Зошто девојките кога имаат ПМС се нервозни и депресивни?

Дали сте неподносливи кога имате ПМС


  • Вкупно гласачи
    116

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
тачно... после заради такви видови машки ( или животни БЕЗ НАВРЕДА БАТО) девојките мислат дека сите машки се исти ... дека си се кретени
За ова мислење имаш огромен RESPECT од мене:smir:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
лол интересно.... но и жално
зашто жално? докажуваш дека сепак машкот свет не каков што го замислвуаме и ете добиваш почит од женско зашто жално?
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Затоа што не излегоа дека они се нашата карпа , туку дека двете страни се потпираат еден на друг :) Инаку , имаш респект затоа што беше искрен.Тука нетреба ништо да ти биде жално , баш напротив :smir:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
зашто жално? докажуваш дека сепак машкот свет не каков што го замислвуаме и ете добиваш почит од женско зашто жално?
па жално е дека повеќе и повеќе машки се како оној горе. имаат исто мислење.. и ке се појави еден нормален. пр. како што постирав јас.. и девојките се зачудени демек мислев дека сите машки се исти....
таа што рече РЕСПЕКТ докажува дека машки со мислење и менталитет како тој горе се многу .. нормалните ( мислам вистински маж кој го почутва женскиот пол под еднакво ниво како и машкиот пол) се помалце :toe:
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Искрено, и јас сум многу нервозен кога неколкупати во годината ми се случува посериозно да ме боли глава/стомак/нешто трето, а пак што да речат девојките што мораат тоа да го претрпат секој месец? Баш напротив, доволно е да видам дека СЕ ТРУДАТ да бидат расположени и весели, иако знам дека длабоко во нив не им е дојдено до такво нешто, и навистина да ги ценам заради тоа, и да пробам да им излезам во пресрет на било што. Па и ние машките сме неподносливи, на пример кога ни губат омилените спортисти/тимови (иако не станува збор за никаква болка што ја чувствуваме), па тие пак не' поднесуваат и се со нас, независно од исходот...:smir:
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Искрено, и јас сум многу нервозен кога неколкупати во годината ми се случува посериозно да ме боли глава/стомак/нешто трето, а пак што да речат девојките што мораат тоа да го претрпат секој месец? Баш напротив, доволно е да видам дека СЕ ТРУДАТ да бидат расположени и весели, иако знам дека длабоко во нив не им е дојдено до такво нешто, и навистина да ги ценам заради тоа, и да пробам да им излезам во пресрет на било што. Па и ние машките сме неподносливи, на пример кога ни губат омилените спортисти/тимови (иако не станува збор за никаква болка што ја чувствуваме), па тие пак не' поднесуваат и се со нас, независно од исходот...:smir:
:vozbud: Конечно!!!!!!! Еве разумен и искрен човек. Well done, Im proud :pipi:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.880
Ајде уште 5 дена, и нема нервози :icon_lol: е*ати и пмс и ммс и све по список!
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Не сум баш нервозна,ама за неподнослива сум и ту јако :)
На пример денеска и почнав да и пиштам на мама дека сакам грозје да ми најди како шо знае и умее :pos:
Исто премногу сум емотивна и најмала работа може да ме растажи,а не пак некоја разделба..
после тоа почнувам со некои си црни мисли и така се додека не добијам...
го мразам овој период:tapp:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Па што знам кога сум во пмс најчесто знам да јадам ептен многу благо, се јадам и никогаш неможам да престанам.И сум премногу чуствителна секоја ситиница може да ме разнежи, да ме изнервира и за најмала некоја работа почнувам да плачам:tapp:.
 
T

TaMчЕ

Гостин
Нервозна сум многу,стомакот ме убива:vozbud: и само се карам по дома,пошто ме малтретираат ко да не знаат како е:tapp:
 
M

MIL

Гостин
Работата е што сите вие мислите дека нема никакви промени.
Вие ретко кога чувствувате промени.
„Промените” најчесто ги чувствува партнерот.
T O C N O ! Toa ne mozat da go osetat oni najdobro go osekame nie ama gabe e sepak ne ne razbiraat
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Машките: знаете како е кога ќе ве мавнат по јајца, не?
Епа така се осеќаме ние, секој месец, неколку дена.
И после зошто сме нервозни и депресивни, па не сме дебелокожци, болката надвладува.
Јас сум неподнослива на кило. Кога сум во ПМС сум јас против цел свет, на сите им се дерам, и одма ми се спојуваат жичките. Сите ме мразат тогаш. :(
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
T O C N O ! Toa ne mozat da go osetat oni najdobro go osekame nie ama gabe e sepak ne ne razbiraat
вие нас не не разбирае знам дека не е сеедно некој да ти се развика и полсе да биде се ок ама најтешко ни е на нас тие моменти не си ни на небо ни на земја!
ај потсети се како ти е на тебе кога те боли глава, стомак и кога си нервозен за нешто така на нас ни е цел тој циклус, а неможеме ништои против тоа едноставно помоќно е!
најмногу ние трпиме!
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Jas mislam deka celo vreme sum nepodnosliva:vozbud:..sala na strana...pa varira ,nekoj meseci ni samata sebe ne se podnesuvam a ne pa drug d ame podnesuva, a nekoj meseci sum ok :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom