Зошто не оди кафе без цигара?

Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Цела недела пијам кафе без никотин. :)
Мислам дека оди.
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
оди,зошто да не оди:)
еве јас си пијам без цигари:toe:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Кој рекол дека не оди...пушачите?!:)
епа не пијат само они кафе бе:smir::smir::smir: мене ми е топ без цигара...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Напредок. Пушам цигара без кафе....

Иначе мене не ми иде кафе без цигарче...
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Искрено, понекогаш мислам дека кафето ми е изговор да запалам цигара:wink:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.401
Поени од реакции
46.933
хах е баш прееска ради склоп на на пар глупи околности морав да пијам кафе “на суво’’,јок бре не иде не лизга онака штуро е пусто е, ми се пали ми се рика и го шмркам со гримаса,жив ужас.
 
M

MIL

Гостин
Zlatno kafence so cigara go upropastuvate nema potreba ako tolku mnogu odi zosto koga kupuvame kafe ne davaat gratis cigara :pos2: se salam iskreno ne sum pusac i mi ode kafence samo da si go smrknam na raaat ne cuvstvuvam potreba za nesto drugo so kafenceto
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Ја не пушам цигари, а еве сеа баш си пијам кафе да се отрезнам малце ми се спие ептен!
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Зошто да не оди кафето без цигара?!

Јас пијам кафе ама не пушам.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.780
Поени од реакции
18.392
Кафе без цигара да, али пиво без цигара никако
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
оди и тоа како оди, јас сум зависник од кафе а на цигари во живот не сум помислил
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.401
Поени од реакции
46.933
Вие шо не пушите мислите дека “ви иде’’,да ви објаснам,работава вас ви е ко бурек без јогурт ко кебапчиња без кромид,ко хамбургер без помфрит...сите овие ствари “идат’’ , ама не се “тоа тоа’’. :):)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Од психата си патиме... Инаку, мојата психа вика не може кафе без цигара... Така што, ако некој се откажува нека го батали и кафето за помали кризи... Не оди кафе без цигара за пушач и кафепијач. Ако некој е само едното, тогаш оди.
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Турско кафе и нескафе без цигара никогаш не би можела да испијам, ако немам цигари нема ни да пијам, али макијато или капучино би можела (поише на млеко удараат).
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Вие шо не пушите мислите дека “ви иде’’,да ви објаснам,работава вас ви е ко бурек без јогурт ко кебапчиња без кромид,ко хамбургер без помфрит...сите овие ствари “идат’’ , ама не се “тоа тоа’’. :):)
има разлика...јогуртот, кромидот и помфритот не знам баш дали се така штетни...А зашто па ти толку сигурен дека не иде кафе без цигара...Овде не сме да не убедиш дали иде или не, туку да кажеш тебе дали ти иде или не:pos::)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom