Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.294
...додека не се докажат дека се виновни, тие се невини иако се во затвор, во денешно време претежно лошите момци не се таму!
Во затвор се веќе докажаните!
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Добрите обично и не завршуваат успешно во животот. Жените се палат на моќ и авторитет а ретко кој стасал до таков статус со добрини.
Така да... Убаво си бараат. Тоа што некој тера со крсот на чело Ваш/Нивни/Мој проблем.
Знам и некои што се сакаат, не им се битни моќта и авторитетот, не калкулираат туку заедно се соочуваат со животот, по мене они се многу успешни бидејќи обично од таква средина никнат прекрасни деца. Што е успех за тебе?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.347
Поени од реакции
4.989
Што е успех за тебе?
Па ваљда реализирање на цели зацртани во животот.
Ако одиме генерално гледано - Да се реализираш на културан, емоционален и на финансиски план и да овозможиш еден пристоен живот кој ќе ти дозволи да се надополнуваш себеси а притоа да знаеш дека оставаш нешто зад себе.
Секако целите се индивидуални.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.856
мене цел ми е да се остварам како волкот од волстрит, да фрлам џуџиња во мета и тигри и леопарди да ми шетаат низ канцеларија.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
мене цел ми е да се остварам како волкот од волстрит, да фрлам џуџиња во мета и тигри и леопарди да ми шетаат низ канцеларија.
За тоа ќе треба да шмркаш секој ден кока што не е паметно ако се бусташ со Фајзер, не ти треба тој напор на срцето со миокардитисот. Те молам размисли.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.007
мене цел ми е да се остварам како волкот од волстрит, да фрлам џуџиња во мета и тигри и леопарди да ми шетаат низ канцеларија.
Разбуди се, ајде на работа треба да одиш
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Ko bozem koga ke se zalubish se prasuvash dali e dobar ili losh. I se misli asalen ili neasalen covek a ne dobar nedobar. Lesno e da si losh odi bidi dobar da te vidam.
 

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
293
Поени од реакции
415
Па можеби е и од сексуална природа мазохистички мечтаат да бидат понижувани што најверојатно е резултат од повеке милениумска историја во која жената имала покорност кон мажот бидејки целокупната нејзина егзистенција се состоела од тоа дали мажот ке улови некое животно да и донесе храна за да не умре од глад.
Жените сакаат да бидат сигурни кое е нивното место во заедницата и не сакаат да бидат одговорни самите за себе туку бараат 'ловџија' односно лошо момче кој ке се занимава со нејзе.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.294
...посебно тие кои после ќе се самоубијат во кофа! :icon_mrgr:
Судска медицина тоа го утврдило. Има таму професори, научници, докторати кои си знаат професионално да си ја вршат работата.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.856
За тоа ќе треба да шмркаш секој ден кока што не е паметно ако се бусташ со Фајзер, не ти треба тој напор на срцето со миокардитисот. Те молам размисли.
па сега јебига, некој сака како цигански шаман како тебе да се оствари, некој како цео на мултимилионска корпорација и да прави разни лудории како шетање леопард низ маало и слични исполнителни активности.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Насловот на темата е скроз утнат.
Девојките сакаат момци со ДОБРА душа, со тврд патлак, со развиени мускули, со јак карактер, заштитнички настроен кон својата девојка, со голема муда да му се спротистави на секој што ќе ја погледне попреку, со доволен приход за да ја шета по кафичи, ресторани, да знае да биде забавен...оти ние девојките сакаме поред нежност и малку возбуда....некогаш и малку повеќе;)
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Насловот на темата е скроз утнат.
Девојките сакаат момци со ДОБРА душа, со тврд патлак, со развиени мускули, со јак карактер, заштитнички настроен кон својата девојка, со голема муда да му се спротистави на секој што ќе ја погледне попреку, со доволен приход за да ја шета по кафичи, ресторани, да знае да биде забавен...оти ние девојките сакаме поред нежност и малку возбуда....некогаш и малку повеќе;)
А ние се што сакаме е зелник
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
645
Поени од реакции
1.770
Насловот на темата е скроз утнат.
Девојките сакаат момци со ДОБРА душа, со тврд патлак, со развиени мускули, со јак карактер, заштитнички настроен кон својата девојка, со голема муда да му се спротистави на секој што ќе ја погледне попреку, со доволен приход за да ја шета по кафичи, ресторани, да знае да биде забавен...оти ние девојките сакаме поред нежност и малку возбуда....некогаш и малку повеќе;)
Да знаете што сакате добро ќе беше ама не знаете, тоа е проблемот!
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Да знаете што сакате добро ќе беше ама не знаете, тоа е проблемот!
Така е, на гравчиња не гледаме по кој очи на дршки ќе ни излезат, за каков дечко лиги ќе ни потечат и од кој ќе добиеме срце биење...тоа доаѓа ненадејно, ваууууууу...и :ljubove::brlav:и веќе си затрескана....а потоа сукаме зелник.:цицки:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom