Зборови кои нервираат

Член од
5 јуни 2012
Мислења
41
Поени од реакции
22
КАФИЦА :P Бебешки говор од возрасни луѓе, НОНСЕНС т.е. кога ми мешаат во муабет некои англиски зборови општо. Кога за роденден ке ми пишат HB или СР :P
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
ме нервира некој кога ќе го каже зборот СКИТАШ....не сум јас куче скитник у пм!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.895
Поени од реакции
57.644
не е ова контра реплика пошто за мене е наменето, но... :)
Јако, нема што. Једино ми сметаше тоа У и претераното користење.
„Једино“ и „јес да“ а остатокот од зборовите во реченицата пишани литературно.

пр. Једино што не сакам во тоа е бла бла...

Инаку и мене некогаш ме нервира „у“ место „во“, али тоа ми е маана, У вакви случаи каде што изговорот го преточуваш во текст. :D
 
G

Geezer

Гостин
не е ова контра реплика пошто за мене е наменето, но... :)


„Једино“ и „јес да“ а остатокот од зборовите во реченицата пишани литературно.

пр. Једино што не сакам во тоа е бла бла...

Инаку и мене некогаш ме нервира „у“ место „во“, али тоа ми е маана, У вакви случаи каде што изговорот го преточуваш во текст. :D

Једино го користам намерно, не дека не знаев, соц.мрежиски сленг.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Ти текнува...брат ми скопје од ко почна да студира :facepalm:
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Секој збор што ќе го слушнам на српски...
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.412
Поени од реакции
31.730
Зима, но во конотација на зема, а не како годишно време.......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom