Зошто сакаме жена/маж кои што се во брак?

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
Garfield напиша:
Eeee, a mene me posakale i uste me posakuvaat!
А те добила некоја? баш ме интересира....без задни намери,чесен збор:salut: :pos2:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Dzings напиша:
Barav ama ne mozev da najdam vakva tema ako ima zdravje...
Sakav da prasham zoshto lugeto shto(kako jas) ne se vo brak pre bi imale sex so chovek koj e vo brak? Zboram za sex ne za nekakva vrska ili psotojano gledanje! Site go imame toa chustvo na eva za zabranetoto ovoshje? Ajde za zenite da razberam? Ama za mashkite... LoL Ovde trgnuvam od mene koga ke vidam 'ubava mlada majka' ili 'ubava mlada domakinka' a bre se chustvuvam kako shtikli da dobivam na patikive!
Eve i za zenskite od mene: vo edna situacija slushnav deka devojkata bila so chovek vo brak zashto bila sigurna deka toj nemalo da se pofali deka ja ebel!!:zver: :pos2: :pos2: :pos2: Mislam cirkuzi! Sakav da slushnam nekakvo realno ,ama realno ,obrazlozenie! A za mashkite mozam da kazam deka ,pojma nemam, dokazuvame mashkost so toa shto na nekoj sum uspeal da mu ja ebam sporugata ili DA vidam kako se chustvuva toj vo krevet so nejze ili...
ZA GODINI, PARI I POLOZBA NE STANUVA ZBOR
А зашто мислиш дека воопшто сакам девојка или жена што е во брак ?!?!?!:tapp: ако ти се палиш на новопечени мајки некој не се пали..... бај д веј машкоста се докажува на милион начини.. а ако мислиш дека си фраер што си ја легнал на комшијата жена му гадно си се заебал..
со тоа ке ги лажеш децата пред зградата :vozbud::vozbud: и ке се радуваш на тоа ..
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Dzings напиша:
Barav ama ne mozev da najdam vakva tema ako ima zdravje...
Sakav da prasham zoshto lugeto shto(kako jas) ne se vo brak pre bi imale sex so chovek koj e vo brak? Zboram za sex ne za nekakva vrska ili psotojano gledanje! Site go imame toa chustvo na eva za zabranetoto ovoshje? Ajde za zenite da razberam? Ama za mashkite... LoL Ovde trgnuvam od mene koga ke vidam 'ubava mlada majka' ili 'ubava mlada domakinka' a bre se chustvuvam kako shtikli da dobivam na patikive!
Eve i za zenskite od mene: vo edna situacija slushnav deka devojkata bila so chovek vo brak zashto bila sigurna deka toj nemalo da se pofali deka ja ebel!!:zver: :pos2: :pos2: :pos2: Mislam cirkuzi! Sakav da slushnam nekakvo realno ,ama realno ,obrazlozenie! A za mashkite mozam da kazam deka ,pojma nemam, dokazuvame mashkost so toa shto na nekoj sum uspeal da mu ja ebam sporugata ili DA vidam kako se chustvuva toj vo krevet so nejze ili...
ZA GODINI, PARI I POLOZBA NE STANUVA ZBOR
Не знам зошто би разбрал за жените?Ја као женско ама ич не би разбрала...И потребата на машките да легнат со жени у брак, особено со млади мајки:tapp: ако не е учебникарски пример за Едипов комплекс не знам што е.
А она со забранетото овошје и со тоа дека мажите во брак не разгласуваат наоколу дека некоја имала секс со нив, па затоа се пожелни партнери за сексуална врска..Ух...Најблаго кажано, малициозност, лажен морал, затуцаност и уште многу "епитети" кои прават да ми се лоши. Став, ќе правам се, само дур комшиите не дознаат..Очајно!
И можеби би била со некој разведен, и тоа само затоа што осеќам нешто повеќе од чиста телесна привлечност..Но да се плеткам во нечиј брак...Дефинитивно не би..И не ради мојата висока моралност него чисто затоа што нема да се осеќам среќно и задоволно...Воопшто не ми е привлечна помислата да делам некој, а нити совеста ме остава мирно да бидам со некој што има сопруга и дете.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Nema problem i jas sakam da odam vo rajot!!! Save slot for me please! I'm good guy! I'm not that bad! NEMA PROBLEM!
1* Vi rekov deka za godini ne stanuva zbor!
2* Kade prochitavte meshanje vo brak? Kade prochitavte rasturanje brak?
3* Sakav da slushnam iskustva radi prichini ili posledici po onoj slobodniot!
4* Mislam jasno vi nagalasiv deka nema rasturanje brak, nema meshanje tamu! Chista fizika! Jasno naglasiv nema pofalba ni na najdobriot drugar a ne na komshiite! ....:toe: :toe: :toe:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Dzings напиша:
Nema problem i jas sakam da odam vo rajot!!! Save slot for me please! I'm good guy! I'm not that bad! NEMA PROBLEM!
1* Vi rekov deka za godini ne stanuva zbor!
2* Kade prochitavte meshanje vo brak? Kade prochitavte rasturanje brak?
3* Sakav da slushnam iskustva radi prichini ili posledici po onoj slobodniot!
4* Mislam jasno vi nagalasiv deka nema rasturanje brak, nema meshanje tamu! Chista fizika! Jasno naglasiv nema pofalba ni na najdobriot drugar a ne na komshiite! ....:toe: :toe: :toe:
На погрешна особа и бараш резервација у рај...И не продавам ја етичност пред комшии, него си имам некои, еве да ги именувам принципи, чисто зошо јас така сакам, и за да се осеќам ок со себе, а не за да ме сметаат за "добро девојче".
А, она да не те дознае никој е тоа е логика на "добрите девојки".
И не мора да го растуриш или да се мешаш у бракот онака апла. Доволно е тоа што имаш секс со нечиј муж или нечија жена за да нивниот однос не биде ист.
Уосталом, кој што сака нека прави. Не планирам нити да му солам памет нити да го терам да си ја прекине аферата...Јас само кажав што лично мислам за таквите ствари. И дека од икс причини не би се осеќала удобно да имам макар и само секс со некој за кој со сигурност знам дека вечерта си легнуе у кревет со друга. А тука е и она дека благо кажано ми се повраќа од криења, забранети овошја и сл. Ценам само отворени и искрени нешта.
Е сеа ако некој друг си резонира поинаку..Ок...Нека фура..Негов живот, негов избор, негови принципи.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Dzings напиша:
Sakav da prasham zoshto lugeto shto(kako jas) ne se vo brak pre bi imale sex so chovek koj e vo brak? Zboram za sex ne za nekakva vrska ili psotojano gledanje! Site go imame toa chustvo na eva za zabranetoto ovoshje?
ada напиша:
И потребата на машките да легнат со жени у брак, особено со млади мајки:tapp: ако не е учебникарски пример за Едипов комплекс не знам што е.

Dzings напиша:
Ajde za zenite da razberam? Ama za mashkite...
Што е поразлично за сфаќање ако е жена или ако е маж, но да се земе предвид тоа што го напиша со болдирани и потцртани букви: ZA GODINI, PARI I POLOZBA NE STANUVA ZBOR
Dzings напиша:
Eve i za zenskite od mene: vo edna situacija slushnav deka devojkata bila so chovek vo brak zashto bila sigurna deka toj nemalo da se pofali deka ja ebel!!:zver: :pos2: :pos2: :pos2: Mislam cirkuzi!
Циркузи и тоа без пари. Од каде може да биде сигурна дека нема да се пофали некој дека бил со нејзе? Има секакви бракови, па што ако налета случајно на човек кој има таква навика баш да си кажува со која легнал претходната вечер, без да му е гајле дали ќе стигне до ушите на жена му. Причинава за секс со женет не да писка, вришти! Женски памет:roll1:

Dzings напиша:
..... ili DA vidam kako se chustvuva toj vo krevet so nejze ili...
Аха, сигурно ќе дознаеш како се чувствува тој во кревет со нејзе. Како може исто да чувствуваш како и нејзиниот маж?

Ајде, признај си дека сакаш да имаш секс со мажени, за да им докажуваш дека можеш да бидеш подобар во кревет од нивните мажи или дека ти е поголем.
Или ете, редовно ако си го имате дај ми го - на ти го, демек еве не ја задоволува мажот, јас сум позадоволителен штом иде кај мене.
Можеби има и други причини, но овие ми текнаа во моментов.
За причините на жените, во друг пост.

Секој со своето, мене не ме привлекуваат женети.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Kazi i za zenite!:vozbud:
Inaku toa da dokazam deka mi e pogolem ... hm... moze da si vo pravo! Sekogash go koristime najjakoto oruzje neli? A za podobar ne se natprevaruvam toa e neshto shto so zborovi ne se opredeluva, barem jas taka mislam, zashto vo takvi sluchai barem zenskite imaat navika da kazat lele najdobar si ili ,shto znam, so mazot mi nikogash ne sum se chustvuvala vaka ili .. ima eden kup, ne veruvam zashto 90% od toj muabet e radi reda ili od kultura, znachi procenka koj kolku e dobar se meri so vlaga vo ochite ili vremetraenje do sledniot povik ili broj partii posle tretata ili .... GG:smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Незна ова мене некако ми изгледа глупо. Никогаш не сум посакал туѓа девојка а недај боже мажена. А не дека нема луѓе што ги копка... Според мене треба нешто да ти фали кај партнерот за да го побараш кај друг/а. Искрено лекот е во разговор а не превара!
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Воопшто не ме привлекуваат мажи што се во брак. Самата таа помисла дека жената некаде дома го чека, а тој со мене.. Кога ќе сум јас во брак не би сакала тоа да се случи, затоа и ми се одбивни тие во брак што одат со други женски или девојчиња помали и од 18 години.. Сум имала прилика да видам еден комшија кој е постар од мене негде 10 години, уште пред 4 години како одеше со девојче моја генерација, а жена му дома со детето го чека по цел вечер и се нервира...
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Ashley напиша:
Воопшто не ме привлекуваат мажи што се во брак. Самата таа помисла дека жената некаде дома го чека, а тој со мене.. Кога ќе сум јас во брак не би сакала тоа да се случи, затоа и ми се одбивни тие во брак што одат со други женски или девојчиња помали и од 18 години.. Сум имала прилика да видам еден комшија кој е постар од мене негде 10 години, уште пред 4 години како одеше со девојче моја генерација, а жена му дома со детето го чека по цел вечер и се нервира...
Toj komshijata bil glupav! Denski se obavuva taa rabota za da ne se znae! Odamna umre vremeto koga prevari se pravea navecher!:zlo:
LMAO!
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Dzings напиша:
Toj komshijata bil glupav! Denski se obavuva taa rabota za da ne se znae! Odamna umre vremeto koga prevari se pravea navecher!:zlo:
LMAO!
Па тоа и одамна беше :)
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Ashley напиша:
Па тоа и одамна беше :)
Eee! Mnogu se loshi traumite od detstvoto! :smir:
Togash vidi go komshijata deneska shto pravi pa moze ke go smenish mislenjeto! :smir:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Dzings напиша:
Hehe! Ceca pred 20 godini peeshe: A shta je to u tvoim venama shto te tera drugim zenama? Shta je to u mushkoj chudi shto me tera da poludim... :smir:

...greshka u genetskom kodu, koja nikad ne spava...


...:tv: ...inache...ljubav je ljubav i ne peashue mnogu kako sto i kade...ostalo ti je sve nimfos and kurvaluk...
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
so zenet... hmm.. abe jas u globala si pravam gluposti i izleti so pametot.. msilam postar ok e ali ZENET?... zenamu doma go ceka.... nie si vrsime rabotata.. na shtrek si dali ke zvoni telefonot ili ne... koa ke go vidis niz grad so zenamu kosata ti se kreva ... ustvari zavisi kakov tip si... moze onaka zapaleno i droljesto da go gledas i da mu prais nekoi faci ... mene u daden slucaj kosata bi mi se krenala od sama pricina sto ne sum jas so nego tuku zena mu.. so nea sekoags ke ima nesto so mene sto ke go nema.. nejze sekogas ke ja saka te toa sto e so nea e dovolen dokaz deka nejze ja saka a ne mene... nema javuvanje koa ke ti tekne da mu se isplaces deka si se iskarala so drugarkata i pola sat da mu objasnuvas sto si pravela prethodnite 5minuti.. pisuvanje slatki smsi... shetanje po svegde... i ne znam za drugite ama jas bi bila STRASNO LJUBOMORNA.. so ogled na toa sto toj bi imal svoj zivot vo koj ne bi imalo znacajno mesto za mene...
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
А што има женет чоек што нема слободен дечко ? Ако му е бракот лош има опција развод и нека тера , никогаш не ме палеле бурми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom