Зимбабве ја призна Македонија под уставното име

Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Фино сеа кој се следни да не прогласат? Камерун , Того?
 
A

apidrone

Гостин
Од вакви келеши не од Македонија ,од планетата усвет да фатиш.Ти немаш толку влакна на курето колку пати што јас сум ја поминал Македонија и попреку и на долж.Каде и да живеам 2001 ва бев каде што треба ,ако не ти мењале памперс тогаш каде си бил?
И соседи и далечни земји.Не ти е јасно кои се ?????? Треба да ти се црта ???????
Штом тврдиш дека Македонија нема што да понуди, дека Македонија е пустина, тогаш што се перчиш дека си ја поминал Македонија бе? А во 2001, бев дома, во Скопје, и немав тогаш 18 години. Задоволен?
Не постојат пријателски и непријателски земји. Постојат земји кои имаат интерес од Македонија, и такви кои немаат интерес.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
И постојат земји кои имаат интерес Македонија да ја нема!
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Штом тврдиш дека Македонија нема што да понуди, дека Македонија е пустина, тогаш што се перчиш дека си ја поминал Македонија бе? А во 2001, бев дома, во Скопје, и немав тогаш 18 години. Задоволен?
Не постојат пријателски и непријателски земји. Постојат земји кои имаат интерес од Македонија, и такви кои немаат интерес.
За што правиме моабет знаеш ????? Ти си мислел на пиперки и патлиџани ,АЛОООООООО ИНТЕРЕС КАКОВ ИМААТ ГОЛЕМИТЕ И ВЛИЈАТЕЛНИ ДРЖАВИ ОД МАКЕДОНИЈА ??? !!!!!!!!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Аууу овие предциве на гејциве не признаа. Браво браво.
 
A

apidrone

Гостин
За што правиме моабет знаеш ????? Ти си мислел на пиперки и патлиџани ,АЛОООООООО ИНТЕРЕС КАКОВ ИМААТ ГОЛЕМИТЕ И ВЛИЈАТЕЛНИ ДРЖАВИ ОД МАКЕДОНИЈА ??? !!!!!!!!
Па еве ти една работа: Наши војници секој ден ги ризикуваат своите животи во Авганистан (мислам дека од Ирак веќе се повлекоа). За кого тоа? За Американците и останати белосветци... Само што ќе ти објаснувам, ти си тераш по свое.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Па еве ти една работа: Наши војници секој ден ги ризикуваат своите животи во Авганистан (мислам дека од Ирак веќе се повлекоа). За кого тоа? За Американците и останати белосветци... Само што ќе ти објаснувам, ти си тераш по свое.
Да и останатите ,убаво кажа .....Ги заболе Французите за твоите војници кога некој им пазари оружје за милијарди.....
Нема што ти да ми објаснуваш мене ,излези надвор, слушни врапци може и ке научиш нешто...
 
A

apidrone

Гостин
Да и останатите ,убаво кажа .....Ги заболе Французите за твоите војници кога некој им пазари оружје за милијарди.....
Нема што ти да ми објаснуваш мене ,излези надвор, слушни врапци може и ке научиш нешто...
Па зошто уште седат таму? Ние и не сме членка на НАТО, што уопште бараме таму? Лижеме гз, ете тоа правиме. Деца ни ја водат дипломатијата, партиски послушници се праќаат за амбасадори, и после крив ни е Цацко... ние сами сме си криви, никој друг не ни е крив. Ама тоа е, македонска работа, мислиме дека цел свет нас не' мрази.
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Па зошто уште седат таму? Ние и не сме членка на НАТО, што уопште бараме таму? Лижеме гз, ете тоа правиме. Деца ни ја водат дипломатијата, партиски послушници се праќаат за амбасадори, и после крив ни е Цацко... ние сами сме си криви, никој друг не ни е крив. Ама тоа е, македонска работа, мислиме дека цел свет нас не' мрази.
А ти шефе колку години имаш па вака што се изразуваш ? Или оваа фраза ја имаш слушнато од пензионерите у маало ?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.644
Поени од реакции
81.679
Оние А1 не се нормални.Сите се за кај Велија (Во Ќелија :) )
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Па зошто уште седат таму? Ние и не сме членка на НАТО, што уопште бараме таму? Лижеме гз, ете тоа правиме. Деца ни ја водат дипломатијата, партиски послушници се праќаат за амбасадори, и после крив ни е Цацко... ние сами сме си криви, никој друг не ни е крив. Ама тоа е, македонска работа, мислиме дека цел свет нас не' мрази.
Сега одлучи се, прво викаш дека:

"Наместо да работиме на подобрување на односите со влијателни земји, ние со истите ги расипуваме, а градиме односи со земји кои се под санкции."

3а сега да не ти чини лижењето на гз на истите тие.

Па што сакате вие "не-лажните" патриоти што под патриотизам разбирате промена на име?

Јас мислам ни сами не знаете ама само нешто да се буните колку да се каже нешто.

 

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91
Јака работа еј, ЗИМБАБВЕ не' признал под уставно име. Готово, сега Мугабе веќе ги подготвува најмоќните компании од Зимбабве да инвестираат во Македонија. Сега веднаш ќе бидам етикетиран како комуњар и антимакедонист. Да се разбереме, мене мило ми е кога држави не' признаваат, ама не се палам одма затоа што Зимбабве ја признал Македонија. Кој меѓународен фактор е Зимбабве бе? Секакви деца праќаме по амбасади, скандали праат таму (Австралија) и сакате да не' признаат? Наместо искусни дипломати да ни ја водат надворешната политика, нас ни ја водат партиски послушници.

Слободно кажи кој грешки ги имам направено. Можеш да отвориш тема за правопис и македонска граматика па да не едуцираш

Да избројам колку пати напиша една иста грешка, или сам ќе го направиш тоа? До кога со вакви таканаречени „патриоти“ кои се лупаат во гради, а ни својот јазик не си го познаваат?!
Слободно кажи кој грешки ги имам направено. Можеш да отвориш тема за правопис и македонска граматика па да не едуцираш. Никој не направи забава затоа што не призна ЗИМБАБВЕ никој не пукаше огномети се си е нормално само што уште една земја не има признаено. Извини ако те боде во очи СДСМ што е спомнат. Нареден пат реплицирај ми на она што го имам напишано не на граматичките грешки. Проблемот на СДСМ е следен секогаш кога некој ќе испадне со радикален став за името или став различен од СДСМ е прогласуван за како што пиша ти патриот но во наводници гледаш иако не ја познавам нашата граматика знам зошто служат наводниците. Што мислиш ти кое е најдобро решение за името ? СДСМ на ова прашање одговараат : Кога ќе дојдеме на власт ќе видете.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Па зошто уште седат таму? Ние и не сме членка на НАТО, што уопште бараме таму? Лижеме гз, ете тоа правиме. Деца ни ја водат дипломатијата, партиски послушници се праќаат за амбасадори, и после крив ни е Цацко... ние сами сме си криви, никој друг не ни е крив. Ама тоа е, македонска работа, мислиме дека цел свет нас не' мрази.
Требаше да знам дека со партиско папучарче си имам работа ,ако не друго по “големите мисли од малиот мозок“ истомислениците на Бране.

Ако сакав вакви глупости можев да си гледам А1 , и на форум сум најмалку да бидам во контакт на Бранкоумни...

Земи си слика од Ѓунер, Фрчко, Денко или Илинка пијаницата и мастурбирај на само, не ме замарај.....
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Сега одлучи се, прво викаш дека
"Наместо да работиме на подобрување на односите со влијателни земји, ние со истите ги расипуваме, а градиме односи со земји кои се под санкции."

3а сега да не ти чини лижењето на гз на истите тие.

Па што сакате вие "не-лажните" патриоти што под патриотизам разбирате промена на име?

Јас мислам ни сами не знаете ама само нешто да се буниме колку да се каже нешто.
Пари, кола и јаки пи*ки око стола. :zlo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom