Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Не е широкоград туку реален е и спуштен на земја...не како многу девојки во градов што креваат акции како Макпетрол а личат на Мерлин Менсон :tapp:
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Не е широкоград туку реален е и спуштен на земја...не како многу девојки во градов што креваат акции како Макпетрол а личат на Мерлин Менсон :tapp:
Добро де,така се изразив,го кажав во потполност во позитивна смисла,имам изградено многу високо мислеже за корун,а за темава ме нервираат такви типки кои високо леттаат,ама на крај ќе паднат ниско!како една јака шо се правеше,ги бираше дешковците под лупа,а на крај на 18г заврши со стомаче и се омажи за еден невиден ,,клошар,,барем она ги нарекуваше така машките шо изгледаа како нејзиниот денешен сопруг!ама,за таквите,така и треба
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
zenskite cekaat posto se kaj nas seljanki, ama eve ima i koga oni prvi priogaat, abe zensko ako saka nesto da dobie ke dobie.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не е широкоград туку реален е и спуштен на земја...не како многу девојки во градов што креваат акции како Макпетрол а личат на Мерлин Менсон :tapp:
А демек нема машки со дигнати акции?
Све бе вие машките страдате од жени со дигнати акции, сите машки сте ангели, сите машки сте добродушни.

Ниеден од вас никад не се однесувал арогантно, ниеден од вас никад не си кренал акции?

Само се жалите аман како жените се дигнати.
I don't think so!
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
А демек нема машки со дигнати акции?
Све бе вие машките страдате од жени со дигнати акции,сите машки сте ангели,сите машки сте добродушни.

Ниеден од вас никад не се однесувал арогнатно,ниеден од вас никад не си кренал акциите?

Само се жалите аман како жените се дигнати.
I don't think so!
Зборувај ми за тоа те молам

Нема везе. Има и по некое машко шо се понаша така али ретки се. Многу поретки него женЦки.:baeh:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Зборувај ми за тоа те молам

Нема везе. Има и по некое машко шо се понаша така али ретки се. Многу поретки него женЦки.:baeh:
Колку само нема врска.
Сум приметила дека вие машките уживате да се правите жртви, да глумите како женските се дигнати и спонзоруши, ама ако сте налетале на таква, значи дека таква сте барале.

Дигнати машки отприлика познавам од километар, па затоа и ги избегавам. Така се познаваат од далеку и арогантните девојки. Ама добро еј, тие се поубави од просечните девојки и затоа летате по нив, а не ги приметувате просечните девојки, зашто се испод ваше ниво.
И не ми викај дека не е така - зашто така е.

И ако некоја девојка ве одбие во дискотека, не значи дека е дигната - туку треба да разберете дека голем дел од девојките идат во дискотека за да се забавуваат, а не да фаќаат дечковци!
 
Член од
31 август 2008
Мислења
112
Поени од реакции
17
e bs u diskoteku ke vidis dali e pametan.
a ako ti pravi film samo za da te legne?
treba si vreme da se vidi koj e koj :kesa::kesa::kesa:
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Зошто се паметни ! Ајт!
не се паметни туку спротивно...не знаат што и како да кажат а ако им дадат корпа...долази крај света,вени сечење,коси кубење,диети...е зошто е како....:uvo:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
А зошто тогаш се жалат девојките дека не им се пуштаат машки во дискотека веќе како порано :toe: Crazy in love реално да збориме има и од другите не велам не но процентуално повеќе се дигнати девојките затоа нема машко спонзоруш нели :pos2: а дека идат девојките во диско за забава...хммм можеби некои 10 проценти :smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А зошто тогаш се жалат девојките дека не им се пуштаат машки во дискотека веќе како порано :toe: Crazy in love реално да збориме има и од другите не велам не но процентуално повеќе се дигнати девојките затоа нема машко спонзоруш нели :pos2: а дека идат девојките во диско за забава...хммм можеби некои 10 проценти :smir:
Како да не!

Како прво, сите девојки се жалат дека не им се пуштаат во дискотека како порано?

Како второ, има машки спонзоруши, што идат со девојки ради пари или што идат со девојки само за да стекнат добра репутација или само затоа што се згодни за да им љубоморат другите.

Како трето, колку што има дигнати девојки има и дигнати машки, лесно се препознаваат и треба само да ги одбегнуваш.

Како четврто, верувал или не, многу поголем е процентот на девојки што одат во дискотека за да се забавуваат.Толку е тешко да се прифати фактот дека едноставно сакаме да имаме girls night out, да играме на музика и да не се замараме со машки?
На пример: Сме отишле женско друштво во дискотека и играме, се зезаме и не покажуваме интерес за машки и сега некој да ми се става и да ме замара и покрај тоа што гледа дека нема интерес од моја страна? Што да правам? Нормално дека културно ќе го одбијам.
Мислам дека скоро секој може да препознае кога има интерес кај некого. Ако некоја не те погледнала ниеднаш во текот на вечерта, ќе помислиш дека е заинтересирана?

Handsome напиша:
не се паметни туку спротивно...не знаат што и како да кажат а ако им дадат корпа...долази крај света,вени сечење,коси кубење,диети...е зошто е како....:uvo:
Не значи дека се спротивно од паметни,туку едноставно срамежливи и немаат доволно самодоверба.
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
хелоу...па исто и за машки.
и ако никој не попушти???:uvo:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Абе едноставно е:
Ми се свиѓаш, ако сакам или имам потреба, ќе пробам да направам нешто.
Ти се свиѓам? Повели, направи нешто.

:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom