Зонско-револтирани граѓани (ваши искуства со Зонското паркирање)

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
262
Поени од реакции
69
Се наоѓа нешто околу дебар маало, кај бастион слободно или ќе треба да си плаќам?
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Чувајте се од Боемска улица:
Паркирањето ќе се спречува директно со казни. Со ЈП 'Паркинзи Општина Центар' направивме договор еден нивен вработен постојано да има на 'Боемска 2' и да ги казнува сите кои ќе паркираат таму. Во исто време топките кои ги поставивме како бариера против паркирање, а граѓаните ги кршат, ќе најдеме начин да бидат поцврсти", рече градоначалникот Андреј Жерновски на вчерашната седница на Советот на Општина Центар.
http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=78F9DCEB250F4E4DBC436D84D9C0665A

На територијата на Карпош нема да се воведе зонско паркирање, тврди градоначалникот Стевчо Јакимовски. Ова е потврда на неговиот став изречен пред неколку години, кога првпат се заговараше воведување на паркирање по зони во делови од оваа општина, на кое Јакимовски се спротивстави. Тогаш тој нагласи дека решението на проблемот со паркирање во Општина Карпош не е во воведување зонско паркирање туку во изградба на нови паркинг-простори, кои граѓаните би ги користеле бесплатно.
http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=5C6A6E6A5EE398418E2234550E925BC2
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Вчера ми ја кренаа кај бит пазар пајак служба на град Шкупи, во близина на Сенатор горе со објаснување дека тротоарот бил за пешаци(поголем од улица), а во долж 100 метри паркираат коли а нема ниту знак некаков дека е забрането паркираење ниту ништо. А низ цел град на какви места по тротоари се испопаркирани коли ама тоа е. Да ти ебам и држава и "закони". Затоа државава на ова дереџе ни е дојдена. За лекови да ги давате парите лоповишта.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.731
Пајаците вчера дигнале 65 возила
http://a1on.mk/archives/704794

Помножете по 3 или 4 - толку дигнале
ти си по паркирањето..:P
Barba Ante pobijedio sustav: Ne mora platit niti jednu od 698 dnevnih parkirnih kazni
http://www.ezadar.rtl.hr/dogadaji/2648617/barba-ante-pobijedio-sustav-ne-mora-platit-niti-jednu-od-698-dnevnih-parkirnih-kazni/
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Само што ми стигна порака дека паркирањето ми било завршено зошто заборавив да испратам порака.Има некој лек или ми отиде пола дневница?
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Само што ми стигна порака дека паркирањето ми било завршено зошто заборавив да испратам порака.Има некој лек или ми отиде пола дневница?
Нема лек друже. На сите ни се има ова случено, така да од грешките се учи :D
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
Ако може едно прашање во врска со ова АРАЧОВ-паркирање по Скопје, јас сум од внатрешноста на РМ, и викендов (недела) имам потреба да одам до СК децата да ги носам до золошка и дополнително да поминам до кај едни пријатели на 2-3 часа, е сега имам непроверена информација дека во недела АЖДЕРИВЕ не наплаќале за паркирање но би сакал и вие да ми кажете дали е ова точно или не?
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
812
Поени од реакции
875
Ако може едно прашање во врска со ова АРАЧОВ-паркирање по Скопје, јас сум од внатрешноста на РМ, и викендов (недела) имам потреба да одам до СК децата да ги носам до золошка и дополнително да поминам до кај едни пријатели на 2-3 часа, е сега имам непроверена информација дека во недела АЖДЕРИВЕ не наплаќале за паркирање но би сакал и вие да ми кажете дали е ова точно или не?
Точно е.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Cudna rabota mi se sluci, imam parkirano no mnogu odamna pred mesec dena, i sea pred malce mi stigna poraka vaseto parkiranje zavrsi vo 23:00 i mi zede 75 denani, a jas ni poraka sum pratil ni nisto doma bev, i toa so datum 14.06.2017 deka bilo parkirano bese porakava, i gledam bas vo porakite od togas 3 pati sum se parkiral do sega. Zabegana rabota.
 

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
262
Поени од реакции
69
Ако ја платам онаа казната што ја лепат на бришачи во рок од 24 часа, има некој попуст нешто?
 
Член од
24 август 2011
Мислења
105
Поени од реакции
35
Прашање, во скопје пајак има ли право да ти ја земе, ако ти е паркирана на обележено паркинг место, или само "казна да се плати",
Барем знам дека пајак обично ги зимаат оние возила кои се непрописно паркирани(тротоар, улица,...)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom