Зошто нема powerlifting натпревари во МК?

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
E so vakva negativnost nigde ne ideme...
Dokolku ima 270 kg deadlift i e powerlifter togas MORA da ima poveke godini iskustvo.
Ne se prai toa za eden den.
A stef so e trner so ima vrska.na meet ides istreniran ne ides tamu da te treniraat....

koe iskustvo treba za 270 kg deadlift? poznavam luge sto rokaat 180 kg bench po 7-8 pati u serija...so se napukani so hormoni i gluposti,i se glupi ko kurov....nemoj da me jebes....ne e nekoja nauka powerliftingot ima sekakvi dibeci so se uspesni u toa...
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
со оваа реченица и видеово сега попаметен си?
мене повеќе ми личи како да си слушнал откако да си пробал и го тераш онај стандарден муабет шо би ти го зборнал и некој обичен човек (на пример некој селанец) „јас да дојдам повеќе од тебе ќе дигнам“ често ми го рекле истиов муабет и тоа некои „тушници“ кои дали можат 10кг да ги дигнат, али да му сменам мислење ниту се замарам ниту сакам. Тој што пробал ХЕМИЈА знае дали се дига или не со неа ;) а некој што слушнал само може да тера филозофии до сабајле.
Плус бодибилдинг и powerlifting ти се сосема два различни спортови, различен приод, различна исхрана, различни вежби, различни програми и тн.
според тебе каков тренинг треба? ако сакаме тренинзи за издржливост и сила и ако ни требаат тогаш би вежбале така (ако планирам да бидам војник ќе вежбам како војник), а за добро градено тело не треба ниту да се килави ниту да се замара било кој со такви тежини и да оштетува зглобови. Ако не си слушнал оди прашај од големите батки за проблемите со зглобовите после подолг период вежбање и големи тежини.
што сакаше авторот да каже уствари.тебе повеќе ти личи дека си глуп отколку билдерица ако знаеш што е и се гледа дека за креатинот колега ти DAoliHVAR располага со инзворедно знаење просто да се чудиш давало сила заедно со протеинот кога прочитав ова доволно ми е јасно ми е и за двајцата каков памет носите.И еве ти една дефиниција од мене за да разјасниш што е бодибилдинг и powerlifting.Бодибилдинг е користење на тежина градење на тело мускули димензија големина со помалку на маснотии додека powerlifting ти е користење на мускули за добивање на сила изгледа не ги граничиш поимите
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
што сакаше авторот да каже уствари.тебе повеќе ти личи дека си глуп отколку билдерица ако знаеш што е и се гледа дека за креатинот колега ти DAoliHVAR располага со инзворедно знаење просто да се чудиш давало сила заедно со протеинот кога прочитав ова доволно ми е јасно ми е и за двајцата каков памет носите.И еве ти една дефиниција од мене за да разјасниш што е бодибилдинг и powerlifting.Бодибилдинг е користење на тежина градење на тело мускули димензија големина со помалку на маснотии додека powerlifting ти е користење на мускули за добивање на сила изгледа не ги граничиш поимите
благодарам што ме просветли за креатинот и со дефинициите за овие спортови ;)
друже 2 и пол години уназад се занимавам со ова и имам прочитано повеќе книги за бодибилдинг и фитнес откако за струката на факултет, 2 години последни имам продадено и користено повеќе суплементи и ХЕМИЈА откако ти влакна на главата што имаш али ете дојде ред да ми солиш памет и мило ми е ете ме просветли. Не планирам да се спуштам на пониско ниво и да дискутирам со тебе на темава бидејќи претпоставувам дека губам непотребно само време.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175
благодарам што ме просветли за креатинот и со дефинициите за овие спортови ;)
друже 2 и пол години уназад се занимавам со ова и имам прочитано повеќе книги за бодибилдинг и фитнес откако за струката на факултет, 2 години последни имам продадено и користено повеќе суплементи и ХЕМИЈА откако ти влакна на главата што имаш али ете дојде ред да ми солиш памет и мило ми е ете ме просветли. Не планирам да се спуштам на пониско ниво и да дискутирам со тебе на темава бидејќи претпоставувам дека губам непотребно само време.
отколку* х2

Полека со хемијата :(
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
благодарам што ме просветли за креатинот и со дефинициите за овие спортови ;)
друже 2 и пол години уназад се занимавам со ова и имам прочитано повеќе книги за бодибилдинг и фитнес откако за струката на факултет, 2 години последни имам продадено и користено повеќе суплементи и ХЕМИЈА откако ти влакна на главата што имаш али ете дојде ред да ми солиш памет и мило ми е ете ме просветли. Не планирам да се спуштам на пониско ниво и да дискутирам со тебе на темава бидејќи претпоставувам дека губам непотребно само време.
значи догодине може арнолд класика мистер олимпија шеру класик или па можда крај краева да гледам како даваш стручни мислења од твојата област БИЛДЕРИЦА да знаеш твој најголем фан ке сум мислиш дека знаеш се ама по све изгледа појма немаш.И немам намера да се докажувам со тебе пошто имаш продавано користено читано комплетна личност
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
значи догодине може арнолд класика мистер олимпија шеру класик или па можда крај краева да гледам како даваш стручни мислења од твојата област БИЛДЕРИЦА да знаеш твој најголем фан ке сум мислиш дека знаеш се ама по све изгледа појма немаш.И немам намера да се докажувам со тебе пошто имаш продавано користено читано комплетна личност
појма немам ;) немој некогаш да си ме послушал :D мислења давам онака бесплатно (али за суплементи) ако можам да помогнам некому и во скоро време не планирам да наплатам за таква работа. Не сакам ниту да ме слушаш ниту да ме прашуваш не го барам тоа, терај со свој памет само би те замолил да не вреѓаш за работи за кои не си информиран и за луѓе кои не ги познаваш.
никогаш не велам дека знам СЕ, само несакам да се расправам со секакви филозофи, ако ХЕМИЈАТА не дава сила и ако тие што се на неа се неспособни тогаш нема што да разговарам понатаму, очигледно само си слушал уличните муабети ниту си пробал ниту си видел со свои очи резултат на ХЕМИЈАТА.
Здравје ниту на арнолд класик ќе ме видиш, ниту на мистер олимпија, можеби некаде на улица каде си работам по струката или евентуално ако решам да фрлам „пари“ (ако си толку информиран тогаш знаеш колку кошта подготовка за натпревар) би било на фитнес натпревари, друго НИШТО:
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
никогаш не велам дека знам СЕ, само несакам да се расправам со секакви филозофи, ако ХЕМИЈАТА не дава сила и ако тие што се на неа се неспособни тогаш нема што да разговарам понатаму. Здравје ниту на арнолд класик ќе ме видиш, ниту на мистер олимпија, можеби некаде на улица каде си работам по струката или евентуално ако решам да фрлам „пари“ (ако си толку информиран тогаш знаеш колку кошта подготовка за натпревар) би било на фитнес натпревари, друго НИШТО:
па вас хемичарите кога беше конкурс за поицајци едни почнаа да трчаа крв од нос другиот паѓа третиот едвај 4 на вратило а надувани како балони ама шупљи пуно буре гомна и не ми врти муабети само ме реплицираш со глупости
 
D

DAoliHVAR

Гостин
A be chip ti znaes li deka kreatinot e sostojka so prirodno ja ima vo muskulnite kletki i dava eksplozivna energija na muskulot.3ta godina sredno se uci toa...ne mi stavaj zborovi u usta nikad ne rekov deka proteinot dava sila,ako neznaes so prai proteinot togas si idiot.....
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
па вас хемичарите кога беше конкурс за поицајци едни почнаа да трчаа крв од нос другиот паѓа третиот едвај 4 на вратило а надувани како балони ама шупљи пуно буре гомна и не ми врти муабети само ме реплицираш со глупости
ти реков и погоре ако не знаеш нешто не тропај глупости. Од тренинг за полицајци до бодибилдинг имаш огромна разлика. И шо кур дека имаше и способни дечки на тој конкурсот, пак примија мамини и татини копилиња и оние заштитените со закон. Не ме чепкај за овие теми бидејќи најдобар другар беше на него, вежба преку 6 години активно, нема земено ништо и може со заби да ги удави тие што беа таму и не беше примен. Некои ТУШНИЦИ шо неможат еднаш на вратило да се дигнат беа примени. Ми се гади од вакви муабети и стварно се нервирам затоа те молам држи се на темата и бркај си работа.
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
A be chip ti znaes li deka kreatinot e sostojka so prirodno ja ima vo muskulnite kletki i dava eksplozivna energija na muskulot.3ta godina sredno se uci toa...ne mi stavaj zborovi u usta nikad ne rekov deka proteinot dava sila,ako neznaes so prai proteinot togas si idiot.....
да ја има во телото ја има и знам црн дроб ја произведува и не ми кажувај ама кој ти има кажано за експлозивна енергија да ти врати тоа парите и дупките у главата што ги имаш да ти ги закрпи.Ке ти се смејат слепец што пишуваш за креатионот ти стварно грам мозок немаш.А протеинот ти е храна за мускулот од тоа и граден у кратки црти пошто ако ти објаснувам нема да сватиш толку интелект имаш брат звер си жими све за креатинот што напиша хахха:pos: аууу бравос
--- надополнето: 28 октомври 2013 во 13:59 ---
ти реков и погоре ако не знаеш нешто не тропај глупости. Од тренинг за полицајци до бодибилдинг имаш огромна разлика. И шо кур дека имаше и способни дечки на тој конкурсот, пак примија мамини и татини копилиња и оние заштитените со закон. Не ме чепкај за овие теми бидејќи најдобар другар беше на него, вежба преку 6 години активно, нема земено ништо и може со заби да ги удави тие што беа таму и не беше примен. Некои ТУШНИЦИ шо неможат еднаш на вратило да се дигнат беа примени. Ми се гади од вакви муабети и стварно се нервирам затоа те молам држи се на темата и бркај си работа.
немаш идено и па си глуп и не сфаќаш што сакам да кажам треба да ти се црта по све изгледа велиш хемијата дава сила давам прост пример пошто по твое кажување гледам не си бил ке ти кажам имаше една група на Билдерици како тебе огромни едниот што го знам зема и пред да почне мисли ке направи лом сите ги гледаа дојде време да се прави проверка едниот на вратило 4 направи другиот на трчање крв од нос а третиот паѓа доле брза помош го носи имаше и други ама не ги видов како пројдоа
 
D

DAoliHVAR

Гостин
Probav da se drzam kulturno i bez navredi ama ocigleno si seljak bez sredno.... Da mi vratat pari za ucebnik li? Tamu procitav... Neveruvam deka si krenal teg u zivot neobrazovan ni eden
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
koe iskustvo treba za 270 kg deadlift? poznavam luge sto rokaat 180 kg bench po 7-8 pati u serija...so se napukani so hormoni i gluposti,i se glupi ko kurov....nemoj da me jebes....ne e nekoja nauka powerliftingot ima sekakvi dibeci so se uspesni u toa...
Да, и јас сум бил сведок на луѓе кои што имаат минимални познавања од тренинзи, нутриционизам и можеле да дигаат големи килажи на bench press. Но има неколку фактори во игра. Прво, како што спомена ти, тие користат PEDs. Тоа прави голема разлика. Второ, во споредба со успешни powerlifters, не е успех да кренеш 200-210кг ако си 120-130+кг. Рекордот до 75кг е 220кг во raw bench press во powerlifting. И тоа да не збориме дека ретко кој од тие батки по теретаниве се јаки и на останатите powerlifting кревања. Така да далеку си од вистината. Powerlifting-от и тоа како си бара размислување, труд, константност и генетика меѓу другото за да бидеш успешен. Твоите бабини деветини можеш да си ги шириш на друго место. Ај гитла и доста навредуваш.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
да ја има во телото ја има и знам црн дроб ја произведува и не ми кажувај ама кој ти има кажано за експлозивна енергија да ти врати тоа парите и дупките у главата што ги имаш да ти ги закрпи.Ке ти се смејат слепец што пишуваш за креатионот ти стварно грам мозок немаш.А протеинот ти е храна за мускулот од тоа и граден у кратки црти пошто ако ти објаснувам нема да сватиш толку интелект имаш брат звер си жими све за креатинот што напиша хахха:pos: аууу бравос
--- надополнето: 28 октомври 2013 во 13:59 ---


немаш идено и па си глуп и не сфаќаш што сакам да кажам треба да ти се црта по све изгледа велиш хемијата дава сила давам прост пример пошто по твое кажување гледам не си бил ке ти кажам имаше една група на Билдерици како тебе огромни едниот што го знам зема и пред да почне мисли ке направи лом сите ги гледаа дојде време да се прави проверка едниот на вратило 4 направи другиот на трчање крв од нос а третиот паѓа доле брза помош го носи имаше и други ама не ги видов како пројдоа
вака сега ете јас сум глуп, ништо незнам ако тоа те прави среќен. Тие големите батки незнам на што биле али многу добро сум информиран како одат работите таму со тие конкурсите и што бараат таму. ХЕМИЈА ако се разбираме на што мислам (не суплементи) земаат и еден куп дечки и девојки од другите спортови, особено ефедрин, винстрол, анавар, дека, ете јас како поглуп сум имал шанса да видам голем дел фудбалери, атлетичари покрај бодибилдери да земаат вакви срања ете баш поради фактот твој дека со хемија се тушници ;) Од мене толку, не планирам да се докажувам тука на форумов со било кого бидејќи стварно немам време за губење и докажување со секого ;)
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Probav da se drzam kulturno i bez navredi ama ocigleno si seljak bez sredno.... Da mi vratat pari za ucebnik li? Tamu procitav... Neveruvam deka si krenal teg u zivot neobrazovan ni eden
се извинувам што те навреди истината ако у учебник пишува дека си глуп ке си велиш дека си глуп.Паметен сумња што пишува само слепец верува на све што му се сервира.И еве ти доказ сам си се фати што да ти правам тоа ти е упропастен до крај на живот :facepalm:.Веруј си ти на учебници за деца и средњисти што учат пред титово време.Жалосно е што ги има таквите како тебе многу и ги трујат другите околу себе.
--- надополнето: 28 октомври 2013 во 15:57 ---
вака сега ете јас сум глуп, ништо незнам ако тоа те прави среќен. Тие големите батки незнам на што биле али многу добро сум информиран како одат работите таму со тие конкурсите и што бараат таму. ХЕМИЈА ако се разбираме на што мислам (не суплементи) земаат и еден куп дечки и девојки од другите спортови, особено ефедрин, винстрол, анавар, дека, ете јас како поглуп сум имал шанса да видам голем дел фудбалери, атлетичари покрај бодибилдери да земаат вакви срања ете баш поради фактот твој дека со хемија се тушници ;) Од мене толку, не планирам да се докажувам тука на форумов со било кого бидејќи стварно немам време за губење и докажување со секого ;)
нешто ти усадено у глава али нема везе уживај (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom