Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.371
Поени од реакции
22.201
Не би се согласила :D Знам само за една единствена 40+ што не е мажена, а сака да биде мажена. Сите други што сакаа - се омажија. Не е толку тешко :D
Ete hipoteticki da recime deka izgorena si da se mazis. Duri nekoj ne ti klekni na kolena so prstenot vo raka toa ke si ostani samo pusta zelba. Ne zavisi bas od tebe, treba da te pobara nekoj prvo za zena ili vo slucajot mazot odbira koja ke ja zeni, a ne ti. Ti mozes da se slozis ili ne isklucivo samo ako vekje prethodno nekoj te pobaral za zena, ne pred toa. Ili da skratam, tvojata izjava dosega ke bev mazena ako sakav bi imalo znacenje samo i samo ako nekoj vekje te pobaral za zena a ti si go odbila, inaku e samo moo point
Screenshot_20240827-000801_Chrome.jpg
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.293
Поени од реакции
8.407
Ete hipoteticki da recime deka izgorena si da se mazis. Duri nekoj ne ti klekni na kolena so prstenot vo raka toa ke si ostani samo pusta zelba. Ne zavisi bas od tebe, treba da te pobara nekoj prvo za zena ili vo slucajot mazot odbira koja ke ja zeni, a ne ti. Ti mozes da se slozis ili ne isklucivo samo ako vekje prethodno nekoj te pobaral za zena, ne pred toa. Ili da skratam, tvojata izjava dosega ke bev mazena ako sakav bi imalo znacenje samo i samo ako nekoj vekje te pobaral za zena a ti si go odbila, inaku e samo moo point
Прегледај го приврзокот 427648
Не знам, мајка ми го има побарано татко ми, ене ги 30 и кусур години арно им е.
И ме побарале, не се секирај до толку :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.371
Поени од реакции
22.201
Не знам, мајка ми го има побарано татко ми, ене ги 30 и кусур години арно им е.
И ме побарале, не се секирај до толку :D
Ne se sekiram jas ic, onaka si pravime muabet, forum e ova. Se ke najdis tuka, vrvni ebaci, vrvni sportisti, vrvni soferi, zeni so ragjaat na 60, zeni so go zaprosile mazot, vrvni domakinki i uspesni na sekoe pole i taka.
 
Член од
17 јануари 2020
Мислења
71
Поени од реакции
143
Ete hipoteticki da recime deka izgorena si da se mazis. Duri nekoj ne ti klekni na kolena so prstenot vo raka toa ke si ostani samo pusta zelba. Ne zavisi bas od tebe, treba da te pobara nekoj prvo za zena ili vo slucajot mazot odbira koja ke ja zeni, a ne ti. Ti mozes da se slozis ili ne isklucivo samo ako vekje prethodno nekoj te pobaral za zena, ne pred toa. Ili da skratam, tvojata izjava dosega ke bev mazena ako sakav bi imalo znacenje samo i samo ako nekoj vekje te pobaral za zena a ti si go odbila, inaku e samo moo point
Прегледај го приврзокот 427648
Vlade za da pobarash nekoja za zhena treba prvo vo vrska da si so nea...Mozhesh ti vo vrska da si so koja sakash ili samo so taa shto nema da te korposa?
bashka i treba da ti kazhe da koa kje ja pobarash... ama chekaj rano e za taa faza seushte
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.246
Поени од реакции
8.647
Сличен систем има во Германија, мајките добиваат поени и повисока пензија за одредена сума по дете, минимум години стаж и старост за пензија, се услови кои секако мора да се исполнат, но и покрај сето ова Германките не раѓаат.
значи не било до државата, следниот пат да не барате оправдување државата не помагала, него да раѓате дечиња, лом дом да ви прават, наместо да губите/тепате време на форум , да не знаете главата кај ви е.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.371
Поени од реакции
22.201
Vlade za da pobarash nekoja za zhena treba prvo vo vrska da si so nea...Mozhesh ti vo vrska da si so koja sakash ili samo so taa shto nema da te korposa?
bashka i treba da ti kazhe da koa kje ja pobarash... ama chekaj rano e za taa faza seushte
Abe kaj si ti dosega , od um me izvaj.
Sobiras poeni kaj pumceto a ? Aj mozi ovoj pat ke ti se posrekji, ocigledno so livadarkite i ne pomina bas najdobro, djabe se ligaese.
A ubo vi rekov, nema lepce tamu, pisi propalo e to. Ali pumceto ete uste ne e livadarka, samo ete go nema najdeno vistinskiot. Probaj si ja srekjata, nikogas ne se znae (y)
 
Член од
17 јануари 2020
Мислења
71
Поени од реакции
143
Abe kaj si ti dosega , od um me izvaj.
Sobiras poeni kaj pumceto a ? Aj mozi ovoj pat ke ti se posrekji, ocigledno so livadarkite i ne pomina bas najdobro, djabe se ligaese.
A ubo vi rekov, nema lepce tamu, pisi propalo e to. Ali pumceto ete uste ne e livadarka, samo ete go nema najdeno vistinskiot. Probaj si ja srekjata, nikogas ne se znae (y)
Ne be seriozno me stai u misla...
Znachi ja mozham onaka da si biram ko lubenica koja da ja zhenam...eve kejf mi e Emily Ratajkowski da ja zhenam...vikash od mene zavisi dal kje ja zhenam?
Ja ustvari ne sum zhenet so nea deka ja ne sakam a?
So pumata horoskopot ne ni e pogoden :mad:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.371
Поени од реакции
22.201
Ne be seriozno me stai u misla...
Znachi ja mozham onaka da si biram ko lubenica koja da ja zhenam...eve kejf mi e Emily Ratajkowski da ja zhenam...vikash od mene zavisi dal kje ja zhenam?
Ja ustvari ne sum zhenet so nea deka ja ne sakam a?
Ostaj ja Emily, vidi svrti nekoj muabet so pumata. Gledas site tuka ja napagjat, ti ke i dojdis nesto kako vitezot na bel konj so odsekogas go cekala.
Kako velat, utrez kukja ne krepi, to so mozis vecerva ne go ostavaj za utre. Ke mu zbrcat bumbarite, ke si zemi kuce , a to vo ovie okolnosti zaebana rabota e, ke se polivadarci i tolku od biznisot :(
 
Член од
17 јануари 2020
Мислења
71
Поени од реакции
143
Ostaj ja Emily, vidi svrti nekoj muabet so pumata. Gledas site tuka ja napagjat, ti ke i dojdis nesto kako vitezot na bel konj so odsekogas go cekala.
Kako velat, utrez kukja ne krepi, to so mozis vecerva ne go ostavaj za utre. Ke mu zbrcat bumbarite, ke si zemi kuce , a to vo ovie okolnosti zaebana rabota e, ke se polivadarci i tolku od biznisot :(
Zoshto so pumata da vrtam muabet zhiti se, koga mozham koja sakam da ja zhenam a ja sakam Emily da ja zhenam?
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.368
Поени од реакции
3.396
Па како е некому касно на 30, ако опсегот е 45-55?

До 55 не знам дали ќе бидам жива, лотарија е да мислиш дека ти е загарантирано било што.

Со работата и делото на дотичниот сум добро запознаена :)

И кога веќе си решил ти да си живееш според одредена догма, тоа е сосема во ред. Само истата не е апликативна на секој еден човек. Ама во право си, преширока дебата за овде. Креационист и наука, deeeeep.

Хороскоп е боље ;)
.
.
.
И ова не се однесува на тебе лично, туку ми е општо за секој пат кога ќе ми речат "Ќе УмРеШ сАмА сО мАчКи"
Прегледај го приврзокот 427441
Луѓе што веруваат во хороскоп немаат право да јадат гомна за христијанството.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.293
Поени од реакции
8.407
Ne se sekiram jas ic, onaka si pravime muabet, forum e ova. Se ke najdis tuka, vrvni ebaci, vrvni sportisti, vrvni soferi, zeni so ragjaat na 60, zeni so go zaprosile mazot, vrvni domakinki i uspesni na sekoe pole i taka.
Штета не работи нешто форумов, ќе си најдев мислење и од 2009та каде што истото го кажувам, затоа што е така.

И мање битно, околу мене сите со договор се венчаваа, не со клекнувања и изненадувања, сите живееа Х години заедно пред да се венчаат.

Бившиот дечко ми беше вереник. Што е тотално неважно во приказната.
Автоматски споено мислење:

Луѓе што веруваат во хороскоп немаат право да јадат гомна за христијанството.
Олабај се. Луѓе имаат право шо кур сакаат да прават.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.371
Поени од реакции
22.201
Штета не работи нешто форумов, ќе си најдев мислење и од 2009та каде што истото го кажувам, затоа што е така.

И мање битно, околу мене сите со договор се венчаваа, не со клекнувања и изненадувања, сите живееа Х години заедно пред да се венчаат.

Бившиот дечко ми беше вереник. Што е тотално неважно во приказната.
Kjuti sega, nebitno e to, ti najdovme srodna dusa. Ne mu zamervaj za Emily, saka da se napraj vazen a neznaj kako.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom