Зошто македонските момци не фаќаат албанки за девојки?

Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Зошто ако некој македонец фати албанка кога ке дознаат нејзините тоа може да му биде последна девојка у животот.

Јас у средно со еден другар им се пуштавме на едни албанки и почнавме да се муваме али едно другарче албанец ни рече дека не меркаат за ќотек така да прекинеме одма ако нејкеме да си имаме проблеми.
Инаку јас не сум против за врски помегу различни националности добро искуство е тоа, али помегу ралични религии поготово хрис.-мус. нема шанси да успее тоа поготово ако дечкото е македонец.
Значи муслиманите се далеку позатуцани од нас христијаните,се гледа дека нивната вера не е како што тие ја рекламираат
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Значи муслиманите се далеку позатуцани од нас христијаните,се гледа дека нивната вера не е како што тие ја рекламираат
Ааа овие христијаниве што споделуваат икони за среќа на фб се ептен авангарда. Исти кур и едни и други јас да ти кажам, а Албанците не се муслимани, се дрогираат ко блесави тоа не е нормално.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Jas se gledam so albanka, me saka mnogu, se krijame od javnosta, zasega e ok. Mnogu poverna od makedonkive so sum gi imal i dosega me nema izlazano za nisto. Taja zapocna se, se dojde iznenadno.
Problemot e vo postarite, seuste imat poinakvo mislenje. Donas pomladite ne e problem....
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Jas se gledam so albanka, me saka mnogu, se krijame od javnosta, zasega e ok. Mnogu poverna od makedonkive so sum gi imal i dosega me nema izlazano za nisto. Taja zapocna se, se dojde iznenadno.
Problemot e vo postarite, seuste imat poinakvo mislenje. Donas pomladite ne e problem....
Znae li tatko i?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Preeska se pustam na ome.....sto mi tekna.... Se dopisuvam so edna, po greski u pisuvanje znam deka e albanka ama laze deka ne e....da skratam, mi vika sto pravis....vikam eve toplo mi e pa sum se soblekol gol. :) Daj da te vidam mi vika, go vadam jas, a u momentot mi bese kamen, koga me vide zbrljave.... pokazuvanje ona cicinja wow. Aj vikam pokazi mi p*****e, vika nevina sum .....se javue bismilah u pozadina od nekoja dzamija.....se e jasno kao den. :LOL:
I vikam od kaj si, vika Butel..mhhh
Mi vika vlazna sum, ama da ne ja bolelo zatoa sto bila nevina...me prasuva kako ke sum ja e**l, si vikam aj zaebi, ne mi se ide so oruzje po p***a. Na kraj go izdrkav i sega cmajam doma cccccc
 
Член од
10 септември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
111
Jas denes prijdov na edna albanka niz centar i prvo ne ja prepoznav no svativ deka e albanka, ja prasav samo nesto kaj se naoga i ona prvo mislese deka ke ja zamaram ama potoa se smeese. Ne mi se smarase ama utre bas ke prijdam na nekoja albanka za da iskocime i da ja ebam
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.071
Поени од реакции
11.052
Jas denes prijdov na edna albanka niz centar i prvo ne ja prepoznav no svativ deka e albanka, ja prasav samo nesto kaj se naoga i ona prvo mislese deka ke ja zamaram ama potoa se smeese. Ne mi se smarase ama utre bas ke prijdam na nekoja albanka za da iskocime i da ja ebam
Види прашај си од почеток што е, да не испадне на крај да ја ебеш а да не била албанка.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Хахах темава вришти,поготово последнава страна каде што овој едниот се зачудил зошто Албанка му се насмеала а овој па зошто на омегле Албанка му покажувала цицки и пичка.
Па нормално е тоа не живеат они во вистински традционални семејства како порано,само по Скопје колку деструктивни албански фамилии има како што има и кај нас,татко кримос или наркос и нормално е кога едно женско дете нема контрола од дома а пред се вистинско воспитување да се разголува по интернет па ако сака нека е и од Палестина или пак Коптите од Египет.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Завчера по грешка, на една моја колешка Албанка, која не ја ни знам туку чисто онака ја имам на фејсбук, и испратив многу многу срциња на сторито. Стварно не знам како дојде до тоа и што направив, и ми падна малку незгодно, кога типката ми праќа смајли. Аха, ок, прекрасна си, извини за толку многу смајлиња, вика уживај немај гајле. Велам некое кафе да пиеме, и така сме комшии, те гледам често во Чаршија, таман е сега при крај па можеме да се дружиме. Вели не ми е комшика, од Сарај е, ама одела навака кај некоја другарка, и сега доаѓа интересниот момент - вели обавезно ќе пиеме кафе, ама не во Чаршија, туку во Центар, поубаво е. Ок и пишав, и пишав број, не го побарав нејзиниот, и пишав што и да праиме меѓу нас да остане да не се шири муабет на работа, вели ок ок и прати смајли. Е од играчка може и нешто да падне, а типката е авион. Секако, ќе ја чепнам деновиве да не ме заборави :)
 
Член од
28 април 2020
Мислења
161
Поени од реакции
238
Завчера по грешка, на една моја колешка Албанка, која не ја ни знам туку чисто онака ја имам на фејсбук, и испратив многу многу срциња на сторито. Стварно не знам како дојде до тоа и што направив, и ми падна малку незгодно, кога типката ми праќа смајли. Аха, ок, прекрасна си, извини за толку многу смајлиња, вика уживај немај гајле. Велам некое кафе да пиеме, и така сме комшии, те гледам често во Чаршија, таман е сега при крај па можеме да се дружиме. Вели не ми е комшика, од Сарај е, ама одела навака кај некоја другарка, и сега доаѓа интересниот момент - вели обавезно ќе пиеме кафе, ама не во Чаршија, туку во Центар, поубаво е. Ок и пишав, и пишав број, не го побарав нејзиниот, и пишав што и да праиме меѓу нас да остане да не се шири муабет на работа, вели ок ок и прати смајли. Е од играчка може и нешто да падне, а типката е авион. Секако, ќе ја чепнам деновиве да не ме заборави :)
Ke ja ebes bratuuuu
 

Kajgana Shop

На врв Bottom