Зошто македонските момци не фаќаат албанки за девојки?

--HEIDERN--

The Iron Fist
Член од
18 декември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
378
аман бе веке да разјасниме нешто овие албанкиве што викате дека смрдат дека се грди и шоти ја знам друго што е не се веке како порано затуцани да не знааат од носот подалеку туку напротив сега се тие екстра дотерани намирисани попрошетани имаат коли секој ден се на кафе да не речеме и уште не се веке бричени туку депилирани додека нашиве се за грефче работат за мизерна плата и се собираат пред искачање да се поднапијат дома за у град да не се трошат додека датичниве за нив не е тоа проблем тате од италија ке прати пак пари,а нашиве татиња претежно делат правда или у кладилница или у некое малско кафанче и се лигават цел ден со едно пиво
Tokmu taka, denes se svrte trkaloto, makedonkite se pozatucani u sekoj pogled, otkolku albankite, turcinkite, bosankite i.t.n.
Denes mladata generacija na Albanki, povekjeto se skoluvaat, potoa naogjaat dobri rabotni mesta, najcesto po administracijata: ministerstvata, sluzbite, bolnicite, ucilistata, fakultetite, policijata, carinata, sudstvoto i.t.n. a i da ne uspeat da se vrabotat, sigurno kje si najdat nekoj bogat fraer(maz) svicarec, sto kje gi finansira i korzira, a pak i da ne najdat bogat fraer, togas tato iz nemacka, svicarska, austrija, italija kje im prati po doma "nekoe" evrence ili frankce, taka da mnogu nema da se nerviraat.
A sto e so Makedonkite: Doma nemaat, tate ne raboti ili raboti za mala platicka, mama isto taka sedi doma ko nevrabotena domacica, ako fatat nekoj decko ili pak se omazat i toj isto taka propalica kako i niv i toa ti e, sudbina. Kje najdat rabota, kje odat da sijat u nekoe desetorazredno firmice/tekstilno fabrice za plata nepovisoka od uan hand'rt juros, kje odat obleceni u nekoi iscoljkani i izlizani farmerici so rastureni kosista, kje trujat na pot, ako iskocat i sednat nekade kje zemat nesto najevtino i kje go smuckaat i lizitarat celi pet saati i.t.n. i.t.n. i posle kje se smejat so albankite, bile vakvi, bile takvi, kornele, smrdele, sedele doma, nepismeni bile, zabuleni bile, ragjale po celi fudbalski ekipi i.t.n. a ustvari nasive se dan'beter od albankite, vo pogled na nabrojanive raboti ...
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
Tokmu taka, denes se svrte trkaloto, makedonkite se pozatucani u sekoj pogled, otkolku albankite, turcinkite, bosankite i.t.n.
Denes mladata generacija na Albanki, povekjeto se skoluvaat, potoa naogjaat dobri rabotni mesta, najcesto po administracijata: ministerstvata, sluzbite, bolnicite, ucilistata, fakultetite, policijata, carinata, sudstvoto i.t.n. a i da ne uspeat da se vrabotat, sigurno kje si najdat nekoj bogat fraer(maz) svicarec, sto kje gi finansira i korzira, a pak i da ne najdat bogat fraer, togas tato iz nemacka, svicarska, austrija, italija kje im prati po doma "nekoe" evrence ili frankce, taka da mnogu nema da se nerviraat.
A sto e so Makedonkite: Doma nemaat, tate ne raboti ili raboti za mala platicka, mama isto taka sedi doma ko nevrabotena domacica, ako fatat nekoj decko ili pak se omazat i toj isto taka propalica kako i niv i toa ti e, sudbina. Kje najdat rabota, kje odat da sijat u nekoe desetorazredno firmice/tekstilno fabrice za plata nepovisoka od uan hand'rt juros, kje odat obleceni u nekoi iscoljkani i izlizani farmerici so rastureni kosista, kje trujat na pot, ako iskocat i sednat nekade kje zemat nesto najevtino i kje go smuckaat i lizitarat celi pet saati i.t.n. i.t.n. i posle kje se smejat so albankite, bile vakvi, bile takvi, kornele, smrdele, sedele doma, nepismeni bile, zabuleni bile, ragjale po celi fudbalski ekipi i.t.n. a ustvari nasive se dan'beter od albankite, vo pogled na nabrojanive raboti ...
е така е но и нашиве не се криви мислам на оние поштените но не се лоши како што ги опиша може се многу подобри од шиптаркиве но проблемот е во парите и ние машкиве да имаме пари а да не работиме и ние ке се потиме по теретани сауни и ние ке изгледаме убаво
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ако фатиш албанка за женска или ќе те убиет или ќе протестирет

 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Добра тема.Навистина.Туку шала на страна,ама и згодни ромки има.Мината година бев до Шутка и на враќање во автобус какви две девојчиња видов.Ми одеше да го извадам у сред автобус.:cool:
 
Член од
4 април 2011
Мислења
152
Поени од реакции
89
Добра тема.Навистина.Туку шала на страна,ама и згодни ромки има.Мината година бев до Шутка и на враќање во автобус какви две девојчиња видов.Ми одеше да го извадам у сред автобус.:cool:
Имат убави ромки, кој рекол дека нема.
Јас имав две другарки едната Ромка другата Египјанка и двете беа БОМБИ. Посебно Ромката.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.527
Поени од реакции
69.279
Што глупости се трескаат на темава :D
И воопшто во подфорумов бар 70% од коментариве се лаги...
Од кај да почнам :D
Горе-доле си стојам на мислењето кое го кажав на некоја од првите страни.
Ќе зборам стирктно за односите во Скопје, пошто за другите градови немам што многу да кажам...
Ете го видов и тоа чудо, другарка (Албанка) на мојата најдобра другарка во последниов период имаше врска со двајца Македонци (не одеднаш:D).
Ама станува збор за Албанка која Македонскиот јазик го владее исто коолку и мене, 80% од другарите/другарките и се Македонци/ки, а потеклото и е од Албанија :)
Дека Албанките биле поубави од македонките, тоа мало морген (барем во Скопјево).
Па 70% се инцестни фаци бе(заруменети образи, криви носеви, грди заби итн), бар тие што можам да ги забележам кога се враќаат од школо/факс (пошто на друго место и неможеш да ги видиш:D).
На прославата на денот на Албанското знаме, конечно имав можност да видам повеќе Албанки од Скопје, и впечатоците ми беа...."грди ко превртени патики":pos:
Јас стварно незнам кај се кријат тие кои биле толку убави, кои се носеле сто пати подобро од Македонките и биле милион пати посекси:icon_lol:
Пак доаѓам до заклучокот, дека едноставно немам три чисти каде излегуваат за време на викенди.
Значи гарантирам дека Албанки до 20 години нема во Скопските дискотеки и кафичи...
И во местата во Стара чаршија одат бар 70% Македонци, а останатото Албанци, освен што има некои парови Албанци и Албанка ама над 25 години....
Е сега до интеракција доаѓа исклучиво во средните училишта...
Мислам дека најобразовани и најубави Албанки има во средно музичко :)
Пример, Аделина Тахири :icon_lol:
А таму паѓа дружба меѓу сите националности и ги нема тие стандард тепачки, пошто луѓево се поцивилизарни па може да се случи и да падне некоја љубовна врска.
Ама тие Албанки истотака никогаш не би имале врска со некој од овие арамбашиве, туку за дечковци си фаќаат пообразовани ликови од нивна националност како Адријан Гаџа на пример....
Идеме во обратна релација Македонки со Албанци.
Вистина е дека има доста нашинки што се работат со нив (значи не врска туку исклучиво секс за пари).
Сакале да се согласите со мене или не, тие девојки воглавно доаѓаат од другите градови и студираат во Скопје...
Е тие не само што се работат со Албанци туку и со Македонци.
Класични бештии во потрага по пари, па не гледаат ни дали е Албанец ни Македонец, ни ништо, туку само пари ги интересира.
Нема теорија да се случи некој од Албанциве да фати пристојна женска ;)
Не го лупам ова од ракав туку од муабети што сум ги правел со милион најразлични фаци во Скопјево...
Особено во случај кога станува збор за класичен Скопски Албанец (80% од Скопските Албанци).
Да опишам како изгледа, да нема забуни :D
Учи во АСУЦ, ЗЉ Марку, фискултурно и слично.
Како изгледа ислзегување во град на еден ваков просечен Албанец.
Значи 70% од нив живеат како да не е 21 век. Само дел од нив излегуваат во град, и колку толку бркаат женски и се однесуваат како млади од 21 век.
НО, приоритет во едно нивно искачање е колку души ќе нападнат, дали во гужва пред дискотека ќе штипнат некоја за гз, ќе украдат ли некоја јакна во дискотека и слично.
Она што они го прават на 20 години ние сме го правеле веројатно во шесто или седмо одделение...
Задолжително се собираат во поголеми групи кога излегуваат.
Излегуваат во Б2, во 69, ама не во време кога излегуваат нивните врсници Македонци туку во време кога излегуваат многу помалите.
На гужва пред врата, крадат од џебови, штипкаат девојчиња за гз, маваат рекети на кеј, и пред 12 сатот сите во кревет :)
Често во нивните друштва има и Македонци и Босанци особено.
Па лижат гз на една страна, лижат гз на друга страна и на крај секогаш они профитираат во секоја ситуација.
Според тоа што сум го проживеал низ Скопјево, Босанките се "најслободни" без конкуренција во Скопјево...:X3:
А Босанците често фаќаат Македонски девојки, а пошто другиве мислат дека не станува збор за Босанци туку Албанци, затоа се направило тоа мислење дека Албанците фаќале македонски девојки.
Просечен Албанец од Скопјево може да смува (значи ни женска неможе да му биде) Македонка само ако таа е некоја грдла што никој не ја ни погледнува (ама затоа покажуваа цицки на ФБ а во реален живот излегува само кога Аца Лукас доаѓа во Скопје) и тоа да учи исклучиво во три средни школи Хемиско, Арсени Јовков и Влахов :D
Секако има и исклучоци во сите горно случаеви :D


Е по некоја случајност гледајќи профил од еден Албанец од Тетово, останав со зината уста :eek::drk::icon_mrgr:
Разлика со нашиве Албанки како од небото со земјата.... (y)
Ваљда Скопскиве Албанки се на рамниште на тие од околните Тетовски села, а овие од тетово се сосема друга сорта :D


Исто некој напиша дека се случувало некој Македонец ако и се пушта на македонка која ја симпатиша некој Албанец, Македонецот да јаде ќотек...
И такво нешто сум видел...
Имав девојка од една населба каде што има мнозинство Албанци.
И таму неој што изиграваше локален шериф, на сите нејзини бивши дечковци им се заканувапе по телефон :D
Толку беше опседнат типот што успевал и мобилните да им ги дознае.
Е јас го немав тој проблем, ваљда не ми го нашол бројот :D
И откако раскинавме, после некое време типот собрал другари и сакал да ја собере бившава моја во кола и да ја однесе во едно околно село :facepalm:
Нормално не успеал, пошто еден другар на бившава успеал да реагира.
Ама после другарот на бившава беше претепан пред зграда.
Го начекале со шипки 15 души и една недела беше во болница....
Но одмазда ко одмазда, он си знае како си помина после тоа :icon_lol:



П.С. само good guy Greg може да се замара за да го прочита постов :pos:
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
И муабетов се претвори колку Македонките не чинеле, изгледа некому е кисело грозјето :icon_lol:.
 

--HEIDERN--

The Iron Fist
Член од
18 декември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
378
Jas imam drugar od maalo, bosnjak(bosanec) e, potocno sandzaklija, ama do sega site zenski do edna mu bea nasi makedonki, nitu edna bosanka do sega nemal za devojka.
Za albancite, deka brkaat i fakjaat makedonki i toa e tocno, moze ne za brak, ali za provod da.
Ama do sega da vidam ili da cujam deka nas Makedonec fatil muslimanka za devojka ili zel muslimanka za zena, ne, bilo da e albanka, turcinka, bosanka, torbeshka, romka i.t.n.
A precka za toa e RELIGIJATA i nisto drugo, inaku sekakvi ne ima: makedonci, albanci, srbi, vlasi, turci, bosnjaci, torbeshi, romi i.t.n. ne ima prosti i pametni, gragjani i selani, siromasni i bogati, ubavi i grdi, mirni i nemirni, uceni i neuceni, kulturni i divjaci i.t.n. no preckite lezat vo RELIGIJATA koja ni e razlicna, a ne vo drugite razliki.
Inaku spored mene, spored moj licen vkus, albankite, turcinkite i bosankite se groto ubavi zeni, e sega toa sto vikas povekjeto imale blisko-istocni/orientalni faci, pa zar arapkinjite, irankite, turcinkite, kurdskite zeni i.t.n. zarem ne se ubavi zeni !!!!
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Дека Албанките биле поубави од македонките, тоа мало морген (барем во Скопјево).
Па 70% се инцестни фаци бе(заруменети образи, криви носеви, грди заби итн), бар тие што можам да ги забележам кога се враќаат од школо/факс (пошто на друго место и неможеш да ги видиш:D).
На прославата на денот на Албанското знаме, конечно имав можност да видам повеќе Албанки од Скопје, и впечатоците ми беа...."грди ко превртени патики":pos:
Како можете да кажете за некоја нација дека сите женски се грди. Ви се чудам!
Во секоја нација има грди и убави женски. :tapp:
Албанките биле грди, молим те! Има и убави и грди нормално, исто како и Македонките. :)
--- надополнето: 24 декември 2011 во 21:02 ---
inaku sekakvi ne ima: makedonci, albanci, srbi, vlasi, turci, bosnjaci, torbeshi, romi i.t.n. ne ima prosti i pametni, gragjani i selani, siromasni i bogati, ubavi i grdi, mirni i nemirni, uceni i neuceni, kulturni i divjaci i.t.n.
(y)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.527
Поени од реакции
69.279
Како можете да кажете за некоја нација дека сите женски се грди. Ви се чудам!
Во секоја нација има грди и убави женски. :tapp:
Албанките биле грди, молим те! Има и убави и грди нормално, исто како и Македонките. :)
:facepalm:
Ај види што пишува на почетокот на реченицата што си ја болдирала :facepalm:
Зборам од тоа што сум видел и сум доживеал низ Скопјево, и конкретно за Албанките од Скопје.
Мое мислење си е, немора да значи дека сите размислуваме исто :)
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
:facepalm:
Ај види што пишува на почетокот на реченицата што си ја болдирала :facepalm:
Зборам од тоа што сум видел и сум доживеал низ Скопјево, и конкретно за Албанките од Скопје.
Мое мислење си е, немора да значи дека сите размислуваме исто :)
Изгледа малку си видел... :D
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
Како можете да кажете за некоја нација дека сите женски се грди. Ви се чудам!
Во секоја нација има грди и убави женски. :tapp:
Албанките биле грди, молим те! Има и убави и грди нормално, исто како и Македонките. :)
--- надополнето: 24 декември 2011 во 21:02 ---


(y)
процентуално повеке се грди отколку убаи шиптарките
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.527
Поени од реакции
69.279
Изгледа малку си видел... :D
Епа ете ако ти многу си видела, кажи каде излегуваат па сите да ги видиме?
Највеќе се курчам кога на километарски коментар некој ми цитира една реченица која воопшто не го доловува тоа што ми било цел во постот :D
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Aj aj каква колешка иам лелеее, коа ќе ми рече може практикумот да ми го дадуваш да препишам и коа ќе ми се насмее :icon_lol:
Инаку иам 10 колешки Албанки и барем 5 се сосема солидни на изглед....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom