Зонско-револтирани граѓани (ваши искуства со Зонското паркирање)

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Еднаш двапати ми ставија лисици на тркалото од колата, ,, ме дисциплинираа'' па сега изгорен си плаќам паркинг,само многу ме нервира што од другата страна на вардар кај што живее племето не важи закон и пајак а ако паркираш на паркинг ќе треба да платиш 50 денари па ако сакаш 5 минути или цел ден паркирај и тоа без фискална.

Ти ибам државата скапана
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
Еднаш двапати ми ставија лисици на тркалото од колата, ,, ме дисциплинираа'' па сега изгорен си плаќам паркинг,само многу ме нервира што од другата страна на вардар кај што живее племето не важи закон и пајак а ако паркираш на паркинг ќе треба да платиш 50 денари па ако сакаш 5 минути или цел ден паркирај и тоа без фискална.

Ти ибам државата скапана
Епа да беше ВМРО на власт сиве овие години немаше вака да биде.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.543
Член од
13 август 2015
Мислења
4
Поени од реакции
1
Може ли некој да ми објасни кај се наоѓа полициската станица во лисиче? Треба да идам негативни поени да ми пишат, а не знам кај им е станицата... Фала, поздрав
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Може ли некој да ми објасни кај се наоѓа полициската станица во лисиче? Треба да идам негативни поени да ми пишат, а не знам кај им е станицата... Фала, поздрав
После Морски,или после Крстот на втората раскрсница во бараките
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.543
Сител извести дека пајакот вчера во Скопје дигнал 87 возила
http://sitel.com.mk/pajakot-krenal-87-vozila-vchera-vo-skopje
Оваа вест не е точна
Во Скопје „стопанисуваат и поштено заработуваат “10 градски и 3 општински пајаци
Пајаците „ стопанисуваат “ нон-стоп - 7 дена по 24 саати. и лете и зиме - нема одмор
Бројат на дигнати возила е барем три пати поголем, а оваа бројка се однесува на дигањата кои ги забележила полицијата
Што е најважно нема спас од пајаците. И двете „ политички опции “ се заинтересирани таму да ги вработат своите плакато лепачи и швалерки
Така е тоа кога немаме правна држава, туку власт на некакви „ политички опции “.
 

Wap

Член од
26 јануари 2016
Мислења
61
Поени од реакции
14
Добив казна 960ден. во дебар маало, кај што никаде немаше знак дека е зонско (барав).
Не планирам да ја плаќам ради тоа, башка и немаат никаков доказ дека сум ја добил казната(закачена на шофершајбна ми беше).
Имал некој искуство вакво и какко сте поминале?
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Добив казна 960ден. во дебар маало, кај што никаде немаше знак дека е зонско (барав).
Не планирам да ја плаќам ради тоа, башка и немаат никаков доказ дека сум ја добил казната(закачена на шофершајбна ми беше).
Имал некој искуство вакво и какко сте поминале?
Мораш да платиш.Ја сликаат колата и имаат доказ.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Од кај ти е информацијава?
А тоа што нема никаков знак дека е зонско, ја нр гледам на гравчиња..
има, треба да го побараш. А и логично е да има пошто е дебар маало строг центар.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Добив казна 960ден. во дебар маало, кај што никаде немаше знак дека е зонско (барав).
Не планирам да ја плаќам ради тоа, башка и немаат никаков доказ дека сум ја добил казната(закачена на шофершајбна ми беше).
Имал некој искуство вакво и какко сте поминале?
Мора некаде да имало табла со известување.
А мислам дека не пишуваат казна туку ставаат лисици на тркалото па мораш да го најдеш редарот,да ја платиш казната за да ти ги тргне лисиците
 

Wap

Член од
26 јануари 2016
Мислења
61
Поени од реакции
14
Мора некаде да имало табла со известување.
А мислам дека не пишуваат казна туку ставаат лисици на тркалото па мораш да го најдеш редарот,да ја платиш казната за да ти ги тргне лисиците
Nemase, ni tabla ni takvo na trkaloto.
Se raboti bas kaj hazard vo d.maalo
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Добив казна 960ден. во дебар маало, кај што никаде немаше знак дека е зонско (барав).
Не планирам да ја плаќам ради тоа, башка и немаат никаков доказ дека сум ја добил казната(закачена на шофершајбна ми беше).
Имал некој искуство вакво и какко сте поминале?
Може на некој друг е казната,па на твојата кола ја залепил..Со број на твоите таблици е пишана?Или само онака..
 
А

Атлантист

Гостин
Мене ми ставиле на шофершајбната не казна него некаква - дневна паркинг карта, а сум се паркирал на место за резиденти со налепница.
Проблем ми е што ја немам повеќе картата.
Дали ќе добијам опомена по пошта и дали ако чекам ќе ми пресметаат и некаква камата? Инаку ова е за Општина центар.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Мене ми ставиле на шофершајбната не казна него некаква - дневна паркинг карта, а сум се паркирал на место за резиденти со налепница.
Проблем ми е што ја немам повеќе картата.
Дали ќе добијам опомена по пошта и дали ако чекам ќе ми пресметаат и некаква камата? Инаку ова е за Општина центар.
Најдобро е да се јавиш и да се информираш од прва рака:

http://gradskiparking.com.mk/kontakt-mk.nspx
 

Kajgana Shop

На врв Bottom