не одиме и подалеку со 20-30) години постар од мене, а мене не ме привлекуваат стари мажи.
Второ, не сакам да се мешам ни со човек во врска, а не па во брак. „Забранетото“ не ми е слатко- туку прави да се осеќам одвратно и површно. Ако било океј, немало да биде забрането. :icon_lol: Не ми е хоби во слободно време да растурам туѓи бракови.
Трето, врска со оженет човек, би значела и врска во тајност, а јас сакам да си се опуштам и да не морам да се плашам дека некој може да ме види во секој момент.

Патем, знаете дека најголем процент од девојките што се палат на постари и женети мажи, се девојки кои пораснале без татко или, во уште полош случај, биле злоставувани од таткото како деца?
Da go citav ova pred dve godini odma od prvo ke se soglasev so tebe,da i jas bev protiv vrska vo tajnost,i sega sum protiv no ke ti recam nikogas nemozes da znaes na kakov covek ke naletas,kako ke se osekas so nego itn,ama ke recam deka se treba da se proba i toa e iskostvo nekoe,ne zboram samo za sex so nego,zboruvam za vrska,za nadopolnuvanje,ima pozitivni i negativni strani...se e ubavo se dodeka ne se doznae,ima luge koi stradaat,na sekomu moze da mu se sluci!!!
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Па некои жени преферираат повеќе оженет маж бидејќи им изгледаат подобро од слободните. Обично слушаме женски коментари од типот сите "добри" се веќе зафатени, но некако излегува дека оженетите мажи изгледаат попривлечно отколку слободните.
За тоа според мене постои многу едноставно објаснување. Оженетите или зафатените мажи не се разликуваат нешто особено од слободните, тие само различно се однесуваат. Кога мажот се чувствува сигурно во односот, може да се однесува далеку поопуштено и послободно со други жени. Наспроти тоа обично слободните жени и мажи на прв состанок се повкочанети и некако се поодбојни едни од други. Не се сите "добро оженети", едноставно сигурноста и безбедноста што им ја дава бракот на оженетите мажи им овозможува да се однесуваат поприродно и поопуштено отколку нивните неоженети ривали ( зборам за поголемиот процент, чест на исклучоци ).
 
O

Out Boy

Гостин
зошто одма на негативните работи помислувате???:smir:

дали сте ја гледале серијата Пријатели и оној момент кога Џое Трибијани го „фаќа“ татко му со љубовница и му наредува да и раскине или ќе го каже на мајка му? па после кога доаѓа мајка му кај Џое да се жали зошто така направил. као таа знаела со години, ама откако татко му имал и друга жена, почнал да биде повнимателен и животот и се подобрил. :)

значи заклучок е дека - ако тебе ти е убаво, немој ич да се грижиш за растурањето, може и позитивно нешто да направиш...
Ако тебе ти е убаво...тра-ла-ла-ла-ла...
Премногу гледааш серии, посебно хумористични.

Непочитување на светоста на бракот или друг вид на врска (зборам од етички, не од религиозен аспект) е голем морален грев кон самиот себе и кон измамениот. Ставете се во ситуација на измамен, па помислете дали некој друг сака да се чувствува така.

Не би направил таква глупост, па макар и отворен брак да имаат. Едноставно, човекот што е до мене (под мене, над мене...:pos2:), мора или да е само мој, или поарно нека си замине.

Неверството за мене е најголемата гадурија на современиот свет.
А темата беше за “допаѓање“... Ама што да дискутирам на тоа, кога самиот наслов е пресубјективен и генерализирачки...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom