Златна зора во акција низ Атина

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
А извинете,
Кој ја очисти Беломорска Македонија ?
Денеска на кој му е поарно ?
На фашистичките Грци или на добронамерните Македонци.

ВО овој свет за да опстанеш како етнос мора да бидеш националист.

Во некој друг свет, сите сме едно и припаѓаме на едното.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Вакво движење// партија треба да е со закон забрането. Ако се декларираат како демократска држава ова мора да е забрането. Ама ако, нека постои, овие ти се како самострел насочен кон Грција, сами ке си го испукаат.
Па грција е "демократската" земја единствена во ЕУ што има 90% грци на своја територија а половината од нив не го зборуваат грчкиот јазик па сега види :D
--- надополнето: 9 септември 2012 во 23:27 ---
А извинете,
Кој ја очисти Беломорска Македонија ?
Денеска на кој му е поарно ?
На фашистичките Грци или на добронамерните Македонци.

ВО овој свет за да опстанеш како етнос мора да бидеш националист.

Во некој друг свет, сите сме едно и припаѓаме на едното.
Се согласувам ВО ПОТПОЛНОСТ !! Ако сакаш да опстанеш а не да го снемува твојот род како диносаурусите мораш да бидеш радикален иако убиства и национализми не е типично за Македонците.
--- надополнето: 9 септември 2012 во 23:29 ---
орда дегени-бивши затвореници , психијатриски сллучаи - макроа - ништо чудно да во овие редови го препознаете Васко Глигоров/ијевиќ
обратете внимание на бркото со ланецет :pos: типична гејска фаца
А што за овој со ланецот ? Немам нешто инфо за него ?
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
синоќа овие налудничавите заедно со некои свештеници(монаси) околу 300 вкупно ,не дозволија да се одржи театарската претстава “Corpus Christi”- телото на Христа ,Според нив пиесата го понижува Исус и неговите апостоли.
Тие започнаа да извикуваат навредливи зборови кон посетителите кои дошле да ја гледаат претставата . Пееја псалми и викаа: “Гејлада , преставува православие” и, де ка нивниот водач е “Исус од Назарет, а не евреинот Антихрист”.

Сето тоа прерасна во масовни безредија со учество на членовите од Златна зора, меѓу кои беа и пратениците Илијас Панајотарос,Јоргиос Герменис и Христос Папас.
Беа употребени солзавци, а полицијата уапсила четворица



 
Член од
19 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
85
Link
it depicts Jesus and the Apostles as gay men living in modern-day Texas

Не знам зошто протестирале, требало да викнат Соросоиди неколку да донесат колачиња во форма на пенис.

А ако си толку наивен да веруваш дека без национализам може да постои држава, тогаш не заслужуваш да имаш своја држава. Само за пример, еве ти го водачот на ЕУ, Германија.

--- надополнето: 14 октомври 2012 во 10:48 ---


Да ги чистиме ние вака циганите што продаваат на тротоар за колку минути ќе се огласи меѓународната заедница, НВО-ата, Хелсиншки итн?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Овие биле тотално несаглам луѓе
A Fascist party in full cry. Black-shirts smashing migrants' homes. Swastikas on the streets. No, not Germany in the Thirties: Greece 2012

Dressed in black shirts with faces hidden by helmets, ten men on motorbikes came to find him on a Saturday, after darkness fell.
Finding the door bolted at his home in a pot-holed Athens side street, they smashed the windows, broke in and trashed the place. Then, their dirty work done, the neo-Nazi gang roared away into the hot evening. It had taken less than a minute for them to sound an ugly warning that foreigners were not welcome in Greece.
Their target was Imam Shahbaz Siddiqi, a 42-year-old spiritual leader of the Greek capital’s 500,000 Muslims. ‘I was at the mosque praying when they searched for me the other night,’ he told me yesterday. ‘I thank God for that, or else I might now be dead.


Hatred: The far-right Golden Dawn uses fascist symbols. Almost a quarter of Greeks under 25 support the party
‘During the night I went three times to the police station to report the break-in. At the desk I was told that the officers did not have time to investigate my complaint. They were too busy. There is one law for the Greek people and another for us immigrants.’
The attack on Imam Siddiqi is the latest racist outrage by neo-Nazis in a country riddled with xenophobia. In an era of crushing debt and poverty, the immigrant is blamed for almost every Greek ill.
On the same weekend, a young Pakistani immigrant, Hussein Abbas, was viciously attacked outside his home in Elefsina on the outskirts of Athens by the men in dark shirts. He ended up in hospital, his face smashed to a bloody pulp.



 
Член од
2 јули 2012
Мислења
137
Поени од реакции
33
Не дека ги поддржувам овие, меѓутоа европа се наполни со црнци, арапи и авганистанци. Треба фино лепо да си се вратат од каде што дошле инаку нема спас.

Tacno,spored tvoeto mislenje i vie treba da odite tamu od kaj ste dosle ,karpati ,ne deka gi sakam grcite ,da dava Gospod da se ubivat i da propadnat kako drzava ,ama i vie makedoncite ste isti kako niv
 

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462
Tacno,spored tvoeto mislenje i vie treba da odite tamu od kaj ste dosle ,karpati ,ne deka gi sakam grcite ,da dava Gospod da se ubivat i da propadnat kako drzava ,ama i vie makedoncite ste isti kako niv
Се извинувам, знам дека Албанците се најстар народ во европа и водат потекло од илирите. Веднаш ќе се иселиме, нема проблем (y)
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
И вие шизик....и вие сте за по дома враќање.....ако знаете кај ви е дома воопшто....
Вие ли најдовте бе....ах беееее....
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Господ да дадел да се убиеле меѓу себе и ние да сме се иделе назад кај Карпатите, ти го напиша погоре тоа (ако знаеш што пишуваш воопшто)......и после ние сме ги мразеле сите - вие бе сами себе не се сакате....

Него и вие да спакувате тоа парталите од овде, тоа гледај ти.....нема што туѓо да барате....
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Грците потомци на ариевската раса. Излези момче право на тераса и поздрави ја гејската раса.

Циганска сорта глумат нацисти. Као обратно од нацистите ај ќе ги хејтаме беливе. Лулка на цивилизацијата и демократијата they said... :eek:
 
Член од
13 април 2013
Мислења
73
Поени од реакции
72
Овие тепаат као за тепање,или тепаат колку да ги сликаат на ТВ?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Фашизмот/Нацизмот полека полека пак се враќаат во Европа, и тоа благодарение на емигрантите од Истокот и Африка. Од бел континент стане црн...Не одобрувам убиства и слично, но мора да се најде решение и да се вратат назад барем половина од тие што дошле бидејќи ќе биде лошо за цела Европа ако продолжат вака масовно да доаѓаат во Европа.
--- надополнето: 4 мај 2013 во 14:02 ---
Фашизмот/Нацизмот полека полека пак се враќаат во Европа, и тоа благодарение на емигрантите од Истокот и Африка. Од бел континент стане црн...Не одобрувам убиства и слично, но мора да се најде решение и да се вратат назад барем половина од тие што дошле бидејќи ќе биде лошо за цела Европа ако продолжат вака масовно да доаѓаат.
 
M

Muranyi

Гостин
Фашизмот и нацизмот,реално,никогаш не ни биле мртви идеологии,само што за овие 60 години се создаваа услови за нивно повторно воскреснување.Нивното повторно раѓање не е директна последица на масовната миграција во Европа,туку е само алатка за да одредени структури ги оправдаат своите фашистички постапки кои ќе следат во иднина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom