Зошто ни е полесно се преку телефон да кажеме?

N

NeMiRnA

Гостин
Ne mi e voopsto i toa od iskustvo.Nastanuvaat nedorazbiranja zasto se raboti samo za glas ne se gledaat mimiki,govor na telo i sl sto se presudni za nekoi kazani raboti.Sekogas koga ke zapocnam nekoj muabet po tel moram da go dovrsam u zivo makar i da e se kazano,zaso se osekam ko nedoiskazana i ko nesfatena,pa moram toa da go razgledam i vo zivo,kade so ke moze so smireni strasti i doza na rezerva da se resat,za so po tel se se kazuva i so se misli i so ne se misli.
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
najglupo mi e koga me teraat vazhni odluki da nosam preku telefon, i najvekje mrazam koga mi kazuvaat nekoi vazni raboti preku telefon. Pa daj ke si sedneme na edno pivce i ke se razbereme ko lugje a ne vaka :)
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
schtranga напиша:
Dali se raboti za ljubov , prijatelstvo , rabota ,molba , nekoja potreba nam ni e polesno sve preku telefon ili SMS da kazime otkolku direktno u oci , zosto ?
Nemora da znaci.eve jas na primer ima raboti koi nemozam i nesakam da gi kazam po telefon,zasto ima raboti koi ne se za po telefon,a ne pa ni za sms.Taka da sekogas najstojuvam toa sto imam da kazam da kazam u oci u faca,a ne po sms,retko mi se desilo da se izjasnam po telefon ili preku poraka.:pipi:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
RealGirL напиша:
Едно прашање за тие што се изјаснија дека е полесно преку телефон!Да ви се јави девојката\дечкото преку телефон и да ви раскине..со цел како што вие набројавте да се сокријат нечии солзи,немање на доволна храброст,треперење на глас,страв од реакцијата кај спротивниот и на крај да ви спушти слушалка!?
Полесно ќе ви биде?!

Рековме дека е полесно, но не и подобро.
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Mene iskreno potesko mi e da mu kazam se v lice ,nekoi raboti so ke mu gi recam preku telefon ne mozam da mu gi povtoram i v lice.. nekoi raboti podobro e da se kazat preku telefon prvo.A za raskinuvanje najmnogu sho mrazam e preku poraka ili preku telefon da ti raskine.
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
zoso vo zivo moze da mi ucuka edna(se salam)
polesno e po telefon sto znam ne mora da se soucuvas lice so lice
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Спорен мене најкукавички е да се изнакажат работи преку телефон,од секогаш сум го мрезел тоа,најдобро е се што имате да си кажете да го сторите тоа лице во лице
 
Член од
16 јуни 2006
Мислења
97
Поени од реакции
1
kako ne polesno,to sho ke mu go kazam na telefon ke mu go kazam i vlice..nema sram tuka :P
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Мене све едно ми е дал преку тел. дал в лице шо имам за кажвење ќе си кажам
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
JeCILaDy напиша:
Рековме дека е полесно, но не и подобро.
Па во примерот што го дадов не би рекла дека е полесно!
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Шознам али за мене подобро е да зборувам со некого ТеТ-А-ТеТ отколку преку телефонили па преку пораки или нет! Едноставно подобро ќе го разбереш соговорникош и во кое расположение е и дали е пијан-трезен-тажен-весел а додека па на нет или преку телефон може да ти се преправа и многу тешко ќе го приметиш!
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
zosto pa bas preku telefon??? neli e podobro koga na nekoj ke mu kazes se vo lice, a?! veruvam deka nekoj toa go pravat bidejki nemaat dovolno sila za direkno nekoj raboti da se kazat
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
mene mi e polesno u faca so telefon pari se trosat :)
abe polesno im e na site za toa sto poveketo se kukavici
 

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
ne mora vo oci da gi gledas a i ne mozat da te te istepaaat :)
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Јас преферирам лице в лице но полесно е некоаш преку телефон
 

Kajgana Shop

На врв Bottom