Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Член од
22 август 2022
Мислења
471
Поени од реакции
1.635
Па "маж" е еднина љољ.

@Audiofil вистина е дека не сме насилни воопшто, ама своеглави доста ;) Не можеш да си амбивалентен кон водолија :D
Водолиите се чувствуваат самоуверено во својата тишина, авангардност и пацифизам оти се генерално најинтелигентните во зодијакот. Искрено не би сакала да се замерам со водолија. Без насилство многу убаво може да ти го покаже местото и да ти даде лекција.

Лав можеби би било убаво, ама и двајцата би биле fixed signs. Идеите тешко им се менуваат, тешко се навикнуваат на промени, гордост и тн. Мислам тебе подобро би ти дошол некој социјален, интелигентен, весел човек, некој Стрелец некој Близнак, што впрочем имаш Марс таму. Би си се надополниле.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.236
Поени од реакции
8.344
Водолиите се чувствуваат самоуверено во својата тишина, авангардност и пацифизам оти се генерално најинтелигентните во зодијакот. Искрено не би сакала да се замерам со водолија. Без насилство многу убаво може да ти го покаже местото и да ти даде лекција.

Лав можеби би било убаво, ама и двајцата би биле fixed signs. Идеите тешко им се менуваат, тешко се навикнуваат на промени, гордост и тн. Мислам тебе подобро би ти дошол некој социјален, интелигентен, весел човек, некој Стрелец некој Близнак, што впрочем имаш Марс таму. Би си се надополниле.
Ами како ќе бидам водолија ако не газам по живци на мажО секој ден :D
 
Член од
22 август 2022
Мислења
471
Поени од реакции
1.635
@PurplePuma
Епа со горд лав тоа жонглирање со живци може деструктивно да биде. А овие другиве не држат толку лутина, може лесно на убаво да се сврти. Близнак сака полемика пример. И лавови многу сакаат да зборат ама додека не им го потцениш авторитетот.

Да, водолиите се авангарда, вечна борба со кралот, со системот, заштитници на послаби. Вака да се поставиш на типичен лав, ќе го сфати како атак врз врската. Може изгледа како ice and fire авантура ама секогаш ќе мора да се има таа свест дека тоа не е ништо лично и дека те усреќува. Со труд може на убаво да се истера. Има некоја привлечност меѓу овие дека се на спротивна страна од оската. Ама, на овие моменти треба да се пази.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.569
Поени од реакции
33.839
Водолиите се чувствуваат самоуверено во својата тишина, авангардност и пацифизам оти се генерално најинтелигентните во зодијакот. Искрено не би сакала да се замерам со водолија. Без насилство многу убаво може да ти го покаже местото и да ти даде лекција.

Лав можеби би било убаво, ама и двајцата би биле fixed signs. Идеите тешко им се менуваат, тешко се навикнуваат на промени, гордост и тн. Мислам тебе подобро би ти дошол некој социјален, интелигентен, весел човек, некој Стрелец некој Близнак, што впрочем имаш Марс таму. Би си се надополниле.
Секогаш мислев дека ваквите девојки се делулу поради њу ејџ модите за еманципирање и симулирање спиритуалност но се предомислувам, ова е подлабоко. Ваквите девојки уствари се преполни анксиозност бидејќи такво шаблонирање себеси и блиските околу себе е само уште едно калкулирање поради овертинкинг, стрес и страв од што носи иднината. Мора да знаат дали некој е пример себичен со шорткатот кој е хороскопските знаци наместо да потрошат време на таа личност и да дознаат самите дали се или не се, пример, себични за да не завршат повредени поради таа, пример, себичност подоцна. Тие девојки имаат проблем со менаџирање очекувања и често се во “разочарана” состојба поради тоа, па дури и кога е “изненадена” состојба пак не е нешто позитивно бидејќи наративот е диктиран од нешто што не требало да еволуира повеќе од тин шема секција. Препорачувам д…

Тоа е нашиот час за денес.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.118
Поени од реакции
12.211
Замисли да одбираш пријатели/партнери според тоа каде и кога е роден. Нема повисоко ниво на шизофренија. ЈБТГрл, па ти како имаш толку многу љубовни проблеми, нели знаеш кој каков е по хороскопскиот знак, зарем не си во предност?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.236
Поени од реакции
8.344
Еј, има нека тајна веза. Не до толку да си сфаќаме здраво за готово и да формираме мислење за некого, ама од некоја причина која јас не ја разбирам и не сум астролошки писмена, барем за светов околу мене си важат општите карактеристики.

Не се замарам подлабоко од тоа, ама класичен рак (и маж и жена) се емотивно набиени створења што толку многу чувствуваат сè, не се трпат.

Јарци/Стрелци најбољи со пари се.

Овни ќе те потепаат а уште не знаеш кај си погрешил :D

Итн.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.724
Поени од реакции
4.929
Секогаш мислев дека ваквите девојки се делулу поради њу ејџ модите за еманципирање и симулирање спиритуалност но се предомислувам, ова е подлабоко. Ваквите девојки уствари се преполни анксиозност бидејќи такво шаблонирање себеси и блиските околу себе е само уште едно калкулирање поради овертинкинг, стрес и страв од што носи иднината. Мора да знаат дали некој е пример себичен со шорткатот кој е хороскопските знаци наместо да потрошат време на таа личност и да дознаат самите дали се или не се, пример, себични за да не завршат повредени поради таа, пример, себичност подоцна. Тие девојки имаат проблем со менаџирање очекувања и често се во “разочарана” состојба поради тоа, па дури и кога е “изненадена” состојба пак не е нешто позитивно бидејќи наративот е диктиран од нешто што не требало да еволуира повеќе од тин шема секција. Препорачувам д…

Тоа е нашиот час за денес.
Не биди party pooper, баш ме занимаше до кај ќе оди муабетот.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.236
Поени од реакции
8.344
Не биди party pooper, баш ме занимаше до кај ќе оди муабетот.
Полека, можеби еден ден во иднината ќе дознаеме кои се добрите момчиња и зошто не ги сакаме.
Можеби е до подзнакот. Можеби...
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.602
Поени од реакции
5.403
За хороскоп зборат само мажи што не пецнале ништо долго време. Ќе се спуштат на тоа ниво за да си најдат исти муабет со жените, оти некои попаметно нема шо да кажат. Види го аудиофилов везе ли везе се распали демек сеа ќе му пуштат нјудс...
Овие беа само мамци за да се фати на јадицата некој како тебе бидејќи таквите ми се предизвик и најчесто ги решавам за 5 минути.
Автоматски споено мислење:

@Audiofil гледам дека доста се разбираш во астрологија, можеш ли да ми препорачаш некои страници за бесплатна натална карта или барем материјали да читнам нешто.
Демо верзијата помина.
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.392
Поени од реакции
1.267
За "добрите момци", нека не ве интересира што мислење имаат госпожите и кога влегва Меркур во Ретрогрејд. Сконцентрирајте се на себе, интелектуално, физички и психички и сами ќе си дојдат.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
471
Поени од реакции
1.635
Веруваме и се трипаме анксиозно исто толку колку што машките веруваат дека кладилница ќе ги збогати и ќе им плати дугови. Релакс малу. Види толку жените ги сакаат маживе што од што нејќат да признаат дека се ѓубриња им бараат астролошки оправдувања за понашање.

Секој со своите пороци дечки, или мање мржња према спротивен пол или истражување на други води. И мене ми е чудно што има мажи кои ако изгуби Ливерпул рецимо паѓаат во депресија и им влијае на секојдневие па сѐ уште не мрзам мажи.

Лом ме напраивте, а на некои овде можда и услуга им се напраи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom