Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Исто го имам приметено, подобри се за координација, систематизација и организација, поспособни се за мултитаскинг и холистичко гледање на проекти од повеќе аспекти додека ние се фокусираме ултра на еден и сме добри егзекутори, мислам дека еволуциски настанала различната структура на неуронските мрежи заради различната функција, ние ултра фокус на лов на животно, фокус борба со непријател, тие во исто време фокус на повеќе деца одеднаш плус домот. Токму во ова го гледам проблемот во темава.
Па не е само од тие причини, девојка со такви карактеристики, која е посветена на работата и на кариерата и тоа како ќе им даде мотивација на дечките околу неа да работат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
Ако решам да бидам со тебе, не ме интересира времето пред мене ниту тебе треба истото да те интересира.
Taka de, arno ama nikoj tuka ne bi zel kamenjarka za zena. Duri ni @kano koj ete prosetal po svetot, videl mnogu raboti, emancipiran, prozapadno nastroen itn itn. Bi ja opnal onaka da se isprazni ama za brak, zena nikako. Neznam zosto, ne deka od sapun e pa ke se potrosi :D
Ili ima minato i minato:cautious: Ete utre sin ti da ja zemi najgolemata orospija vo gradot, sigurna si deka ke se vodis po ovaa tvojata logika ili malce poinaku ke reagiras :sneaky:
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Taka de, arno ama nikoj tuka ne bi zel kamenjarka za zena.
Види Владе,
Мажите не се во состојба да земат камењарка за жена. ТОЧНО

Амааааааааааааааааааааааааааааа

Мажите се во состојба баш за таква камењарка да си растурат врска/брак. ФАКТ

Ete utre sin ti da ja zemi najgolemata orospija vo gradot, sigurna si deka ke se vodis po ovaa tvojata logika ili malce poinaku ke reagiras
А ти доколку утре син ти одлучи да ја земе најголемата ороспија во градот што ќе правиш? На глава ќе се превртиш? Ќе го откажеш од син? Мислиш ќе те послуша, доколку тој решил баш таква да жени? Ти ќе спиеш со нејзе или син ти?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
А ти доколку утре син ти одлучи да ја земе најголемата ороспија во градот што ќе правиш? На глава ќе се превртиш? Ќе го откажеш од син? Мислиш ќе те послуша, доколку тој решил баш таква да жени? Ти ќе спиеш со нејзе или син ти?
Разликата помеѓу сантели и владе е во тоа што владе нема да го смени ставот, а сантели ќе го смени.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
Мажите се во состојба баш за таква камењарка да си растурат врска/брак. ФАКТ
Masko izneveruva so polesna, ne so poubava. Fakt :toe:
Masko koga izneveruva nema emocii tuku plen. Vo najgolem broj na slucai e toa. Ima isklucoci no toa e statisticka greska.
Zensko od druga strana koga izneveruva e sosem druga prikazna. Ima isklucoci no i tie se statisticka greska.

Ти ќе спиеш со нејзе или син ти?
Najverojatno site :toe:
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
А ти доколку утре син ти одлучи да ја земе најголемата ороспија во градот што ќе правиш? На глава ќе се превртиш? Ќе го откажеш од син? Мислиш ќе те послуша, доколку тој решил баш таква да жени? Ти ќе спиеш со нејзе или син ти?
Тогаш одговорноста е на Владе, не го воспитал како треба, пред се да е отпорен на пичкина магија.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
Jas bi mu dal eden sovet na @Sussaro ,mozi da go prifati, mozi i ne, cunkim na covek mozes da mu zemes so sila, da mu dades nemozis.
Toa sto ne sakas da naucis, ne prasuvaj :toe:
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Кога Сусаро вика патерн сите му одговарате неее секој е посебен случај! Класичен случај на шаблон, да се проба нешто што во моментот изгледа појако, ако не успее здравје сомот е тука :toe: Не викам дека е тоа само женска карактеристика, ама бидејки се глорифицира пи*ето повеќе паѓа во очи!
Нема посебен случај.Мажите станаа многу очајни за пуста пичица.Затоа и жените си играат кураташак им се може.Мажите станаа лесно заменливи.Затоа и типов шо се лигавел,кога ќе размислиш само колку време се потел на ФБ па и лајкувал слики па мислел шо да и кажи следно, па ресторани,па мечиња па нескафиња со ликер,ланчиња и после сите тие работи на крајот да добие корпа.За женската е сеа лесно.Затегнат минич,таканаречен допичњак,тро подлабоко деколте,слика на социјална мрежа и оп за брзо време 300 лајкој.Нејзино е сеа да си игра со мажите и да ги бира ко карпузи на пазар.Тоа е реалноста независно дали ни се свиѓала или не.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Masko izneveruva so polesna, ne so poubava. Fakt
„Душо вистина е дека те изневерив со Трајанка, ама ти си далеку поубава од неа, а таа е само лесна“ :sneaky: И ќе видиш Владе како со брзина на светлината жената знае да ракува со оклагија по глава:sneaky:

П.С. Упс, извини, забравив дека доколку маж изневери жена, тоа се рачуна за херојски подвиг, а доколку жена изневери маж, тогаш тоа е сосема дуга приказна:свиркам:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
Нема посебен случај.Мажите станаа многу очајни за пуста пичица.Затоа и жените си играат кураташак им се може.Мажите станаа лесно заменливи.Затоа и типов шо се лигавел,кога ќе размислиш само колку време се потел на ФБ па и лајкувал слики па мислел шо да и кажи следно, па ресторани,па мечиња па нескафиња со ликер,ланчиња и после сите тие работи на крајот да добие корпа.За женската е сеа лесно.Затегнат минич,таканаречен допичњак,тро подлабоко деколте,слика на социјална мрежа и оп за брзо време 300 лајкој.Нејзино е сеа да си игра со мажите и да ги бира ко карпузи на пазар.Тоа е реалноста независно дали ни се свиѓала или не.
Mene iskreno mi e milo sto sum clen na forumot i sto ja imam taa cest da se druzam, makar i virtuelno so odbrano zensko drustvo koe ne e takvo kako sto gi opisa. Barem vo virtuelniot svet ako nisto drugo :sneaky:.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Разликата помеѓу сантели и владе е во тоа што владе нема да го смени ставот, а сантели ќе го смени.
Сантели како одговорна мајка би требало да знае дека среќата на нејзиниот син е најважна за неа, доколку синот и е среќен со таква жена. Без разлика што таа ќе мисли за нејзината снашка, за мир и почит спрема синот, таа би требало да се однесува најнормално.
Владе пак како одговорен татко би требало да знае дека среќата на неговиот син е најважна за него, доколку синот му е среќен со таква жена. Без разлика што Владе ќе мисли за неговата снашка, за мир и почит спрема синот, тој би требало да се однесува најнормално.

Што ќе мислат во глава, тоа си е нивно, сигурно ќе ја псујат, осудуваат и слично. Ама пред синот би требало да се однесуват најнормално. Негов избор, своја глава, своја капа.:toe:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
„Душо вистина е дека те изневерив со Трајанка, ама ти си далеку поубава од неа, а таа е само лесна“ :sneaky: И ќе видиш Владе како со брзина на светлината жената знае да ракува со оклагија по глава:sneaky:
Toa e fakt, ti se dopagjalo toa ili ne. MASKO IZNEVERUVA SO POLESNA, NE SO POUBAVA. Ako slucajno se pogodi poubava toa e bonus, cista slucajnost no nikakov presuden moment, zatoa sto nema emocii, ednostavno plen.
Ke jadi oklagija zatoa sto zenata se vodi po nejzina logika, cim izneveril mora da ima vkluceno emocii i neznam sto. Taa si trgnuva po toa zosto taa bi izneverila i istoto si go misli i za nego. Sto nema vrska. Masko, ete kamiondija ke zastani so kamionot, ke kreni nekoja kamenjarka i ke se isprazni, ke go zapali kamionot i ke si prodolzi ko nisto da ne bilo. Nema ni da pomisli na nea po 5 km ili po 5 min vo slucaj da vozi bas sporo. Kolku zeni bi go napravile istoto da ima kamenjari na patot?
P. S zatoa i nema vo slucaj da se prasuvase zosto nema.

П.С. Упс, извини, забравив дека доколку маж изневери жена, тоа се рачуна за херојски подвиг, а доколку жена изневери маж, тогаш тоа е сосема дуга приказна:свиркам:
Nema problem, izvinato :)
Автоматски споено мислење:

Сантели како одговорна мајка би требало да знае дека среќата на нејзиниот син е најважна за неа, доколку синот и е среќен со таква жена.
Da sinot epten ke bidi srekjen koga sekoj den drugi cevli ke si najdva pred vrata. Prosto kefoj ke bidi. Santeli znae deka na dolg rok sin mu ke bidi daleku od srekjen, naprotiv. Santeli ne e rastena vo saksija, Santeli go ima zivotnoto iskustvo zad nea i ednostavno znae deka taa negova srekja vo toj kratok moment dodeka trae, sin mu ke ja preplati i toa prilicno skapo. Santeli ne e od vcera, niti pie mastilo niti pagja na pickina magija posto i samata ja ima i znae kakva mokj imala ili ima megju noze.
Tuku zivo goram od zelba Santeli kakov diplomatski odgovor ke smisli za pred javnost. Za privatno ke napravi se sto e vo nejzina mokj kako dobar roditel koj mu misli arno na svoeto cedo da go otrgni od takva zena.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
А ти доколку утре син ти одлучи да ја земе најголемата ороспија во градот што ќе правиш? На глава ќе се превртиш? Ќе го откажеш од син? Мислиш ќе те послуша, доколку тој решил баш таква да жени?
Мајка му ќе ги раздели. Знаеш, доволно е само, пред жена, да пуштиш едно мало жарче, потоа женскиот мозок ќе си ја заврши работата. Ќе го индоктринира, дали со предавања и притисоци, или со директно префрлање и крадење на неговото внимание додека неговата девојка е тука.

Тоа е интересен феномен. Жената одма ќе си креира ривалитет, мое е само да ја поддржам со едно мало минијатурно жарче. :sneaky:
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Masko, ete kamiondija ke zastani so kamionot, ke kreni nekoja kamenjarka i ke se isprazni, ke go zapali kamionot i ke si prodolzi ko nisto da ne bilo. Nema ni da pomisli na nea po 5 km ili po 5 min vo slucaj da vozi bas sporo
Како знаете да си ја носите водата каде што ви одговара, секоја ви чест :cuc:

„Мажите се во состојба баш за таква камењарка да си растурат врска/брак. ФАКТ“ - мислев на оние мажи кои покрај врска или брак имаат на страна слабост да се кријат по хотелски соби и сл. Не затоа што не виделе пи*ка Владе, туку затоа што „имањето на страна нешто“ им го храни егото „ете јас можам, ете јас имам, фраер што ебе“.

И седнуваш после да пиеш кафе со девојка му / жена му. И таа ти објаснува „леле колку е внимателен Трајче мој, ваков е. таков е онаков е. Воодушевена и среќна, што нејзиниот дечко/маж ја сака, цени, почитува. И ти истата секунда добиваш нагон за повраќање, не знаеш дали да и плеснеш во лице дека Трајче нејзин додека таа пие кафе со тебе, се крие како глушец во некоја дупка со камењарка или да ја оставиш да верува и да се дави во сопствената илузија за нејзиниот Трајче.

Дали Трајче ќе се сеќава на камењарката или не, мање битно Владе. Нема да ја носи дома :sneaky: Чинот е битен Владе, чинот
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.493
На машкиот мозок 100 жарчиња да му пуштиш, пак ко алиса во земјата на чудата ќе се понаша :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom