Зголемување од 78% на платата за функционерите

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.817
Поени од реакции
24.136
Кој образ ѓон треба да го имаш на оваа сиромаштија, скапотија и целосно деградирање на целиот економски и платежен систем, да си ја креваш платата за 78%..

Уште пострашно е што сите седиме и си ќутиме како тоа да ни е нормално..... :toe:
Дали ти мислиш дека сеуште постои морал и чест ?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Кој образ ѓон треба да го имаш на оваа сиромаштија, скапотија и целосно деградирање на целиот економски и платежен систем, да си ја креваш платата за 78%..

Уште пострашно е што сите седиме и си ќутиме како тоа да ни е нормално..... :toe:
Како ја опишуваш ситуацијава како да е нешто изненадувачки.

Баграта на сила дојде на власт, испрекрши закони и устав за да ги спроведи штетните и предавнички договори, ама некако изненадувачки било како "немаат образ и си ги зголемиле платите..."

Решение? Ам на улица да излезиме ако не, да не поведит некој лидер, нас Македонците лидер ни требит, нели? НЕЛИ?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.370
Поени од реакции
9.930
Како ја опишуваш ситуацијава како да е нешто изненадувачки.

Баграта на сила дојде на власт, испрекрши закони и устав за да ги спроведи штетните и предавнички договори, ама некако изненадувачки било како "немаат образ и си ги зголемиле платите..."

Решение? Ам на улица да излезиме ако не, да не поведит некој лидер, нас Македонците лидер ни требит, нели? НЕЛИ?
Ама лидери нема на жалост :toe:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.910
Како ја опишуваш ситуацијава како да е нешто изненадувачки.

Баграта на сила дојде на власт, испрекрши закони и устав за да ги спроведи штетните и предавнички договори, ама некако изненадувачки било како "немаат образ и си ги зголемиле платите..."

Решение? Ам на улица да излезиме ако не, да не поведит некој лидер, нас Македонците лидер ни требит, нели? НЕЛИ?
Togas imaja samo najdobri nameri, a celta gi opravduva sredstvata neli. Eden nema da najdis koj tuka na anonimen forum ke reci zgresivme togas. Posebno ne levicar ili saren kurton od na vremeto. Eden. Za lek da ti treba, nema da najdis.
Site zdruzno i slozno ke recat deka toa bese neminovno, moralno itn itn, a nikoj ne saka da priznae deka se ova sto se sluci vo megjuvreme bese cenata koja mora da se plati za toa. Za toa mukla, stama, nesmeat ni da pisnat.
Duri i sega po tolku vreme nema da najdis na nekoj komunjar tuka na forumot zbor na strana da mu prerecat, ali za drugite koi se okvalifikuvani kako nebanjati voopsto ne se stedat za komentari.
Edinstveno nesto pognasno sustestvo od komunjar e levicar ili poranesen saren kurton.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Togas imaja samo najdobri nameri, a celta gi opravduva sredstvata neli. Eden nema da najdis koj tuka na anonimen forum ke reci zgresivme togas. Posebno ne levicar ili saren kurton od na vremeto. Eden. Za lek da ti treba, nema da najdis.
Site zdruzno i slozno ke recat deka toa bese neminovno, moralno itn itn, a nikoj ne saka da priznae deka se ova sto se sluci vo megjuvreme bese cenata koja mora da se plati za toa. Za toa mukla, stama, nesmeat ni da pisnat.
Duri i sega po tolku vreme nema da najdis na nekoj komunjar tuka na forumot zbor na strana da mu prerecat, ali za drugite koi se okvalifikuvani kako nebanjati voopsto ne se stedat za komentari.
Edinstveno nesto pognasno sustestvo od komunjar e levicar ili poranesen saren kurton.
Не знам како го разбираш зборот комуњар, но јас под комуњари подразбирам луѓе кои се ложат на левичарските идеологии како социјализам, комунизам, значи идеологии кои бекаат по што е можно повеќе државна контрола и идентитетски(групни) политики. Тука јас би рекол спаѓаат и национализам, фажизам, нацизам.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.910
Не знам како го разбираш зборот комуњар, но јас под комуњари подразбирам луѓе кои се ложат на левичарските идеологии како социјализам, комунизам, значи идеологии кои бекаат по што е можно повеќе државна контрола и идентитетски(групни) политики. Тука јас би рекол спаѓаат и национализам, фажизам, нацизам.
Mnogu go tupis.
Komunjar ti e SDSM ovec, crvena borzuazija.
Levicar ti e poranesen saren kurton.
Nema tuka nekoja filozofija :toe:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.504
Поени од реакции
5.281
Како ја опишуваш ситуацијава како да е нешто изненадувачки.

Баграта на сила дојде на власт, испрекрши закони и устав за да ги спроведи штетните и предавнички договори, ама некако изненадувачки било како "немаат образ и си ги зголемиле платите..."

Решение? Ам на улица да излезиме ако не, да не поведит некој лидер, нас Македонците лидер ни требит, нели? НЕЛИ?
Не дојде на сила туку огромен удел имаа 90% неписмени пензионери кои и тоа како се фактор во проценти од вкупниот број на гласачи на било кои избори.На таквите би им дал едвај 100 евра за преживување само леб и вода да имаат а истите секој ден први се јавуваат на сите утрински програми и секој ден го живеат за да го дочекаат наредното утро за повторно да се јават.Баба ми покојна бог да ја прости беше од тој тип.Кога отиде на гласање 1994 година ја прашав Бабо за кого гласаше?Вика за Бранко.Е зошто за Бранко а не за Љупчо?Оти ми ја дава пензијата демек ако гласал за Љупчо пензија нема да прима до крајот на животот!Тој е тој ментален склоп на пензионерите кои како следуваат идни генерации полека се менува на подобро но оди премногу бавно Последен на сила кој доби избори беше покојниот Борис Трајковски кога се полнеа кутии а голем дел од гласовите беа од умрени гласачи.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Не дојде на сила туку огромен удел имаа 90% неписмени пензионери кои и тоа како се фактор во проценти од вкупниот број на гласачи на било кои избори.На таквите би им дал едвај 100 евра за преживување само леб и вода да имаат а истите секој ден први се јавуваат на сите утрински програми и секој ден го живеат за да го дочекаат наредното утро за повторно да се јават.Баба ми покојна бог да ја прости беше од тој тип.Кога отиде на гласање 1994 година ја прашав Бабо за кого гласаше?Вика за Бранко.Е зошто за Бранко а не за Љупчо?Оти ми ја дава пензијата демек ако гласал за Љупчо пензија нема да прима до крајот на животот!Тој е тој ментален склоп на пензионерите кои како следуваат идни генерации полека се менува на подобро но оди премногу бавно Последен на сила кој доби избори беше покојниот Борис Трајковски кога се полнеа кутии а голем дел од гласовите беа од умрени гласачи.
Добро.

Не победи ВМРО-ДПМНЕ на изборите 2016.

Не дојде на сила баграта во 2017.

Баграта конституриа собрание со Талат Џафери како спикер на нормален и легален начин, има записник од таа седница, се си е уредно.

Баграта не ги прошверцува штетните договори на сила.

Зошто? Затоа што пензионерите сепак биле проблемот бе, нели? НЕЛИ?...
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.504
Поени од реакции
5.281
Добро.

Не победи ВМРО-ДПМНЕ на изборите 2016.

Не дојде на сила баграта во 2017.

Баграта конституриа собрание со Талат Џафери како спикер на нормален и легален начин, има записник од таа седница, се си е уредно.

Баграта не ги прошверцува штетните договори на сила.

Зошто? Затоа што пензионерите сепак биле проблемот бе, нели? НЕЛИ?...
Како прво можеш да фалсификуваш 10000,20000 гласа на избори ама не можеш 100000 и повеќе па разликата во 2016 беше 2 или 3 пратеника доволно за да ДПНЕ не ВМРО бидејки едно со друго немаат никаква врска нема 61 па да формира влада.Како второ кога веќе се прави криминал со фалсификуван записник удбашите од ДПНЕ можеа јавно да излезат на улица и да го поведат народот на револуција но и сами знаат за кого работат па такво нешто не смееја ни да помислат а за местењето на претставата на 27 април да не правиме муабет за која и малите деца знаат дека ДПНЕ ги намести своите.Башка што Иванов како претседател му го даде мандатот на црпнатиот ама тоа не ти одговара да го кажеш.Бидејки толку ги браниш ДПНЕ знаеш што ќе направат 2024 година на следните избори?Ќе го подржат црпнатиот за претседателските избори а за возврат како претседател да ги помилува овие што лежат како Јане Ченто и компанија плус ќе се договорат со другата удбашка партија СДСШ да направат историска коалиција после 30 и кусур години глумење непријатели заедно со ДУИ само да ја тргнат Левица на страна доколку им земе преку 10 пратенички места.Двете работат под диктат на глобалистите за уништување на Македонија цели 30 години и се додека не падне некоја глава од нив вака ќе си тераат се до територијално исчезнување.
 
Последно уредено:
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Како прво не можеш да фалсификуваш 10000,20000 гласа на избори ама не можеш 100000 и повеќе па разликата во 2016 беше 2 или 3 пратеника доволно за да ДПНЕ не ВМРО бидејки едно со друго немаат никаква врска нема 61 па да формира влада.Како второ кога веќе се прави криминал со фалсификуван записник удбашите од ДПНЕ можеа јавно да излезат на улица и да го поведат народот на револуција но и сами знаат за кого работат па такво нешто не смееја ни да помислат а за местењето на претставата на 27 април да не правиме муабет за која и малите деца знаат дека ДПНЕ ги намести своите.Башка што Иванов како претседател му го даде мандатот на црпнатиот ама тоа не ти одговара да го кажеш.Бидејки толку ги браниш ДПНЕ знаеш што ќе направат 2024 година на следните избори?Ќе го подржат црпнатиот за претседателските избори а за возврат како претседател да ги помилува овие што лежат како Јане Ченто и компанија плус ќе се договорат со другата удбашка партија СДСШ да направат историска коалиција после 30 и кусур години глумење непријатели заедно со ДУИ само да ја тргнат Левица на страна доколку им земе преку 10 пратенички места.Двете работат под диктат на глобалистите за уништување на Македонија цели 30 години и се додека не падне некоја глава од нив вака ќе си тераат се до територијално исчезнување.
Значи сега проблемот е во пензионерите или "партијата што го украде зборчето ВМРО"?

Со мојот претходен цитат сакав да ти опишам како "пензионерите се криви за ова" е глупа изјава, факт е дека СМРДСМ на сила дојде на власт и на сила ги спроведи штетните договори.

Ама знаеш што? Факт е дека "партијата што го украде зборчето ВМРО" легитимира се после 2017.. Она што требаше(и уште треба) е да излези однсобрсние да не го легитимира она собрание. Или пак, да не дозволат да се случи нормална седница.

И зошто ми импутираш дека сум го бранел ДПНЕ? Од каде го извади тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom