Зошто жените сакаат уметници?

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ja se turiv ebenje koga vozev trabant!
I ni edna ne bese umetnik. Posle si kupiv bmw. Pa ebev, a retko umetnik devojka. Se inzinjerki i slicno.

A umetnicki, na prirodniot moj sarm gi privlekuvav.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ти не си женско. Насловот прашува зашо жените сакаат уметници.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ja ebev so trabant inzinjerki.

Na sarm umetnicki.

Verojatno umetnickite privlekuvaat poradi vedrinata, duhot, samostojniot i inakov nacin na gledanje i poimanje na nestata, von sekojdnevnite mediokritetski stresni peroptovaruvanja.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Е добро тогаш, ако ги пали. Сепак, најверојатно или слабо забележувам палење или...секој си ги правда вредностите од свој аспект :smir:

Нема проблем, секој смета дека со нешто се палат девојките...некои и со златни ланци, али битно е да се палат :)
има бааги контрааргументи за уметници, коли...али не е за зборење :wink:

Ja se turiv ebenje koga vozev trabant!
Ја имав само точак :vozbud:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Психолозите од Универзитетот во Newcastle докажале дека професионалните уметници и луѓето кои живеат од својата креативност имаат повеќе секс.

Во истражувањето биле вклучени вкупно 425 мажи и жени.
Уметниците имаат секс два пати почесто од просечните луѓе. Изгледа дека бројот на интимни партнери се зголемува размерно со зголемувањето на инспирацијата за творење.
Од друга страна, Др. Daniel Nettle напоменува дека станува збор за меч со две острици.
Уметниците можеби навистина имаат повеќе партнери и повеќе секс, но од друга страна се склони на депресии. Креативните луѓе осцилираат од една во друга крајност.
Тоа често ги доведува до самоуништувачко однесување, па дури и до самоубиство.
Творењето само по себе нема големо влијание на тоа дека уметниците имаат поголем број интимни партнери.
Научниците даваат повеќе можни одговори на прашањето зошто креативните луѓе имаат повеќе интимни односи.
За добар секс не е доволна само привлечноста и опремата. Креативноста е значаен фактор кој допринесува да сте позанимливи и повозбудливи партнери. Уметниците често се сметаат за привлечни, дури и ако не се убави.
Можеби причината се крие во тоа што станува збор за посакувани партнери, кои со својата природа знаат да освојуваат и да бидат освојувани.
Освен тоа, за уметниците е карактеристична и прилично отворената и слободоумна личност, што значи дека не си поставуваат ограничувања туку почесто им се препуштаат на импулсите отколку другите луѓе.
Уметниците и партнерската верност ја сфаќаат на друг начин, различен од начинот на сфаќање кај просечните луѓе.

Извор

Што е тука е,чисто да ви разбијам монотонија ! :)))
Горе-доле сепак се* се врти околу стереотипите ...
 

LitButterfly

Малечко
Член од
6 октомври 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
... Не беше намерно, напротив сосема случајно. Можеби затоа што во ЛАДНИОТ ФРАЕР кој го запознав се криеше многу романтична душа која знае како да ја искаже љубовта (накратко по креативни се)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ako pod umetnici podrazbiras estradni umetnici i akteri (glumci) onda sakaet chunki sa puni pare ama ako podrazbiras pod umetnik gladen poet ili siromav slikar ondak njet!
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
ako pod umetnici podrazbiras estradni umetnici i akteri (glumci) onda sakaet chunki sa puni pare ama ako podrazbiras pod umetnik gladen poet ili siromav slikar ondak njet!
точно !
уметноста ја има во различни форми...за што се праи муабет?уметник не е само сликар или пејач или глумец...
уметноста ја имаш и breakdance-от,графитите,различни спортови,резбарството и уште 300 поими кои денеска се по атрактивни од некој сликар шо ќе направи изложба и сл.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Brejkdens umetnost??

Ajde sega nabrzina poim i definicija za umetnost: tuka!
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Кога ве читам на темава ми се вришти...До толку бе благе везе да се немало :nesum:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Brejkdens umetnost??

Ajde sega nabrzina poim i definicija za umetnost: tuka!
како би ги нарекол движењата кои ги немаш видено до сега во BD?
ваљда нови..?тоа што е ново ваљда некој го создал?тој што создава нешто како го нарекуваме?Уметноста што претставува-создавање,креирање нешто ново?поимот уметност се однесува на сите креативни човечки дејствија,тој што создава би го нарекле уметник а во посочениов пример BD е во хип хоп културата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom