Зошто македонските момци не фаќаат албанки за девојки?

Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
Aj aj каква колешка иам лелеее, коа ќе ми рече може практикумот да ми го дадуваш да препишам и коа ќе ми се насмее :icon_lol:
Инаку иам 10 колешки Албанки и барем 5 се сосема солидни на изглед....
а ај пушти некој муабет на колешките замене ;)
 
O

Orion.

Гостин
Сите си бараат свој/а да си земат бе.А по други се вртат оние од ,, купот,, што ќе останат.Јас живеам во такво место и знам...Албанки фрлаат око на Македонци( обично се најгрдите) откако ќе бидат одбиени од нивните...а Македонките што не се прифатени кај нас одат со нив( обично курви).:)
--- надополнето: 24 декември 2011 во 22:42 ---
Не тресите зелени за убавина...да не ви стам слики од Албанки сега.:D
Ама не слики од пејачки од Албанија, туку од нашиве(македонско-косовски албанки)
Ни јас во животов мој досега не сум видел убава девојка албанка во Скопје...
Инаку разликата и во изглед и во понашање од албанците во Македонија споредено со Албанците во Албанија е ОГРОМНА.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ама не слики од пејачки од Албанија, туку од нашиве(македонско-косовски албанки)
Ни јас во животов мој досега не сум видел убава девојка албанка во Скопје...
Инаку разликата и во изглед и во понашање од албанците во Македонија споредено со Албанците во Албанија е ОГРОМНА.
Не забегувајте сега со карактерот не е темата тоа, јас сум 2 пати годишно таму минимум и знам како е...а ова вистина немате видено Албанка убава овде???
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
Фрлаат еве јас ќе ти кажам, на такво место живеам и јас :) Ама после 16 години престануваат да фрлаат :D Бар така имам приметено
--- надополнето: 24 декември 2011 во 22:39 ---

Да, во секоја нација има грди и убави луѓе, не само девојки. Да речеме дека односот убави(просечни) - грди е 80-20, кај Албанците е 5-95! :D
ај сеа па и ти 5-95 биди малку пореален кажи 5.7-94.3 :D
--- надополнето: 24 декември 2011 во 22:59 ---
Ама не слики од пејачки од Албанија, туку од нашиве(македонско-косовски албанки)
Ни јас во животов мој досега не сум видел убава девојка албанка во Скопје...
Инаку разликата и во изглед и во понашање од албанците во Македонија споредено со Албанците во Албанија е ОГРОМНА.
ке видиш во скоро време им умре на албанциве паре за јаре ;)
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Сум имал муабет со турчинки и албанки ама мислам дека кај нив е проблемот верата нивна не им дава слобода многу кога треба да се мажат со друга вера.

Темава е малце глупава не е проблемот кај нас.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Член од
4 април 2011
Мислења
152
Поени од реакции
89
Сум имал муабет со турчинки и албанки ама мислам дека кај нив е проблемот верата нивна не им дава слобода многу кога треба да се мажат со друга вера.

Темава е малце глупава не е проблемот кај нас.
А христијанската вера дава слобода за брак со некој од друга религија ? Јок.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
А христијанската вера дава слобода за брак со некој од друга религија ? Јок.
Нема никаква рестрикција маче ..................сигурен сум во тоа.

А сум видел дечко и девојка каде има љубов но ете стереотипи и завршила врската.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
А христијанската вера дава слобода за брак со некој од друга религија ? Јок.
Се е до љубовта на младите и разбирањето на родителите.
--- надополнето: 25 декември 2011 во 01:09 ---
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Одговор на темава е исто како да прашаш зошто Швеѓани не бркаат Амазонки(y)
Кога зборите за Албанци кажете поконкретно за кои мислите.Албанци христијани или Албанци муслимани?Постои огромна социјална, културна разлика помеѓу овие две групи.Самите тие меѓу себе не се мешаат, а се ист народ.Албанија ја прави поразлична од Косово и Македонија силното христијанско влијание коешто се чувствува таму.Особено на католиците.

Во битолско и прилепско никој не беше убиен или претепан зашто оженил Албанка христијанка.Напротив, живеат среќно.

Прва и последна причина зошто во Македонија такво нешто не успева е религијата и ништо друго.Нетрпеливост помеѓу Македонци и Албанци е на верска основа, а не на национална.Секој што мисли дека е на национална се лаже.Прошетајте малку по албански села и видете колку вехабии и исламски фундаменталисти се шетаат и ќе ви биде јасно.Исто како да се шеташ во Саудиска Арабија.

Во секоја бара има цвет што ја краси барата, ама целокупната слика сепак е гадна.Така да и во Скопје и секаде во Македонија можеш да издвоиш пар Албанки што се “модерни“иако 90% од нив од подрум не излегле цел живот и ги мажат преку стројници, но во сексипил, начин на живот, слобода во изразување, движење, право на избор во животот да споредуваш Албанки (муслиманки) со Србинки, Хрватици, Македонки, Бугарки е нон сенс.Мислам дај не се глупирајте и не си правите бајрами на мозок.

Живеат по 2 генерации на Запад, а не излегле никогаш во дискотека, на кафе, на базен и слично.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Не мора родителот да го привлекува кон својата вера.Се слават и православни и муслимански празници кое секако е придобивка за детето.
Која е тоа придобивка на детето , ни таму ни ваму е. 80 % еден од родителите го наметнува своето влијание врз детето за верата. Част изузетцима :)
 

--HEIDERN--

The Iron Fist
Член од
18 декември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
378
Albankite za ubavi, ubavi se(povekjeto), e sega za nacinot na zivot koj go imaat, odnesuvanjeto, socijalizacijata, vie velite deka albankite ne iskacale od doma, sedele po podrumi, ne odele po kafici, diskoteki i.t.n.
A neznam sto e poentata, pa zar nekoj/a ako ne odi po kafani/kafici/diska zarem e glup/a, prost/a, zaostanat/a ... toa si e licno pravo, ima lugje sto si sakaat povekje diskretno druzenje i ne sakaat mnogu da izleguvaat/setaat vo javnost so drugari, drugarki po kafici/diska i.t.n.
Inaku spored mene albankite se edni od najubavite zeni na balkanov, samo sto poradi religiskite razliki nemoze da postoi nisto pomegju edna albanka-muslimanka i eden nemusliman.
A deka srbinkite, bugarkite, hrvaticite bile mnogu lepsi, malo morgen, bugarkite se katastrofa ruzni se i celi se so plastiki, silikoni i.t.n. srbinkite i hrvaticite bile nekad ubavi i prirodni porano, ali sega se napraveni ko vampirki, a makedonkite povekjeto se ubavi, ne site sekako, samo sto se vlezeni u nekoj holivudski film.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom